Záchranná akcia sa skončila. Poliaka nenašli, Francúzka mala omrzliny

28.01.2018 17:32
Tomasz Mackiewicz
Tomasz Mackiewicz zahynul na hore Nanga Parbat. Autor: ,

Štyrom poľským horolezcom sa podarilo zachrániť ich francúzsku kolegyňu Elisabeth Revol, ktorá spolu s Poliakom Tomaszom Mackiewiczom uviazla na himalájskej hore Nanga Parbat v Pakistane.

Francúzka mala omrzliny na nohách a nebola schopná chodiť, už je však v bezpečí. Jej poľského kolegu sa však nepodarilo nájsť a záchranári neskôr odvolali pátranie. Mackiewicza, ktorý v dôsledku zlého počasia trpel snežnou slepotou a výškovou chorobou, následne prehlásili za mŕtveho.

Predstaviteľ pakistanského Alpského spolku Karrar Haidri informoval, že štyroch poľských horolezcov z inej expedície, v sobotu letecky previezli k základnému táboru na Nanga Parbat odkiaľ sa následne vyšplhali k pozícii svojich kolegov.

Revol a Mackiewicz sa na Nanga Parbat, ktorá je so svojou výškou 8 126 metrov deviatym najvyšším vrcholom sveta, zasekli v piatok v nadmorskej výške viac ako 7 000 metrov. Podľa Haidriho tam teplota v sobotu dosahovala mínus 60 stupňov Celzia. Záchranná misia sa uskutočnila na žiadosť ambasád Poľska a Francúzska.

#Himaláje #Nanga Parbat #Tomasz Mackiewicz
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
29,99
Perla ružový amarylis

Perla ružový amarylis

39,99
Flower box biela kocka "L" farebné kvety

Flower box biela kocka "L" farebné kvety

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk