Čakal od seba viac. Beňuš chce zbierať medaily

10.01.2018 23:04
Matej Beňuš
Matej Beňuš. Autor:

Nebola to jeho výstavná sezóna. "Veru nebola," priznal vodný slalomár Matej Beňuš. Je si vedomý, že v roku 2017 mohlo byť dôvodov na radosť ešte viac. Ťažkú hlavu si však z toho nerobí.

„Uplynulá sezóna bola prvá poolympijská. Čakal som v nej trochu úpadok formy, ale ten neprišiel. Určite som od seba očakával viac. Na majstrovstvách Európy, sveta i vo Svetovom pohári. V ňom som z piatich štartov získal tri medaily, ale nakoniec som v celkovom hodnotení skončil až štvrtý. Čím som starší, tým neúspechy znášam lepšie. Keď som mal 20 rokov, bol som zbrklejší. Na trati i po pretekoch,“ vrátil sa k nedávno skončenému roku.

V ňom odštartoval spoluprácu s novým trénerom Pavlom Ostrovským. V čom je príprava pod jeho taktovkou iná, ako v prípade Beňušovho predošlého kouča Juraja Minčíka?

„V niečom je to podobné, ale sú tam nejaké rozdiely na vode i mimo nej. S Pavlom mávam dynamickejšie tréningy. Trochu sme sa vlani spoznávali a teraz to už pôjde na 100 percent. Absolvoval som sústredenie na Skalke. Nabežkoval som veľa kilometrov počas množstva hodín a do svojej prípravy som tento rok zapojil aj crossfit,“ prezrádza novinky 30-ročný pretekár Športového centra polície.

Aj v nadchádzajúcej sezóne staví na osvedčený harmonogram prípravy. Koncom januára na takmer dva mesiace odletí do Sydney. Spoločnosť mu, už tradične, bude robiť manželka Ivana a synovia Simon a Tobiáš.

„Bez nich by som nešiel, nevydržali by sme bez seba tak dlho. Je super, že tam budú so mnou. Zvykol som si na to. A keď sa niečo náhle udeje, vezmem auto a idem preč,“ zasmial sa dobre naladený Bratislavčan.

Po návrate z Austrálie chce absolvovať viacero medzinárodných renkingových pretekov, aby v máji bez problémov postúpil z národnej reprezentačnej kvalifikácie.

„To bude pre mňa prvý vrchol sezóny. Koncom mája nás potom čakajú ME v Prahe. Absolvujem tiež seriál pretekov Svetového pohára a v septembri sa vrátim do Ria de Janeiro, kde sa uskutočnia majstrovstvá sveta,“ vymenoval Beňuš.

Na olympijský kanál má nádherné spomienky. V lete 2016 tam pod piatimi kruhmi dosiahol najväčší úspech kariéry. Pri svojej olympijskej premiére získal striebro.

„Nad spomienkami nepremýšľam. Naopak, do Ria sa veľmi neteším. Strávime tam veľa času a stále tamojšej krajine nedôverujem. Budem tam však súťažiť s najvyššími ambíciami. Rád by som odtiaľ i zo všetkých ostatných pretekov doniesol domov medailu,“ dodal 30-ročný Beňuš.

#Matej Beňuš #vodný slalom
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
599
Amore červené ruže 250

Amore červené ruže 250

49,99
Flower box čierna kocka "L" žlté ruže

Flower box čierna kocka "L" žlté ruže

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk