Nezastaviteľný Dracula. Moravčík získal ďalší svetový titul

29.04.2018 09:21
Moravčík
Vladimír Moravčk (vpravo) v akcii. Autor:

Slovenský thajboxer Vladimír Moravčík obhájil v sobotu v žilinskej Tipsport Aréne svetový titul kickboxerskej organizácie Enfusion vo váhovej kategórii do 80 kilogramov.

Thajský vyzývateľ Nampon Top Phuket Team vzdoroval do 4. kola, v ktorom utŕžil tvrdé koleno pod rebrá, znamenajúce knokaut a zisk celkovo jedenásteho titulu v kariére domáceho veterána.

Tridsaťšesťročný Moravčík mal duel od začiatku pod kontrolou. Obaja bojovníci sa prezentovali klasickým thajboxerským štýlom, aj keď ukráteným o údery lakťami, ktoré pravidlá Enfusion nepovoľujú. Po opatrnej úvodnej trojminútovke prevzal iniciatívu Moravčík a začal na súperovi systematicky pracovať.

Zo svojho repertoára vytiahol kopy z otočky, naskočené kolená, ako aj efektívnu prácu v klinči. Slovák bol presnejší tiež v boxerských výmenách, ktorými dokázal súpera natlačiť na laná.

Rozuzlenie hlavného zápasu večera prinieslo štvrté z piatich vypísaných kôl. V ňom Moravčík poslal Thajca tvrdým kolenom do počítania, ktoré napokon znamenalo koniec zápasu.

„Nečakal som, že sa to skončí vo štvrtom kole, ale bolo vidieť, že som lepšie fyzicky pripravený. Cítil som, že súper už nestačí s dychom a vyšlo mi tam perfektné koleno, ktoré mu zrejme vzalo zvyšný kyslík a ďalej už nepokračoval. Veľmi sa teším z jedenásteho titulu, hoci po 17 rokoch v ringu už pomaly rozmýšľam nad ukončením kariéry. Ešte nevešiam rukavice na klinec, ale mienim sa držať toho, že v najlepšom treba skončiť,“ uviedol Moravčík, ktorý získal titul Enfusion vlani rovnako v Žiline z rúk trojnásobného šampióna organizácie Hichama El Gaouia z Maroka.

Knokautom, ale hneď v prvom kole, ukončil svoj zápas aj Martin Pacas v najťažšej hmotnostnej kategórii (nad 95 kg). Počiatočné odhodlanie Ukrajinca Jurija Gorbenka naštrbili už v prvých sekundách Pacasove tvrdé lowkicky, ktoré vyústili do počítania.

Ukrajinec síce pokračoval v zápase, ukázal srdce bojovníka, ale ďalšie kombinácie slovenského zástupcu, zakončené sériou devastačných kopov, prinútili ringového rozhodcu ukončiť duel.

„Bol to rýchly zápas. Pravdupovediac, nečakali sme, že nás súper niečím prekvapí. Mysleli sme si, že bude ‚držiak‘, čo sa aj potvrdilo na vrch tela, cesta teda viedla cez rozkopanie nôh. Lowkicky nestíhal blokovať a ozaj som mu tam púšťal také rany, že to bolo cítiť,“ uviedol Pacas, ktorý koncom roka vyzve úradujúceho šampióna Enfusion v ťažkej váhe Luisa Tavaresa z Holandska.

Z víťazstva pred časovým limitom sa tešil aj Milan Páleš, ktorý si vo váhe do 72,5 kg poradil s Belgičanom Yussefom Challoukim.

Triumf na body dosiahla Monika Chochlíková v dueli s Portugalčankou Catiou Batistaovou, zápas však nevyšiel Štefanovi Meszárošovi, ktorý inkasoval tvrdé KO od Marvina Monteira z Kapverd.

#Vladimír Moravčík #thajbox #Enfusion
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
33,99
Elite červené ruže

Elite červené ruže

23,99
Amore ružové ľalie

Amore ružové ľalie

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk