Bojí sa ruskej mašiny? Joshua preferuje súboj s Wilderom

13.04.2018 10:23
BOX HEAVYWEIGHT/JOSHUA-PARKER
Joseph Parker sa bráni úderom Anthonyho Joshuu. Autor: ,

Profesionálna boxerská organizácia WBA nariadila svojmu držiteľovi titulu "Super" Anthonymu Joshuovi dohodnúť sa na súboji s prednostným vyzývateľom Alexandrom Povetkinom.

Brit vlastní aj ďalšie prestížne opasky IBF, WBO a namiesto Rusa preferuje unifikačné stretnutie s americkým šampiónom WBC Deontayom Wilderom.

Joshua zdolal koncom marca Novozélanďana Josepha Parkera a vzal mu titul WBO. Povetkin knokautoval v jednom z predzápasov galavečera Brita Davida Pricea a stal sa prednostným vyzývateľom, WBA teraz nariadila začiatok rokovaní.

Anthony
		Joshua (vľavo) a Joseph Parker
		pred...
Anthony
		Joshua vs. Joseph
		Parker.
+11Presný úder Anthonyho
		Joshuu na hlavu
		Josepha...

„Radšej by som boxoval proti Wilderovi, takže ideálne by bolo, keby Povetkin mohol počkať do budúceho roka. Keď držíte viac než jeden opasok, je problém splniť požiadavky všetkých verzií. Dúfam, že bude trpezlivý, ale ak nie, nevidím význam v strate opasku. Pokiaľ budem musieť nastúpiť najprv proti Povetkinovi, nech je tak,“ povedal 28-ročný Brit podľa špecializovaného portálu Bad Left Hook.

V organizácii WBA figuruje okrem „Super“ šampióna Joshuu aj majiteľ regulárneho titulu Manuel Charr z Nemecka. Na toho čaká prvá obhajoba proti Portoričanovi Fresovi Oquendovi.

#Deontay Wilder #Anthony Joshua #Alexander Povetkin
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
599
Amore červené ruže 250

Amore červené ruže 250

22,99
Sweet červené ruže a alstromérie

Sweet červené ruže a alstromérie

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk