Rozruch v krasokorčuľovaní. Urazenú Medvedevovú povedie zámorský tréner

08.05.2018 09:21
Jevgenija Medvedevová
Jevgenija Medvedevová. Autor: ,

Ruská reprezentantka Jevgenija Medvedevová sa postarala o rozruch vo svete krasokorčuľovania. Nečakane ukončila spoluprácu s dlhoročnou trénerkou Eteri Tutberidzeovou a ohlásila pracovné spojenie s Brianom Orserom.

Dvojnásobný olympijský strieborný medailista Orser má momentálne vysoké renomé, okrem iného priviedol k zlatým medailám pod piatimi kruhmi Japonca Juzuru Hanjua či Kórejčanku Kim Ju-na.

„Ďakujem trénerke za všetky tie lekcie, ktoré mi dala do života. Verím však, že časom všetci pochopia nevyhnutnosť zmeny pre moju budúcnosť,“ povedala Medvedevová o nadviazaní spolupráce s Orserom.

Osemnásťročná moskovská rodáčka oznámila zmenu trénera prostredníctvom vyhlásenia pre Ruský zväz krasokorčuľovania. Medvedevová je dvojnásobná majsterka sveta, ale na tohtoročnom olympijskom vrchole v kórejskom Pjongčangu nepotvrdila pozíciu hlavnej favoritky.

Jevgenija
		Medvedevová a Alina
		Zagitovová.
Alina Zagitovová a jej
		voľný program v
		Pjongčangu.
+24Jevgenija
		Medvedevová.

Musela sa skloniť pred mladšou a energickejšou krajankou Alinou Zagitovovou. Medvedevová naznačila, že v súvislosti so zmenou trénera sa chystá presťahovať do kanadského Toronta, ruského občianstva sa však nehodlá vzdať.

Spolupráca Medvedevovej a Tutberidzeovej trvala 7 rokov. Zverenka svojej trénerke údajne mala vyčítať prílišnú zaangažovanosť v prospech mladučkej Aliny Zagitovovej, ktorá ju napokon „preskákala“ v súboji o zlato na ZOH v Pjongčangu.

Medvedevovej sa nepáčilo, že trénerka vytiahla Zagitovovú príliš skoro z juniorskej kategórie do ženskej a dala jej šancu zažiariť na najväčších svetových podujatiach. Zagitovová triumfovala v tejto sezóne okrem ZOH aj na ME v Moskve a vo finále ISU Grand Prix v Nagoji.

#Jevgenija Medvedevová #Eteri Tutberidzeová #Brian Orser #Alina Zagitovová
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
34,99
Sweet farebné ruže,gerbery a tulipány

Sweet farebné ruže,gerbery a tulipány

29,99
Prestige červené ruže

Prestige červené ruže

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk