Ferdinand doboxoval. Bývalému kapitánovi Anglicka neudelili licenciu

03.05.2018 18:52
Rio Ferdinand
Rio Ferdinand. Autor: ,

Bývalý futbalista Rio Ferdinand sa napokon nepredstaví v profesionálnom boxerskom ringu. Britský riadiaci orgán (BBBodC) mu neudelil licenciu.

„S ťažkým srdcom musím zavesiť rukavice na klinec. Nedostal som šancu dokázať svoje kvality,“ uviedol na svojej prezentácii na Facebooku niekdajší dlhoročný kapitán Manchestru United a anglickej reprezentácie.

Tridsaťdeväťročný stopér ukončil futbalovú kariéru pred troma rokmi, v ringu mal debutovať v septembri. Pripravoval sa pod vedením bývalého šampióna organizácie WBC v superstrednej hmotnostnej kategórii Richieho Woodhalla.

Having been training 4-5 times a week since announcing the aim of achieving a professional boxing licence and stepping into the ring, it is with a heavy heart that I am hanging up my gloves on @betfair #DefendertoContender challenge. Despite having never felt better physically or mentally, After notifying the British Boxing Board of Control of my intention to apply for a licence, I have received confirmation that they would not be reviewing my application at this point in time. To say I’m disappointed by this decision is an understatement. To not be given the chance to demonstrate my ability to the BBBoC through the standard assessment afforded to others is hard to take, not only for me, but also to @richie_woodhall, @meldeane12 and the countless others who have dedicated their time to my boxing development over the past five months. Boxing is a physically tough, demanding and dangerous sport. I always gave it my utmost respect and never underestimated how difficult it would be. I wanted to show people that it’s OK to have a goal and strive to reach it. It’s important to approach everything with success in mind, and to give it your all, but sometimes things work against you. This sport has given me a new focus and drive and is something I will continue to do as part of my fitness regime. I’d like to say thank you to Betfair, Richie Woodhall, Duke McKenzie, my team at @neweraglobalsports, the guys at @teamgb Boxing and everyone who has supported me so far. It’s been a great journey.

Príspevok, ktorý zdieľa Rio Ferdinand (@rioferdy5),

Zápas zastrešovala stávkarská spoločnosť Betfair. „Prijal som to, pretože je to výzva,“ povedal ešte vlani v septembri Ferdinand.

Jeho ambície neboli ojedinelé, trávniky za ring vymenili aj niekdajší stredopoliar Birminghamu Curtis Woodhouse a útočník Crystal Palace Leon McKenzie. Prvý menovaný sa stal dokonca britským šampiónom v superľahkej kategórii. Informácie zverejnil web BBC.

#Rio Ferdinand #box
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
34,99
Kytica Zimona 17

Kytica Zimona 17

29,99
Kytica pre dievčatko

Kytica pre dievčatko

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk