Veľký športový kalendár. Na čo sa môžu fanúšikovia tešiť v roku 2018?

, 05.01.2018 10:39

Zimné olympijské hry v Pjongčangu či MS vo futbale sú najväčšími lákadlami športového roka 2018. Ten so sebou prinesie mnoho atraktívnych podujatí aj so zastúpením slovenských reprezentantov. Pozrite si ich v podrobnom prehľade.

JANUÁR

  • 30.12.-6.1. – TENIS: Hopmanov pohár dvojčlenných miešaných reprezentačných družstiev – Perth (Aus.)
  • 31.12.-6.1. – TENIS: Turnaj WTA Premier Brisbane International presented by Suncorp – Brisbane (Aus.)
  • 31.12.-6.1. – TENIS: Turnaj WTA International Shenzhen Open – Šen-čen (Čína)
  • 31.12.-7.1 – TENIS: Turnaj ATP World Tour 250 Brisbane International presented by Suncorp – Brisbane (Aus.)
  • 1.-6. – TENIS: Turnaj ATP World Tour 250 Qatar ExxonMobil Open – Dauha (Katar)
  • 1.-6. – TENIS: Turnaj ATP World Tour 250 Tata Open Maharashtra – Pune (India)
  • 1.-6. – TENIS: Turnaj WTA International ASB Classic – Auckland (N. Zél.)
  • 3. – ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Svetový pohár – slalom žien – Záhreb (Chor.)
  • 3.-7. – PLÁŽOVÝ VOLEJBAL: World Tour – Four stars – Haag (Hol.)
  • 4.-7. – BIATLON: Svetový pohár – 4. kolo – Oberhof (Nem.)
  • 5. – ATLETIKA: Maratón – Tiberias (Izr.)
  • 5.-6. – BOBY: Svetový pohár – 6. kolo – Altenberg (Nem.)
  • 5.-6. – SNOUBORDING: Svetový pohár – Lackenhof (Rak.) – paralelný obrovský slalom, paralelný slalom
  • 5.-7. – RÝCHLOKORČUĽO­VANIE: Majstrovstvá Európy – Kolomna (Rus.)
  • 5.-7. – VOLEJBAL: Kvalifikácia o postup na ME 2018 hráčok do 17 rokov – záverečná II. fáza – G-skupina – Miškovec (Maď.) – účasť SR
  • 6. – AKROBATICKÉ LYŽOVANIE: Svetový pohár – Moska (Rus.) – skoky
  • 6. – AKROBATICKÉ LYŽOVANIE: Svetový pohár – Calgary (Kan.) – moguls
  • 6. – AMERICKÝ FUTBAL-NFL: Začiatok play-off
  • 6. – ATLETIKA: Kros IAAF – Antrim (V. Brit.)
  • 6. – ATLETIKA: Kros IAAF – San Giorgio su Legnano (Tal.)
  • 6. – BEH NA LYŽIACH: Tour de Ski – Svetový pohár – 10 km klasickou technikou žien s hromadným štartom, 15 km klasickou technikou mužov s hromadným štartom – Val di Fiemme (Tal.)
  • 6. – SKOKY NA LYŽIACH: Svetový pohár – Turné štyroch mostíkov – Bischofshofen (Rak.), HS-140
  • 6. – ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Svetový pohár – obrovský slalom žien – Kranjska Gora (Slovin.)
  • 6. – ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Svetový pohár – obrovský slalom mužov – Adelboden (Švaj.)
  • 6.-7. – SANE: Svetový pohár – 6. kolo – Königssee (Nem.)
  • 6.-12. – HOKEJ: B-skupina I. divízie majstrovstiev sveta hráčok do 18 rokov – Katovice (Poľ.)
  • 6.-13. – HOKEJ: Majstrovstvá sveta hráčok do 18 rokov – Dmitrov (Rus.)
  • 6.-20. – MOTORIZMUS: Rely Dakar (Peru, Bolívia, Argentína)
  • 7. – ATLETIKA: Maratón – Siamen (Čína)
  • 7. – BEH NA LYŽIACH: Tour de Ski – Svetový pohár – 9 km s hendikepovým štartom na vrchol zjazdovky Alpe Cermis (muži + ženy) – Val di Fiemme (Tal.)
  • 7. – ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Svetový pohár – slalom mužov – Adelboden (Švaj.)
  • 7. – ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Svetový pohár – slalom žien – Kranjska Gora (Slovin.)
  • 7.-13. – TENIS: Turnaj ATP World Tour 250 Sydney International – Sydney (Aus.)
  • 7.-13. – TENIS: Turnaj WTA Premier Sydney International – Sydney (Aus.)
  • 7.-13. – TENIS: Turnaj WTA International Hobart International – Hobart (Aus.)
  • 8.-9. PARALYMPIJSKÉ: Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní – Záhreb (Chor.)
  • 8.-10. – TENIS: Exhibičné podujatie World Tennis Challenge – Adelaide (Aus.)
  • 8.-13. – TENIS: Turnaj ATP World Tour 250 ASB Classic – Auckland (N. Zél.)
  • 8.-14. – HOKEJ: A-skupina I. divízie majstrovstiev sveta hráčok do 18 rokov – Asiago (Tal.)
  • 9. – FUTBAL: Medzištátny prípravný zápas hráčov do 20 rokov: Grécko – Slovensko (Atény, 15.00)
  • 9. – ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Svetový pohár – slalom žien – Flachau (Rak.)
  • 9.-10. – HOKEJ: Liga majstrov 2017/2018 – semifinále – prvé zápasy
  • 9.-12. – TENIS: Exhibičné podujatie Priceline Pharmacy Kooyong Classic – Melbourne-Kooyong (Aus.)
  • 10. – HOKEJ: Vyšehradský pohár – finále – prvý zápas
  • 10.-12. – AKROBATICKÉ LYŽOVANIE: Svetový pohár – Deer Valley (USA) – moguls, skoky
  • 10.-13. -TENIS: Medzinárodné otvorené majstrovstvá Austrálie / Australian Open – kvalifikácia – Melbourne (Aus.)
  • 10.-14. – BIATLON: Svetový pohár – 5. kolo – Ruhpolding (Nem.)
  • 10.-16. – HOKEJ: B-skupina II. divízie majstrovstiev sveta hráčov do 20 rokov – Belehrad (Srb.)
  • 11. – FUTBAL: Medzištátny prípravný zápas hráčov do 20 rokov: Grécko – Slovensko (Atény, 15.00)
  • 11. – VOLEJBAL: Vyzývací pohár žien – šestnásťfinále – odveta: ŽOK Gacko (Bos. a Herc.) – Strabag Volleyball Club FTVŠ UK Bratislava (SR) /19.00/ – prvý zápas 0:3
  • 11.-12. – PARALYMPIJSKÉ: Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní – Kranjska Gora (Slovin.)
  • 11.-13. – BIATLON: IBU Cup – 5. kolo – Arber (Nem.)
  • 11.-14. – STREĽBA: VC Plzne – vzduchové zbrane – Plzeň (ČR)
  • 12. – ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Svetový pohár – alpská kombinácia mužov – Wengen (Švaj.)
  • 12.-13. – AKROBATICKÉ LYŽOVANIE: Svetový pohár – Snowmass (USA) – U-rampa, slopestyle
  • 12.-13. – SNOUBORDING: Svetový pohár – Snowmass (USA) – slopestyle, U-rampa
  • 12.-13. – SNOUBORDING: Svetový pohár – Bad Gastein (Rak.) – paralelný slalom
  • 12.-14. – HOKEJ: Kontinentálny pohár – finálový turnaj
  • 12.-14. – POZEMNÝ HOKEJ: Halové ME mužov (Championship III) – Nikózia (Cyp.) – účasť SR
  • 12.-14. – SEVERSKÁ KOMBINÁCIA: Svetový pohár – Val di Fiemme (Tal.)
  • 12.-14. – STOLNÝ TENIS: Pohár ETTU mužov – 4. kolo – prvý zápas (účasť tímu Hontianske Trsťany/Dudince)
  • 12.-14. – RÝCHLOKORČUĽOVANIE NA KRÁTKEJ DRÁHE: Majstrovstvá Európy – Dráždany (Nem.)
  • 12.-28. – HÁDZANÁ: Majstrovstvá Európy mužov – Chorvátsko
  • 13. – BEH NA LYŽIACH: Svetový pohár – šprint voľnou technikou mužov a žien – Drážďany (Nem.)
  • 13. – VODNÉ PÓLO: Liga majstrov mužov 2017/2018 – 6. kolo skupinovej fázy
  • 13. – ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Svetový pohár – zjazd mužov – Wengen (Švaj.)
  • 13. – ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Svetový pohár – zjazd žien – Bad Kleinkirchheim (Rak­.)
  • 13.-14. – AKROBATICKÉ LYŽOVANIE: Svetový pohár – Idre Fjall (Švéd.) – skikros
  • 13.-14. – BOBY: Svetový pohár – 7. kolo – St. Moritz (Švaj.)
  • 13.-14. – SANE: Svetový pohár – 7. kolo – Oberhof (Nem.)
  • 13.-14. – SKOKY NA LYŽIACH: Svetový pohár – Tauplitz/Bad Mitterndorf (Rak.), HS-235
  • 13.-14. – STREĽBA: 24. ročník medzinárodných pretekov – Ruše (Slovin.)
  • 14. – ATLETIKA: Kros IAAF – Elgoibar (Šp.)
  • 14. – ATLETIKA: Maratón – Houston (USA)
  • 14. – BEH NA LYŽIACH: Svetový pohár – tímšprint voľnou technikou mužov a žien – Drážďany (Nem.)
  • 14. – HÁDZANÁ: I. fáza kvalifikácie mužov MS 2019 v Dánsku a Nemecku – 1. skupina – 3. kolo: Luxembursko – Slovensko (Luxemburg)
  • 14. – ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Svetový pohár – slalom mužov – Wengen (Švaj.)
  • 14. – ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Svetový pohár – super G žien – Bad Kleinkirchheim (Rak­.)
  • 15.-18. – PARALYMPIJSKÉ: Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní – Veysonnaz (Švaj.)
  • 15.-21. – KRASOKORČUĽOVA­NIE: Majstrovstvá Európy – Moskva (Rus.)
  • 15.-28. – TENIS: Medzinárodné otvorené majstrovstvá Austrálie / Australian Open – Melbourne (Aus.)
  • 16. – VODNÉ PÓLO: Svetová liga mužov 2017/2018 – 3. kolo európskej kvalifikácie
  • 16. – VODNÉ PÓLO: Svetová liga žien 2017/2018 – 3. kolo európskej kvalifikácie
  • 16.-17. – HOKEJ: Liga majstrov 2017/2018 – semifinále – odvety
  • 16.-21. – CYKLISTIKA: UCI World Tour – Tour Down Under (Aus.)
  • 17. – HOKEJ: Vyšehradský pohár – finále – odveta
  • 18.-21. – BIATLON: Svetový pohár – 6. kolo – Anterselva (Tal.)
  • 18.-21. – SKOKY NA LYŽIACH: Majstrovstvá sveta v letoch na lyžiach – Oberstdorf (Nem.), HS-235 (záverečný deň súťaž družstiev)
  • 18.-21. – STOLNÝ TENIS: ITTF World Tour Hungarian Open – Budapešť (Maď.)
  • 19. – ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Svetový pohár – super G mužov – Kitzbühel (Rak.)
  • 19. – ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Svetový pohár – zjazd žien – Cortina d'Ampezzo (Tal.)
  • 19.-20. – AKROBATICKÉ LYŽOVANIE: Svetový pohár – Mammoth Mountain (USA) – slopestyle, U-rampa
  • 19.-20. – AKROBATICKÉ LYŽOVANIE: Svetový pohár – Lake Placid (USA) – skoky
  • 19.-20. – SNOUBORDING: Svetový pohár – Laax (Švaj.) – slopestyle, U-rampa
  • 19.-21. – DRÁHOVÁ CYKLISTIKA: Svetový pohár – 5. kolo – Minsk (Biel.)
  • 19.-21. – DŽUDO: Grand Prix – Tunis (Tun.)
  • 19.-21. – RÝCHLOKORČUĽO­VANIE: Svetový pohár – Erfurt (Nem.)
  • 19.-21. – VODNÉ PÓLO: Euroliga žien – 2. kvalifikač­né kolo
  • 20. – AKROBATICKÉ LYŽOVANIE: Svetový pohár – Nakiska (Kan.) – skikros
  • 20. – AKROBATICKÉ LYŽOVANIE: Svetový pohár – Tremblant (Kan.) – moguls
  • 20. – BEH NA LYŽIACH: Svetový pohár – šprint klasickou technikou (muži + ženy) – Planica (Slovin.)
  • 20. – SKIALPINIZMUS: Svetový pohár – Villars-sur-Ollon (Švaj.)
  • 20. – ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Svetový pohár – zjazd žien – Cortina d'Ampezzo (Tal.)
  • 20. – ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Svetový pohár – zjazd mužov – Kitzbühel (Rak.)
  • 20.-21. – BOBY: Svetový pohár – 8. kolo – Königssee (Nem.)
  • 20.-21. – POZEMNÝ HOKEJ: Halové majstrovstvá Európy žien (Championship III) – Apače (Slovin.) – účasť SR
  • 20.-21. – SANE: Svetový pohár – 8. kolo – Lillehammer (Nór.)
  • 20.-21. – SEVERSKÁ KOMBINÁCIA: Svetový pohár – Chaux-Neuve (Fr.)
  • 20.-21. – SNOUBORDING: Svetový pohár – Erzurum (Tur.) – snoubordkros
  • 20.-21. – SNOUBORDING: Svetový pohár – Rogla (Slovin.) – paralelný obrovský slalom
  • 21. – ATLETIKA: Kros IAAF – Sevilla (Šp.)
  • 21. – BEH NA LYŽIACH: Svetový pohár – 15 km klasickou technikou mužov s intervalovým štartom a 10 km klasickou technikou žien s intervalovým štartom – Planica (Slovin.)
  • 21. – CYKLOKROS: Svetový pohár – 8. kolo – Nommay (Fr.)
  • 21. – ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Svetový pohár – super G žien – Cortina d'Ampezzo (Tal.)
  • 21. – ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Svetový pohár – slalom mužov – Kitzbühel (Rak.)
  • 21.-26. – PARALYMPIJSKÉ: Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní – Tignes (Fr.)
  • 22.-27. – KRASOKORČUĽOVA­NIE: Majstrovstvá štyroch kontinentov – Tchaj-pej (Taiwan)
  • 22.-28. – HOKEJ: III. divízia majstrovstiev sveta hráčov do 20 rokov – Sofia (Bul.)
  • 23. – VODNÉ PÓLO: Európsky pohár mužov 2017/2018 – semifinále – prvé zápasy
  • 23. – ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Svetový pohár – slalom mužov – Schladming (Rak.)
  • 23. – ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Svetový pohár – obrovský slalom žien – Kronplatz (Tal.)
  • 24. – FUTBAL: Žreb skupinovej fázy Ligy národov 2018/2019 – Lausanne (Švaj.)
  • 24. – VODNÉ PÓLO: Liga majstrov mužov 2017/2018 – 7. kolo skupinovej fázy
  • 24.-28. – BIATLON: Otvorené majstrovstvá Európy – Ridnaun/Val Ridanna (Tal.)
  • 24.-28. – STREĽBA: VC Mníchova – vzduchové zbrane – Mníchov (Nem.)
  • 25. – ATLETIKA: Halový míting EA (Czech Indoor Gala) – Ostrava (ČR)
  • 25.-28. – MOTORIZMUS: Rely Monte Carla – Gap (Fr.)
  • 26. – ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Svetový pohár – alpská kombinácia žien – Lenzerheide (Švaj.)
  • 26.-28. – SEVERSKÁ KOMBINÁCIA: Svetový pohár – Seefeld (Rak.)
  • 26.-28. – SNOUBORDING: Svetový pohár – Bansko (Bul.) – paralelný obrovský slalom, snoubordkros, paralelný slalom
  • 26.-28. – STOLNÝ TENIS: Pohár ETTU mužov – 4. kolo – odveta (účasť tímu Hontianske Trsťany/Dudince)
  • 26.-28. – TENIS: Zimné halové ME družstiev chlapcov a dievčat do 12 rokov – kvalifikačné turnaje
  • 26.-28. – ZIMNÝ TRIATLON: Majstrovstvá sveta – Cheile Gradistei (Rum.)
  • 27. – BEH NA LYŽIACH: Svetový pohár – šprint voľnou technikou mužov a žien – Seefeld (Rak.)
  • 27. – DOSTIHY: Pegasus World Cup – Gulfstream Park (USA)
  • 27. – KOLKY: Liga šampiónov mužov a žien 2017/2018 – štvrťfinálové 2. kolo (prvý zápas) – účasť ŠK Železiarne Podbrezová
  • 27. – SKIALPINIZMUS: Svetový pohár – Acalis (Andorra)
  • 27. – ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Svetový pohár – obrovský slalom žien – Lenzerheide (Švaj.)
  • 27. – ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Svetový pohár – zjazd mužov – Garmisch-Partenkirchen (Nem­.)
  • 27.-28. – BOBY: Majstrovstvá sveta juniorov – St. Moritz (Švaj.)
  • 27.-28. – SANE: 49. majstrovstvá Európy a Svetový pohár – 9. kolo – Sigulda (Lot.)
  • 27.-28. – SKOKY NA LYŽIACH: Svetový pohár – Zakopané (Poľ.), HS-140 (prvý deň súťaž družstiev)
  • 28. – AMERICKÝ FUTBAL-NFL: Pro Bowl – Orlando (USA)
  • 28. – ATLETIKA: Maratón žien – Osaka (Jap.)
  • 28. – BEH NA LYŽIACH: Svetový pohár – 10 km voľnou technikou žien s hromadným štartom, 15 km voľnou technikou mužov s hromadným štartom – Seefeld (Rak.)
  • 28. – CYKLISTIKA: UCI World Tour – Great Ocean Road Race (Aus.)
  • 28. – CYKLOKROS: Svetový pohár – 9. kolo – Hoogerheide (Hol.)
  • 28. – DOSTIHY: Cena Ameriky (klusáky) – Paríž-Vincennes (Fr.)
  • 28. – ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Svetový pohár – slalom žien – Lenzerheide (Švaj.)
  • 28. – ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Svetový pohár – obrovský slalom mužov – Garmisch-Partenkirchen (Nem­.)
  • 28.1.-3.2. – BEH NA LYŽIACH: Majstrovstvá sveta juniorov a do 23 rokov v klasických lyžiarskych disciplínach – Goms (Švaj.)
  • 29.1.-4.2. – TENIS: Turnaj WTA Premier St. Petersburg Ladies Open – Petrohrad (Rus.)
  • 29.1.-4.2. – TENIS Turnaj WTA International Taiwan Open – Tchaj-pej (Taiw.)
  • 29.1.-8.2. – ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Majstrovstvá sveta juniorov – Davos (Švaj.)
  • 30. – ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Svetový pohár – mestské preteky v paralelnom slalome (muži + ženy) – Štokholm (Švéd.)
  • 30.1.-10.2. – FUTSAL: Majstrovstvá Európy – Ľubľana (Slovin.)
  • 30.1.-4.2. – HOKEJ: Kvalifikácia o postup do B-skupiny I. divízie majstrovstiev sveta hráčok do 18 rokov – Mexico City (Mex.)
  • 31.1.-4.2. – BIATLON: Otvorené majstrovstvá Európy juniorov – Pokljuka (Slovin.)
Anastasia Kuzminová má pred olympijskými hrami...
Anastasia Kuzminová má pred olympijskými hrami v Pjongčangu skvelú formu. Autor: SITA/AP, Kerstin Joensson

FEBRUÁR

  • 1.-4. – SKOKY NA LYŽIACH: Majstrovstvá sveta juniorov a junioriek – Kandersteg (Švaj.), stredný mostík HS-106
  • 2.-3. – ATLETIKA: Halový míting EA vo viacbojoch – Tallinn (Est.)
  • 2.-3. – BIATLON: IBU Cup – 6. kolo – Martell/Val Martello (Tal.)
  • 2.-3. – SANE: 33. majstrovstvá sveta juniorov – Altenberg (Nem.)
  • 2.-3. – TENIS: Davisov pohár reprezentačných družstiev mužov – 1. kolo I. skupín regionálnych zón
  • 2.-4. – KARATE: 45. majstrovstvá Európy kadetov, juniorov a 10. ME starších juniorov (do 21 rokov) – Soči (Rus.)
  • 2.-4. – SNOUBORDING: Svetový pohár – Feldberg (Nem.) – snoubordkros
  • 2.-4. – STOLNÝ TENIS: World Junior Circuit Finals – Luxemburg (Lux.)
  • 2.-4. – TENIS: Davisov pohár reprezentačných družstiev mužov – svetová skupina – 1. kolo (osemfinále): Francúzsko – Holandsko (Albertville), Japonsko – Taliansko (Morioka), Španielsko – Veľká Británia (Marbella), Austrália – Nemecko (Brisbane), Kazachstan – Švajčiarsko (Astana), Chorvátsko – Kanada (Osijek), Srbsko – USA (Niš), Belgicko – Maďarsko (Liége)
  • 2.-4. – TENIS: Zimné halové ME družstiev chlapcov a dievčat do 14 a 16 rokov – kvalifikačné turnaje
  • 3. – ATLETIKA: Halový míting IAAF World Indoor Tour – Karlsruhe (Nem.)
  • 3. – ATLETIKA: Halový míting EA – Reykjavík (Isl.)
  • 3. – ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Svetový pohár – dvojkolový zjazd žien – Garmisch-Partenkirchen (Nem­.)
  • 3.-4. – CYKLOKROS: Majstrovstvá sveta – Valkenburg (Hol.)
  • 3.-4. – DŽUDO: European Open – Sofia (Bul.)
  • 3.-4. – DŽUDO: European Open – Odivelas (Port.)
  • 3.-4. – SEVERSKÁ KOMBINÁCIA: Svetový pohár – Hakuba (Jap.)
  • 3.-4. – SKOKY NA LYŽIACH: Svetový pohár – Willingen (Nem.), HS-145
  • 3.-4. – STOLNÝ TENIS: Európsky turnaj Top 16 Cup – Montreux (Švaj.)
  • 3.-5. – OLYMPIJSKÉ: Výkonný výbor MOV – Pjongčang (Kór. rep.)
  • 4. – AMERICKÝ FUTBAL-NFL: 52. Super Bowl – Minneapolis (USA)
  • 4. – ATLETIKA: EP klubov v krose – Mira (Portug.)
  • 4. – ATLETIKA: Maratón – Beppu/Oita (Jap.)
  • 4. – DOSTIHY: Festival White Turf, 1. časť – St. Moritz (Švaj.)
  • 4. – ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Svetový pohár – zjazd žien – Garmisch-Partenkirchen (Nem­.)
  • 4.-12. – STREĽBA: Cyprus Grand Prix – brokové zbrane – Nikózia (Cyp.)
  • 5.-7. – HOKEJ: Kvalifikácia o postup do III. divízie majstrovstiev sveta hráčov do 20 rokov – Kapské Mesto (JAR)
  • 5.-11. – TENIS: Turnaj ATP World Tour 250 Ecuador Open – Quito (Ekv.)
  • 5.-11. – TENIS: Turnaj ATP World Tour 250 Open Sud de France- Montpellier (Fr.)
  • 5.-11. – TENIS: Turnaj ATP World Tour 250 Sofia Open – Sofia (Bul.)
  • 6. – ATLETIKA: Halový míting IAAF World Indoor Tour – Düsseldorf (Nem.)
  • 6. – HOKEJ: Liga majstrov 2017/2018 – finále
  • 6.-8. – OLYMPIJSKÉ: Zasadnutie MOV – Pjongčang (Kór. rep.)
  • 6.-10. – CYKLISTIKA: Okolo Dubaja (SAE)
  • 7. – ATLETIKA: Halový míting EA – Paríž (Fr.)
  • 7. – VODNÉ PÓLO: Liga majstrov mužov 2017/2018 – 8. kolo skupinovej fázy
  • 7.-10. – TENIS: Pohár federácie reprezentačných družstiev žien – turnaj I. skupiny euroafrickej zóny – Tallinn (Est.)
  • 7.-10. – TENIS: Pohár federácie reprezentačných družstiev žien – turnaj I. skupiny ázijsko-oceánskej zóny – Naí Dillí (India)
  • 7.-10. – TENIS: Pohár federácie reprezentačných družstiev žien – turnaj I. skupiny americkej zóny – Lambaré (Parag.)
  • 7.-11. – BOX: Bocskai Cup – medzinárodný turnaj mužov – Debrecín (Maď.)
  • 7.-11. – PARALYMPIJSKÉ: Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní – Kimberley (Kan.)
  • 8. – ATLETIKA: Halový míting IAAF World Indoor Tour – Madrid (Šp.)
  • 8. – SKIALPINIZMUS: Svetový pohár – Puy-Saint-Vincent (Fr.)
  • 9. – ATLETIKA: Polmaratón – Ras al Chajmah (SAE)
  • 9.-11. – TENIS: Zimné halové ME družstiev chlapcov a dievčat do 12 rokov – finálové turnaje
  • 9.-25. – ŠPORT: XXIII. zimné olympijské hry – Pjongčang (Kór. rep.)
  • 10. – ATLETIKA: Halový míting IAAF World Indoor Tour – Boston (USA)
  • 10. – ATLETIKA: Halový míting EA – Linz (Rak.)
  • 10. – ATLETIKA: Halový míting EA – Gent (Belg.)
  • 10. – BASKETBAL: Kvalifikácia o postup na majstrovstvá Európy žien 2019 do Srbska a Lotyšska: Čierna Hora – Slovensko
  • 10. – SKIALPINIZMUS: Slovenský pohár a majstrovstvá Slovenska – Pilsko (Poľ.)
  • 10.-11. – DŽUDO: Grand Slam – Paríž (Fr.)
  • 10.-11. – HÁDZANÁ: Pohár EHF – skupinová fáza – A-skupina – 1. kolo: Bjerringbro-Silkeborg (Dán.) – Tatran Prešov (SR)
  • 10.-11. – TENIS: Pohár federácie reprezentačných družstiev žien – svetová skupina – 1. kolo (štvrťfinále): Bielorusko – Nemecko (Minsk), Česko – Švajčiarsko (Praha), Francúzsko – Belgicko (La Roche sur Yon), USA – Holandsko (Asheville)
  • 10.-11. – TENIS: Pohár federácie reprezentačných družstiev žien – II. svetová skupina – 1. kolo: Austrália – Ukrajina (Canberra), Rumunsko – Kanada (Kluž), Taliansko – Španielsko (Chieti)
  • 11. – ATLETIKA: Kros IAAF – San Vittore/Olona (Tal­.)
  • 11. – CYKLISTIKA: Clásica de Almería (Šp.)
  • 11. – CYKLISTIKA: Trofeo Laigueglia (Tal.)
  • 11. – DOSTIHY: Festival White Turf, 2. časť – St. Moritz (Švaj.)
  • 11. – TRIATLON: Svetový pohár – 1. kolo – Kapské Mesto (JAR)
  • 12.-18. – TENIS: Turnaj ATP World Tour 500 ABN Amro World Tennis Tournament – Rotterdam (Hol.)
  • 12.-18. – TENIS: Turnaj ATP World Tour 250 New York Open – New York (USA)
  • 12.-18. – TENIS: Turnaj ATP World Tour 250 Argentina Open – Buenos Aires (Arg.)
  • 12.-18. – TENIS: Turnaj WTA Premier 5 Qatar Total Open – Dauha (Katar)
  • 13. – ATLETIKA: Halový míting EA – Lievin (Fr.)
  • 13. – VODNÉ PÓLO: Svetová liga mužov 2017/2018 – 4. kolo európskej kvalifikácie
  • 13. – VODNÉ PÓLO: Svetová liga žien 2017/2018 – 4. kolo európskej kvalifikácie
  • 13.-14. – FUTBAL: Prvé zápasy osemfinále Ligy majstrov 2017/2018
  • 13.-18. – BEDMINTON: Majstrovstvá Európy družstiev – Kazaň (Rus.)
  • 13.-18. – CYKLISTIKA: Okolo Ománu
  • 14.-18. – CYKLISTIKA: Okolo Andalúzie (Šp.)
  • 14.-18. – CYKLISTIKA: Okolo Algarve (Portug.)
  • 14.-19. – LUKOSTREĽBA: Majstrovstvá sveta v halovej lukostreľbe – Yankton (USA)
  • 14.-23. – STREĽBA: Qatar Grand Prix – brokové zbrane – Dauha (Kat.)
  • 15. – ATLETIKA: Halový míting IAAF World Indoor Tour – Toruň (Poľ.)
  • 15. – ATLETIKA: Halový míting EA – Lodž (Poľ.)
  • 15. – FUTBAL: Prvé zápasy šestnásťfinále Európskej ligy 2017/2018
  • 16.-18. – MOTORIZMUS: Rely Švédska – Torsby
  • 16.-18. – POZEMNÝ HOKEJ: Halový EPM mužov (Challenge I) – Praha (ČR) – účasť ŠK Šenkvice
  • 16.-18. – TENIS: Zimné halové ME družstiev chlapcov a dievčat do 14 a 16 rokov – finálové turnaje
  • 16.-22. – STREĽBA: Majstrovstvá Európy a kvalifikácia na OH mládeže – vzduchové zbrane – Győr (Maď.)
  • 17. – ATLETIKA: Halový míting IAAF World Indoor Tour – Glasgow (V. Brit.)
  • 17. – DŽUDO: European Open – Rím (Tal.)
  • 17. – KOLKY: Liga šampiónov mužov a žien 2017/2018 – štvrťfinálové 2. kolo (odvetný zápas) – účasť ŠK Železiarne Podbrezová
  • 17. – VODNÉ PÓLO: Kvalifikácia o postup na ME 2018 – ženy – play-off – prvé zápasy: Slovensko – Turecko
  • 17. – ZIMNÝ TRIATLON: Majstrovstvá Európy – Etna (Tal.)
  • 17.-18. – DŽUDO: European Open – Oberwart (Rak.)
  • 17.-18. – HÁDZANÁ: Vyzývací pohár – muži – 4. kolo (osemfinále) – odveta: AM Madeira Andebol SAD (Portug.) – MŠK Považská Bystrica (SR)
  • 18. – ATLETIKA: Halový míting EA – Istanbul (Tur.)
  • 18. – ATLETIKA: Kros IAAF – Albufeira (Portug.)
  • 18. – DOSTIHY: Festival White Turf, 3. časť – St. Moritz (Švaj.)
  • 19.-24. – TENIS: Turnaj WTA Premier Dubai Duty Free Tennis Championships – Dubaj (SAE)
  • 19.-25. – TENIS: Turnaj ATP World Tour 500 Rio Open presented by Claro – Rio de Janeiro (Braz.)
  • 19.-25. – TENIS: Turnaj ATP World Tour 250 Open 13 Marseille – Marseille (Fr.)
  • 19.-25. – TENIS: Turnaj ATP World Tour 250 Delray Beach Open – Delray Beach (USA)
  • 19.-25. – TENIS: Turnaj WTA International Hungarian Ladies Open – Budapešť (Maď.)
  • 20.-21. – FUTBAL: Prvé zápasy osemfinále Ligy majstrov 2017/2018
  • 20.-24. – PLÁŽOVÝ VOLEJBAL: World Tour – Three stars – Kish Island (Irán)
  • 21. – ATLETIKA: Halový míting EA – Belehrad (Srb.)
  • 21. – ATLETIKA: Halový míting EA – Athlone (Ír.)
  • 21.-25. – CYKLISTIKA: UCI World Tour – Okolo Abú Zabí (SAE)
  • 22. – BASKETBAL: Predkvalifikácia majstrovstiev Európy mužov 2021: Švajčiarsko – Slovensko
  • 22. – FUTBAL: Odvetné zápasy šestnásťfinále Európskej ligy 2017/2018
  • 22. – SKIALPINIZMUS: Majstrovstvá sveta – Nicolosi (Tal.)
  • 22.-25. – STOLNÝ TENIS: ITTF Svetový pohár družstiev – Londýn (Angl.)
  • 23.-25. – POZEMNÝ HOKEJ: Halový EPM žien (Challenge I) – Murska Sobota (Slovin.) – účasť KPH Rača
  • 23.-25. – DŽUDO: Grand Prix – Düsseldorf (Nem.)
  • 24. – AKROBATICKÉ LYŽOVANIE: Majstrovstvá sveta juniorov – Minsk (Biel.) – skoky
  • 24. – CYKLISTIKA: UCI World Tour – Omloop Het Nieuwsblad (Belg.)
  • 24. – VODNÉ PÓLO: Euroliga žien – štvrťfinále – prvé zápasy
  • 24. – VODNÉ PÓLO: Kvalifikácia o postup na ME 2018 – muži – play-off – prvé zápasy: Portugalsko – Slovensko
  • 24.-25. – ATLETIKA: Chodecký míting IAAF – Monterrey (Mex.)
  • 25. – ATLETIKA: Halový žrdkársky míting EA – Clermont Ferrand (Fr.)
  • 25. – ATLETIKA: Maratón – Sevilla (Šp.)
  • 25. – ATLETIKA: Maratón – Tokio (Jap.)
  • 25. – BASKETBAL: Predkvalifikácia majstrovstiev Európy mužov 2021: Macedónsko – Slovensko
  • 25. – CYKLISTIKA: Kuurne-Brusel-Kuurne (Belg.)
  • 25.-28. – HOKEJ: Kvalifikácia o postup do III. divízie majstrovstiev sveta mužov – Sarajevo (Bos. a Herc.)
  • 26.2.-3.3. – TENIS: Turnaj ATP World Tour 500 Dubai Duty Free Tennis Championships – Dubaj (SAE)
  • 26.2.-3.3. – TENIS: Turnaj ATP World Tour 500 Abierto Mexicano Telcel presentado por HSBC – Acapulco (Mex.)
  • 26.2.-3.3. – TENIS: Turnaj WTA International Abierto Mexicano Telcel presentado por HSBC – Acapulco (Mex.)
  • 26.2.-4.3. – BIATLON: Majstrovstvá sveta juniorov a kadetov – Otpeää (Est.)
  • 26.2.-4.3. – TENIS: Turnaj ATP World Tour 250 Brasil Open – Sao Paulo (Braz.)
  • 27. – STOLNÝ TENIS: Kvalifikácie družstiev o postup na ME 2019 – 1. kolo
  • 27. – VODNÉ PÓLO: Európsky pohár mužov 2017/2018 – semifinále – odvety
  • 27.2.-4.3. – PLÁŽOVÝ VOLEJBAL: World Tour – Five stars – Fort Lauderdale (USA)
  • 28. – VODNÉ PÓLO: Liga majstrov mužov 2017/2018 – 9. kolo skupinovej fázy
  • 28.2.-4.3. – DRÁHOVÁ CYKLISTIKA: Majstrovstvá sveta – Apeldoorn (Hol.)
Víťaz klasiky Kuurne-Brusel-Kuurne Peter Sagan.
Víťaz klasiky Kuurne-Brusel-Kuurne Peter Sagan. Autor: Facebookový profil Petra Sagana

MAREC

  • 1.-4. – ATLETIKA: Halové majstrovstvá sveta – Birmingham (V. Brit.)
  • 1.-12. – STREĽBA: Svetový pohár – guľové, vzduchové, brokové zbrane – Guadalajara (Mex.)
  • 2. – TRIATLON: Svetová séria – 1. kolo – Abú Zabí (SAE)
  • 2.-11. – ŠERM: Majstrovstvá Európy kadetov a juniorov – Soči (Rus.)
  • 3. – AKROBATICKÉ LYŽOVANIE: Svetový pohár – Silvaplana (Švaj.) – slopestyle
  • 3. – BEH NA LYŽIACH: Svetový pohár – šprint voľnou technikou mužov a žien – Lahti (Fín.)
  • 3. – CYKLISTIKA: UCI World Tour – Strade Bianche (Tal.)
  • 3. – SKIALPINIZMUS: Slovenský pohár a Stredoeurópsky pohár – Rokytnice nad Jizerou (ČR)
  • 3. – SNOUBORDING: Svetový pohár – La Molina (šp.) – snoubordkros
  • 3. – SNOUBORDING: Svetový pohár – Kayseri (Tur.) – paralelný obrovský slalom
  • 3. – VODNÉ PÓLO: Kvalifikácia o postup na ME 2018 – muži a ženy – play-off – odvety (muži: Slovensko – Portugalsko, ženy: Turecko – Slovensko)
  • 3. – ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Svetový pohár – super G žien – Crans Montana (Švaj.)
  • 3. – ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Svetový pohár – obrovský slalom mužov – Kranjska Gora (Slovin.)
  • 3.-4. – AKROBATICKÉ LYŽOVANIE: Svetový pohár – Sunny Valley (Rus.) – skikros
  • 3.-4. – AKROBATICKÉ LYŽOVANIE: Svetový pohár – Tazawako (Jap.) – moguls, dual moguls
  • 3.-4. – DŽUDO: European Open – Varšava (Poľ.)
  • 3.-4. – DŽUDO: European Open – Praha (ČR)
  • 3.-4. – HÁDZANÁ: Pohár EHF – skupinová fáza – A-skupina – 4. kolo: SC Magdeburg (Nem.) – Tatran Prešov (SR)
  • 3.-4. – RÝCHLOKORČUĽO­VANIE: Majstrovstvá sveta v šprinte – Čchang-čchun (Čín.)
  • 3.-4. – SEVERSKÁ KOMBINÁCIA: Svetový pohár – Lahti (Fín.)
  • 3.-4. – SKOKY NA LYŽIACH: Svetový pohár – Lahti (Fín.), HS-130 (prvý deň súťaž družstiev)
  • 3.-10. – CURLING: Majstrovstvá sveta juniorov – Aberdeen (Škót.) – účasť SR (B-divízia)
  • 3.-10. – CYKLISTIKA: Tour de Langkawi (Malaj.)
  • 4. – ATLETIKA: Maratón – Lake Biwa (Jap.)
  • 4. – BEH NA LYŽIACH: Svetový pohár – 10 km klasickou technikou žien s intervalovým štartom a 15 km klasickou technikou mužov s intervalovým štartom – Lahti (Fín.)
  • 4. – ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Svetový pohár – alpská kombinácia – Crans Montana (Švaj.)
  • 4. – ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Svetový pohár – slalom mužov – Kranjska Gora (Slovin.)
  • 4.-11. – CYKLISTIKA: UCI World Tour – Paríž-Nice (Fr.)
  • 5. – TENIS: Exhibičné podujatie BNP Paribas Showdown – New York (USA)
  • 5.-11. – KRASOKORČUĽOVA­NIE: Majstrovstvá sveta juniorov – Sofia (Bul.)
  • 6.-7. – FUTBAL: Odvetné zápasy osemfinále Ligy majstrov 2017/2018
  • 6.-10. – PLÁŽOVÝ VOLEJBAL: World Tour – Four stars – Dauha (Kat.)
  • 7. – BEH NA LYŽIACH: Svetový pohár – šprint klasickou technikou mužov a žien – Drammen (Nór.)
  • 7.-13. – CYKLISTIKA: UCI World Tour – Tirreno-Adriatico (Tal.)
  • 7.-18. – TENIS: Turnaj WTA Premier Mandatory BNP Paribas Open – Indian Wells (USA)
  • 8. – FUTBAL: Prvé zápasy osemfinále Európskej ligy 2017/2018
  • 8.-11. – BIATLON: Svetový pohár – 7. kolo – Kontiolahti (Fín.)
  • 8.-11. – STOLNÝ TENIS: ITTF World Tour Platinum Qatar Open – Dauha (Kat.)
  • 8.-11. – STOLNÝ TENIS: Majstrovstvá Európy do 21 rokov – Minsk (Biel.)
  • 8.-18. – TENIS: Turnaj ATP World Tour Masters 1000 BNP Paribas Open – Indian Wells (USA)
  • 9. – ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Svetový pohár – obrovský slalom žien – Ofterschwang (Nem.)
  • 9.-11. – DŽUDO: Grand Prix – Agadir (Mar.)
  • 9.-11. – MOTORIZMUS: Rely Mexika – León
  • 9.-11. – RÝCHLOKORČUĽO­VANIE: Majstrovstvá sveta – Amsterdam (Hol.)
  • 9.-11. – SYNCHRONIZOVANÉ PLÁVANIE: FINA Svetová séria – 1. kolo – Paríž (Fr.)
  • 9.-18. – ŠPORT: XII. zimné paralympijské hry – Pjongčang (Kór. rep.)
  • 10. – AKROBATICKÉ LYŽOVANIE: Svetový pohár – Airolo (Švaj.) – dual moguls
  • 10. – BEH NA LYŽIACH: Svetový pohár – 50 km voľnou technikou s hromadným štartom mužov – Oslo/Holmenko­llen (Nór.)
  • 10. – HORSKÁ CYKLISTIKA: Svetový pohár – Stellenbosch (JAR) – cross country
  • 10. – SEVERSKÁ KOMBINÁCIA: Svetový pohár – Oslo (Nór.)
  • 10. – SNOUBORDING: Svetový pohár – Scuol (Švaj.) – paralelný slalom
  • 10. – TRIATLON: Svetový pohár – 2. kolo – Mooloolaba (Aus.)
  • 10. – ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Svetový pohár – slalom žien – Ofterschwang (Nem.)
  • 10. – ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Svetový pohár – zjazd mužov – Kvitfjell (Nór.)
  • 10.-11. – ATLETIKA: Zimný Európsky pohár vo vrhoch – Leiria (Portug.)
  • 10.-11. – BIATLON: IBU Cup – 7. kolo – Uvat (Rus.)
  • 10.-11. – DŽUDO: Európsky pohár – Uster-Zürich (Švaj.)
  • 10.-11. – SKOKY NA LYŽIACH: Svetový pohár – Oslo (Nór.), HS-134 (prvý deň súťaž družstiev)
  • 10.-11. – SNOUBORDING: Svetový pohár – Moskva (Rus.) – snoubordkros
  • 11. – ATLETIKA: Maratón – Barcelona (Šp.)
  • 11. – ATLETIKA: Maratón žien – Nagoja (Jap.)
  • 11. – ATLETIKA: Polmaratón – Lisabon (Portug.)
  • 11. – BEH NA LYŽIACH: Svetový pohár – 30 km voľnou technikou s hromadným štartom žien – Oslo/Holmenko­llen (Nór.)
  • 11. – ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Svetový pohár – super G mužov – Kvitfjell (Nór.)
  • 11. – CYKLISTIKA: Ronde van Drenthe (Hol.)
  • 12.-18. – FUTBAL: Kvalifikácia ME 2018 hráčov do 17 rokov – II. fáza (Elite Round) – 4. skupina – Portugalsko – účasť SR
  • 13. – SKOKY NA LYŽIACH: Svetový pohár – Lillehammer (Nór.), HS-140
  • 13.-14. – FUTBAL: Odvetné zápasy osemfinále Ligy majstrov 2017/2018
  • 13.-14. – SEVERSKÁ KOMBINÁCIA: Svetový pohár – Trondheim (Nór.)
  • 13.-16. – DOSTIHY: Skokanský festival National Hunt – Cheltenham (V. Brit.)
  • 14. – CYKLISTIKA: Danilith Nokere Koerse (Belg.)
  • 14. -** VODNÉ PÓLO:** Liga majstrov mužov 2017/2018 – 10. kolo skupinovej fázy
  • 14. – ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE – Finále Svetového pohára – zjazd mužov a žien – Aare (Švéd.)
  • 14.-17. – BIATLON: IBU Cup – 8. kolo – Chanty-Mansijsk (Rus.)
  • 14.-17. – SKIALPINIZMUS: Pierra Menta – Aréches (Fr.)
  • 14.-18. – STOLNÝ TENIS: ITTF World Tour Challenge Polish Open – Lodž (Poľ.)
  • 14.-18. – STOLNÝ TENIS: Liga majstrov, Pohár ETTU – semifinále – prvé zápasy
  • 14.-18. – STREĽBA: Akademické majstrovstvá sveta – Kuala Lumpur (Malajzia)
  • 15. – FUTBAL: Odvetné zápasy osemfinále Európskej ligy 2017/2018
  • 15. – SKOKY NA LYŽIACH: Svetový pohár – Trondheim (Nór.), HS-138
  • 15. – ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE – Finále Svetového pohára – super G mužov a žien – Aare (Švéd.)
  • 15.-18. – BIATLON: Svetový pohár – 8. kolo – Oslo-Holmenkollen (Nór.)
  • 16. – AKROBATICKÉ LYŽOVANIE: Svetový pohár – Seiseralm (Tal.) – slopestyle
  • 16. – BEH NA LYŽIACH: Finále Svetového pohára – šprint voľnou technikou mužov a žien – Falun (Švéd.)
  • 16. – CYKLISTIKA: Handzame Classic (Belg.)
  • 16. – ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Finále Svetového pohára – tímová súťaž – Aare (Švéd.)
  • 16.-18. – RÝCHLOKORČUĽOVANIE NA KRÁTKEJ DRÁHE: Majstrovstvá sveta – Montreal (Kan.)
  • 17. – BEH NA LYŽIACH: Finále Svetového pohára – 10 km klasickou technikou žien s hromadným štartom a 15 km klasickou technikou mužov s hromadným štartom – Falun (Švéd.)
  • 17. – CYKLISTIKA: UCI World Tour – Miláno-Sanremo (Tal.)
  • 17. – SNOUBORDING: Svetový pohár – Seiseralm (Tal.) – slopestyle
  • 17. – VODNÉ PÓLO: Euroliga žien – štvrťfinále – odvety
  • 17. – ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Finále Svetového pohára – slalom žien a obrovský slalom mužov – Aare (Švéd.)
  • 17.-18. – AKROBATICKÉ LYŽOVANIE: Svetový pohár – Mégeve (Fr.) – skikros, dual moguls
  • 17.-18. – DŽUDO: Grand Slam – Jekaterinburg (Rus­.)
  • 17.-18. – RÝCHLOKORČUĽO­VANIE: Svetový pohár – finále – Minsk (Biel.)
  • 17.-18. – SEVERSKÁ KOMBINÁCIA: Svetový pohár – Klingenthal (Nem.)
  • 17.-18. – SKOKY NA LYŽIACH: Svetový pohár – Vikersund (Nór.), HS-240 (prvý deň súťaž družstiev)
  • 17.-18. – SNOUBORDING: Svetový pohár – Veysonnaz (Švaj.) – snoubordkros
  • 17.-18. – SNOUBORDING: Svetový pohár – Winterberg (Nem.) – paralelný slalom
  • 17.-23. – HOKEJ: B-skupina II. divízie majstrovstiev sveta žien – Valdemoro (Šp.)
  • 17.-25. – CURLING: Majstrovstvá sveta žien – North Bay (Kan.)
  • 18. – ATLETIKA: Maratón – Soul (Kór. rep.)
  • 18. – BEH NA LYŽIACH: Finále Svetového pohára – 10 km voľnou technikou žien s hendikepovým štartom a 15 km voľnou technikou mužov s hendikepovým štartom – Falun (Švéd.)
  • 18. – MOTORIZMUS: Veľká cena Kataru cestných motocyklov – Lusail
  • 18. – ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Finále Svetového pohára – slalom mužov a obrovský slalom žien – Aare (Švéd.)
  • 19.-25. – CYKLISTIKA: UCI World Tour – Okolo Katalánska (Šp.)
  • 19.-25. – KRASOKORČUĽOVA­NIE: Majstrovstvá sveta – Miláno (Tal.)
  • 19.-28. – PARALYMPIJSKÉ: Svetový pohár v streľbe – Al Ain (SAE)
  • 20. – VODNÉ PÓLO: Svetová liga mužov 2017/2018 – 5. kolo európskej kvalifikácie
  • 20. – VODNÉ PÓLO: Svetová liga žien 2017/2018 – 5. kolo európskej kvalifikácie
  • 20.-21. – CYKLISTIKA: Tri dni De Panne-Koksijde (Belg.)
  • 20.-31. – TENIS: Turrnaj WTA Premier Mandatory Miami Open presented by Itaú – Miami (USA)
  • 21.-22. – HÁDZANÁ: II. fáza kvalifikácie žien ME 2018 vo Francúzsku – 2. skupina – 3. kolo: Taliansko – Slovensko
  • 21.-27. – FUTBAL: Kvalifikácia ME 2018 hráčov do 19 rokov – II. fáza (Elite Round) – 5. skupina – Portugalsko – účasť SR
  • 21.3.-1.4. – TENIS: Turnaj ATP World Tour Masters 1000 Miami Open presented by Itaú – Miami (USA)
  • 22. – AKROBATICKÉ LYŽOVANIE: Svetový pohár – Tignes (Fr.) – U-rampa
  • 22.-25. – BIATLON: Svetový pohár – 9. kolo – Ťumeň (Rus.)
  • 22.-25. – PARALYMPIJSKÉ: Majstrovstvá sveta v dráhovej cyklistike – Rio de Janeiro (Braz.)
  • 23. – CYKLISTIKA: UCI World Tour – E3 Harelbeke (Belg.)
  • 23. – FUTBAL: Kvalifikácia ME 2019 hráčov do 21 rokov – 2. skupina: Albánsko – Slovensko
  • 23. – VODNÉ PÓLO: Európsky pohár mužov 2017/2018 – finále – prvý zápas
  • 23.-25. – HÁDZANÁ: Kvalifikácia MS 2018 hráčok do 20 rokov v Maďarsku – 5. skupina (účasť SR)
  • 23.-25. – SKOKY NA LYŽIACH: Svetový pohár – Planica (Slovin.), HS-240 (druhý deň súťaž družstiev)
  • 23.-25. – SNEŽNÝ VOLEJBAL: Majstrovstvá Európy mužov a žien – Wagrain-Kleinarl, Flachau (Rak.)
  • 23.-25. – STOLNÝ TENIS: ITTF World Tour Platinum German Open – Brémy (Nem.)
  • 23.3.-1.4. – VZPIERANIE: Majstrovstvá Európy – Tirana (Alb.)
  • 24. – AKROBATICKÉ LYŽOVANIE: Svetový pohár – Stoneham (Kan.) – big air
  • 24. – ATLETIKA: Majstrovstvá sveta v polmaratóne – Valencia (Šp.)
  • 24. – SNOUBORDING: Svetový pohár – Stoneham (Kan.) – big air
  • 24.-25. – SEVERSKÁ KOMBINÁCIA: Svetový pohár – Schonach (Nem.)
  • 24.-30. – HOKEJ: B-skupina II. divízie majstrovstiev sveta hráčov do 18 rokov – Záhreb (Chor.)
  • 24.-30. – STREĽBA: Grand Prix Vroclavu a Dolného Slaska – Vroclav (Poľ.)
  • 24.3.-2.4. – BOX: Majstrovstvá Európy do 22 rokov – Targu Jiu (Rum.)
  • 25. – CYKLISTIKA: UCI World Tour – Gent-Wevelgem (Belg.)
  • 25. – MOTORIZMUS-F1: Veľká cena Austrálie – Melbourne
  • 25. – TRIATLON: Svetový pohár – 3. kolo – New Plymouth (N. Zél.)
  • 26.3.-1.4. – HOKEJ: A-skupina III. divízie majstrovstiev sveta hráčov do 18 rokov – Erzurum (Tur.)
  • 27. – STOLNÝ TENIS: Kvalifikácie družstiev o postup na ME 2019 – 2. kolo
  • 28. – CYKLISTIKA: UCI World Tour – Dwars door Vlaanderen (Belg.)
  • 28.3.-1.4. – STOLNÝ TENIS: ITTF World Tour Spanish Open
  • 30.3.-1.4. – DŽUDO: Grand Prix – Tbilisi (Gruz.)
  • 31. – DOSTIHY: Dubajský svetový pohár – Dubaj-Meydan Racecourse (SAE)
  • 31. – VODNÉ PÓLO: Liga majstrov mužov 2017/2018 – 11. kolo skupinovej fázy
  • 31.3.-1.4. – HÁDZANÁ: Pohár EHF – skupinová fáza – A-skupina – 6. kolo: SKA Minsk (Biel.) – Tatran Prešov (SR)
  • 31.3.-1.4. – KOLKY: Liga šampiónov mužov a žien 2017/2018 – finálový turnaj (Final Four) – Bamberg (Nem.)
  • 31.3.-6.4. – HOKEJ: A-skupina II. divízie majstrovstiev sveta žien – Maribor (Slovin.)
  • 31.3.-8.4. – CURLING: Majstrovstvá sveta mužov – Las Vegas (USA)
Lewis Hamilton na Mercedese počas minulého...
Lewis Hamilton na Mercedese počas minulého ročníka F1. Podarí sa Britovi obhájiť titul? Autor: SITA

APRÍL

  • 28.3.-1.4. – STOLNÝ TENIS: ITTF World Tour Spanish Open
  • 31.3.-1.4. – HÁDZANÁ: Pohár EHF – skupinová fáza – A-skupina – 6. kolo: SKA Minsk (Biel.) – Tatran Prešov (SR)
  • 1. – CYKLISTIKA: UCI World Tour – Okolo Flámska (Belg.)
  • 1.-7. – HOKEJ: A-skupina II. divízie majstrovstiev sveta hráčov do 18 rokov – Tallinn (Est.)
  • 1.-9. – ŠERM: Majstrovstvá sveta kadetov a juniorov – Verona (Tal.)
  • 2.-7. – CYKLISTIKA: UCI World Tour – Okolo Baskicka (Šp.)
  • 2.-8. – HOKEJ: A-skupina I. divízie majstrovstiev sveta hráčov do 18 rokov – Riga (Lot.)
  • 2.-8. – TENIS: Turnaj WTA Premier Volvo Car Open – Charleston (USA)
  • 2.-8. – TENIS: Turnaj WTA Abierto GNP Seguros – Monterrey (Mex.)
  • 3.-4. – FUTBAL: Prvé zápasy štvrťfinále Ligy majstrov 2017/2018
  • 4. – CYKLISTIKA: Scheldeprijs (Belg.)
  • 4.-8. – STOLNÝ TENIS: Liga majstrov, Pohár ETTU – semifinále – odvety
  • 4.-8. – STOLNÝ TENIS: ITTF World Tour Challenge Slovenia Open – Otočec (Slovin.)
  • 4.-15. – ŠPORT: Hry Commonwealthu – Gold Coast (Aus.)
  • 5. – FUTBAL: Prvé zápasy štvrťfinále Európskej ligy 2017/2018
  • 5.-8. – GOLF: US Masters – Augusta (USA)
  • 6.-7. – TENIS: Davisov pohár reprezentačných družstiev mužov – rozhodujúce 2. kolo I. skupín regionálnych zón a play-off o zotrvanie v I. skupinách regionálnych zón
  • 6.-8. – DŽUDO: Grand Prix – Antalya (Tur.)
  • 6.-8. – MOTORIZMUS: Rely Francúzska – Bastia
  • 6.-8. – TENIS: Davisov pohár reprezentačných družstiev mužov – svetová skupina – štvrťfinále
  • 7. – ATLETIKA: Medzištátne chodecké stretnutie (účasť SR) a míting EA – Poděbrady (ČR)
  • 7. – ATLETIKA: Chodecký míting IAAF – Rio Maior (Portug.)
  • 7. – SKIALPINIZMUS: Svetový pohár – Madonna di Campiglio (Tal.)
  • 7.-8. – DŽUDO: Európsky pohár – Dubrovník (Chor.)
  • 7.-8. – ZÁPASENIE: Svetový pohár – voľný štýl – Iowa City (USA)
  • 7.-15. – VOLEJBAL: Majstrovstvá Európy hráčov do 18 rokov – Zlín (ČR) a Púchov (SR)
  • 8. – ATLETIKA: Maratóny – Solún (Gréc.), Miláno (Tal.), Rím (Tal.), Hannover (Nem.), Paríž (Fr.), Rotterdam (Hol.)
  • 8. – ATLETIKA: Polmaratóny – Berlín (Nem.), Madrid (Šp.)
  • 8. – CYKLISTIKA: UCI World Tour – Paríž-Roubaix (Fr.)
  • 8. – MOTORIZMUS: Veľká cena Argentíny cestných motocyklov – Río Hondo
  • 8. – MOTORIZMUS-F1: Veľká cena Bahrajnu – Sachír
  • 8.-14. – HOKEJ: A-skupina I. divízie majstrovstiev sveta žien – Vaujany (Fr.)
  • 8.-14. – HOKEJ: B-skupina I. divízie majstrovstiev sveta žien – Asiago (Tal.)
  • 9.-15. – TENIS: Turnaj ATP World Tour 250 Fayez Sarofim & Co. U.S. Men's Clay Court Championship – Houston (USA)
  • 9.-15. – TENIS: Turnaj ATP World Tour 250 Grand Prix Hassan II. – Marrákeš (Mar.)
  • 9.-15. – TENIS: Turnaj WTA International Lugano Open – Lugano (Švaj.)
  • 9.-15. – TENIS: Turnaj WTA International Claro Open Colsanitas – Bogota (Kol.)
  • 15.-22. – TENIS: Turnaj ATP World Tour Masters 1000 Rolex -Monte Carlo (Mon.)
  • 10. – VODNÉ PÓLO: Svetová liga mužov 2017/2018 – 6. kolo európskej kvalifikácie
  • 10. – VODNÉ PÓLO: Svetová liga žien 2017/2018 – 6. kolo európskej kvalifikácie
  • 10.-11. – FUTBAL: Odvetné zápasy štvrťfinále Ligy majstrov 2017/2018
  • 10.-14. – STOLNÝ TENIS: ITTF World Tour Challenge Croatia Open – Záhreb (Chor.)
  • 11. – CYKLISTIKA: Brabantský šíp (Belg.)
  • 11.-14. – PARALYMPIJSKÉ: Grand Prix v streľbe – Štetín (Poľ.)
  • 12. – FUTBAL: Odvetné zápasy štvrťfinále Európskej ligy 2017/2018
  • 12.-15. – RÝCHLOSTNÁ KANOISTIKA: Kvalifikácia na olympijské hry mládeže – Barcelona (Šp.)
  • 13.-14. – VODNÉ PÓLO: Pohár LEN – turnaj Final Four
  • 13.-21. – VOLEJBAL: Majstrovstvá Európy hráčok do 17 rokov – Sofia, Samokov (Bul.)
  • 14. – DOSTIHY: Veľká národná steeplechase – Liverpool – Aintree (V. Brit.)
  • 14.-15. – AKROBATICKÉ LYŽOVANIE: Majstrovstvá sveta juniorov – Duved (Švéd.) – moguls, dual moguls
  • 14.-15. – TRIATLON – Svetový pohár – 4. kolo – New Orleans (USA)
  • 14.-15. – VESLOVANIE: Croatia Open – Záhreb (Chor.)
  • 14.-20. – HOKEJ: B-skupina II. divízie majstrovstiev sveta mužov – Granada (Šp.)
  • 14.-20. – HOKEJ: B-skupina I. divízie majstrovstiev sveta hráčov do 18 rokov – Odessa (Ukr.)
  • 15. – ATLETIKA: Maratón – Nagano (Jap.)
  • 15. – CYKLISTIKA: UCI World Tour – Amstel Gold Race (Hol.)
  • 15. – MOTORIZMUS-F1: Veľká cena Číny – Šanghaj
  • 15.-19. – ŠERM: Majstrovstvá Európy do 23 rokov – Jerevan (Arm.)
  • 16. – ATLETIKA: Maratón – Boston (USA)
  • 16.-20. – CYKLISTIKA: Okolo Álp (Tal.)
  • 16.-22. – HOKEJ: III. divízia majstrovstiev sveta mužov – Kapské Mesto (JAR)
  • 17.-22. – CYKLISTIKA: Okolo Chorvátska
  • 17.-26. – BOX: Majstrovstvá Európy juniorov a junioriek + kvalifikácia na MSJ – Roseto Degli Abruzzi (Tal.)
  • 18. – CYKLISTIKA: UCI World Tour – Valónsky šíp (Belg.)
  • 18. – VODNÉ PÓLO: Liga majstrov mužov 2017/2018 – 12. kolo skupinovej fázy
  • 18. – VODNÉ PÓLO: Európsky pohár 2017/2018 – finále – odveta
  • 18.-22. – PLÁŽOVÝ VOLEJBAL: World Tour – Four stars – Sia-men (Čína)
  • 19.-22. – FUTSAL: UEFA Futsal Cup 2017/2018 – turnaj Final Four
  • 19.-29. – HOKEJ: Majstrovstvá sveta hráčov do 18 rokov – Čeľabinsk a Magnitogorsk (Rus.)
  • 20.- BASKETBAL: Euroliga žien – Final Four – ??
  • 20.-21. – VODNÉ PÓLO: Euroliga žien – turnaj Final Four
  • 20.-30. – STREĽBA: Svetový pohár – guľové, vzduchové, brokové zbrane – Čchangwon (Kór. rep.)
  • 21. – ATLETIKA: Maratón – Belehrad (Srb.)
  • 21.-22. – HORSKÁ CYKLISTIKA: Svetový pohár – Lošinj (Chor.) – zjazd
  • 21.-22. – TENIS: Pohár federácie reprezentačných družstiev žien – svetová skupina – semifinále
  • 21.-22. – TENIS: Pohár federácie reprezentačných družstiev žien – play-off o svetovú skupinu 2019 a play-off o II. svetovú skupinu 2019
  • 21.-23. – SYNCHRONIZOVANÉ PLÁVANIE: FINA Svetová séria – 2. kolo – ??? (Čína)
  • 21.-28. – CURLING: Majstrovstvá sveta v mixoch – Östersund (Švéd.)
  • 22. – ATLETIKA: Maratóny – Londýn (V. Brit.), Antverpy (Belg.), Enschede (Hol.), Padova (Tal.), Viedeň (Rak.), Varšava (Poľ.), Krakov (Poľ.)
  • 22. – CYKLISTIKA: UCI World Tour – Liége-Bastogne-Liége (Belg.)
  • 22. – MOTORIZMUS: Veľká cena Americas cestných motocyklov – Austin
  • 22.-28. – HOKEJ: A-skupina I. divízie majstrovstiev sveta mužov – Budapešť (Maď.)
  • 22.-28. – HOKEJ: B-skupina I. divízie majstrovstiev sveta mužov – Kaunas (Lit.)
  • 23.-29. – HOKEJ: A-skupina II. divízie majstrovstiev sveta mužov – Tilburg (Hol.)
  • 23.-29. – LUKOSTREĽBA: Svetový pohár – 1. kolo – Šanghaj (Čína)
  • 23.-29. – TAEKWONDO: Majstrovstvá Európy ITF – Tallinn (Est.)
  • 23.-29. – TENIS: Turnaj ATP World Tour 500 Barcelona Open Banc Sabadell – Barcelona (Šp.)
  • 23.-29. – TENIS: Turnaj ATP World Tour 250 Gazprom Hungarian Open – Budapešť (Maď.)
  • 23.-29. – TENIS: Turnaj WTA Premier Porsche Tennis Grand Prix – Stuttgart (Nem.)
  • 23.-29. – TENIS: Turnaj WTA International TEB BNP Paribas Istanbul Cup – Istanbul (Tur.)
  • 23.-29. – ZÁPASENIE: Majstrovstvá Európy kadetov – Kyjev (Ukr.)
  • 24.-25. – FUTBAL: Prvé zápasy semifinále Ligy majstrov 2017/2018
  • 24.-29. – BEDMINTON: Majstrovstvá Európy jednotlivcov – Huelva (Šp.)
  • 24.-29. – CYKLISTIKA: UCI World Tour – Okolo Romandie (Švaj.)
  • 24.4.-6.5. – STOLNÝ TENIS: Majstrovstvá sveta družstiev – Halmstad (Švéd.)
  • 26. – FUTBAL: Prvé zápasy semifinále Európskej ligy 2017/2018
  • 26.-28. – DŽUDO: Majstrovstvá Európy – Tel Aviv (Izr.)
  • 26.-28. – HOKEJ: B-skupina III. divízie majstrovstiev sveta mužov – Queenstown (N. Zél.)
  • 27.-29. – MOTORIZMUS: Rely Argentíny – Villa Carlos Paz
  • 27.-29. SYNCHRONI­ZOVANÉ PLÁVANIE: FINA Svetová séria – 3. kolo – Tokio (Jap.)
  • 28. – TRIATLON: Svetová séria – 2. kolo – Bermudy (Ber.)
  • 28. – VODNÉ PÓLO: Liga majstrov mužov 2017/2018 – 13. kolo skupinovej fázy
  • 28.-29. – ATLETIKA: Viacbojársky míting IAAF – Florencia (Tal.)
  • 29. – ATLETIKA: Maratóny – Hamburg (Nem.), Düsseldorf (Nem.)
  • 29. – MOTORIZMUS-F1: Veľká cena Azerbajdžanu – Baku
  • 30.4.-5.5. – TENIS: Turnaj WTA International Grand Prix De SAR La Princesse Lalla Meryem – Rabat (Mar.)
  • 30.4.-5.5. – TENIS: Turnaj WTA International J&T Banka Prague Open – Praha (ČR)
  • 30.4.-6.5. – TENIS: Turnaj ATP World Tour 250 BMW Open by FWU – Mníchov (Nem.)
  • 30.4.-6.5. – TENIS: Turnaj ATP World Tour 250 Millennium Open – Estoril (Portug.)
  • 30.4.-6.5. – TENIS: Turnaj ATP World Tour 250 TEB BNP Paribas Istanbul Open – Istanbul (Tur.)
  • 30.4.-6.5. – ZÁPASENIE: Majstrovstvá Európy seniorov – Kaspijsk (Rus.)
Futbalovú Ligu majstrov čakajú v apríli...
Futbalovú Ligu majstrov čakajú v apríli semifinálové duely. Predstavia sa v nich aj hráči Barcelony a Realu Madrid? Autor: SITA/AP, Francisco Seco

MÁJ

  • 24.4.-6.5. – STOLNÝ TENIS: Majstrovstvá sveta družstiev – Halmstad (Švéd.)
  • ??? – PRETLÁČANIE RUKOU: Majstrovstvá Európy – Sofia (Bul.)
  • 1. – CYKLISTIKA: UCI World Tour – Eschborn-Frankfurt (Nem.)
  • 1.-2. – FUTBAL: Odvetné zápasy semifinále Ligy majstrov 2017/2018
  • 1.-12. – PARALYMPIJSKÉ: Majstrovstvá sveta v streľbe – Cheong-ju (Kór. rep.)
  • 2.-6. – FLORBAL: Majstrovstvá sveta hráčok do 19 rokov – St. Gallen, Herisau (Švaj.)
  • 2.-6. – PLÁŽOVÝ VOLEJBAL: World Tour – Four stars – Huntington Beach (USA)
  • 2.-6. – PLÁŽOVÝ VOLEJBAL: World Tour – Three stars – Mersin (Tur.)
  • 2.-6. – STREĽBA: VC oslobodenia – Plzeň (ČR)
  • 3. – FUTBAL: Odvetné zápasy semifinále Európskej ligy 2017/2018
  • 3.-4. -** OLYMPIJSKÉ:** Výkonný výbor MOV – Lausanne (Švaj.)
  • 3.-6. – KULTURISTIKA: Majstrovstvá Európy – Santa Susanna (Šp.)
  • 3.-6. – PARALYMPIJSKÉ: Svetový pohár v cestnej cyklistike – Oostende (Belg.)
  • 4. – ATLETIKA: Míting Diamantovej ligy – Dauha (Kat.)
  • 4.-6. – HÁDZANÁ: SEHA League – muži – turnaj Final Four
  • 4.-20. – FUTBAL: Majstrovstvá Európy hráčov do 17 rokov v Anglicku
  • 4.-20. – HOKEJ: Majstrovstvá sveta mužov – Kodaň a Herning (Dán.)
  • 5. – DOSTIHY: 2000 Guineas (Veľká jarná cena) – Newmarket (V. Brit.)
  • 5. – DOSTIHY: Kentucky Derby, 1. časť Trojkoruny – Churchill Downs, Louisville (USA)
  • 5. – LUKOSTREĽBA: Stredoeurópsky pohár – Slovinsko
  • 5.-6. – ATLETIKA: Majstrovstvá sveta tímov v chôdzi – Tchaj-cchang (Čína)
  • 5.-6. – DŽUDO: ECUP – Sarajevo (Bosna a Herceg.)
  • 5.-6. – HÁDZANÁ: Pohár EHF, Vyzývací pohár žien – finále – prvé zápasy
  • 5.-6. – TRIATLON: Svetový pohár – 5. kolo – Čcheng-tu (Čína)
  • 5.-6. – VOLEJBAL: Liga majsteriek – Final Four
  • 5.-12. – TENIS: Turnaj WTA Premier Mandatory Mutua Madrid Open – Madrid (Šp.)
  • 5.-27. – CYKLISTIKA: UCI World Tour – Giro d'Italia
  • 6. – ATLETIKA: Maratóny – Terst (Tal.), Ženeva (Švajč.), Praha (ČR), Salzburg (Rak.), Vancouver (Kan.)
  • 6. – DOSTIHY: 1000 Guineas (Jarná cena kobýl) – Newmarket (V. Brit.)
  • 6. – DUATLON: Majstrovstvá Európy – stredné trate – Vejle (Dán.)
  • 6. – MOTORIZMUS: Veľká cena Španielska cestných motocyklov – Jerez
  • 6.-13. – TENIS: Turnaj ATP World Tour Masters 1000 Mutua Madrid Open – Madrid (Šp.)
  • 7.-15. – STREĽBA: Svetový pohár – guľové, vzduchové zbrane – Fort Benning (USA)**
  • 9. – VODNÉ PÓLO: Liga majstrov mužov 2017/2018 – 14. kolo skupinovej fázy
  • 9.-12. – PARALYMPIJSKÉ: Slovenia Open v stolnom tenise – Laško (Slovin.)
  • 9.-13. – PLÁŽOVÝ VOLEJBAL: World Tour – Three stars – Luzern (Švaj.)
  • 9.-13. – STOLNÝ TENIS: Liga majstrov, Pohár ETTU – finále – prvé zápasy
  • 9.-21. – FUTBAL: Majstrovstvá Európy hráčok do 17 rokov v Litve
  • 10.-13. – KARATE: Majstrovstvá Európy (EKF) mužov a žien – Nový Sad (Srb.)
  • 11.-13. – DŽUDO: Grand Slam – Baku (Azer.)
  • 11.-13. – STREĽBA: Memoriál M. Bednaříka a B. Bechyňského – brokové zbrane – Brno (ČR)
  • 12. – ATLETIKA: Míting Diamantovej ligy – Šanghaj (Čína)
  • 12. – TRIATLON: Svetová séria – 3. kolo – Jokohama (Jap.)
  • 12.-13. – DŽUDO: Európsky pohár – Orenburg (Rus.)
  • 12.-13. – HÁDZANÁ: Vyzývací pohár mužov – finále – prvý zápas
  • 12.-13. – HÁDZANÁ: Liga majstrov žien – turnaj Final Four
  • 12.-13. – HÁDZANÁ: Pohár EHF, Vyzývací pohár žien – finále – odvety
  • 12.-13. – VESLOVANIE: Medzinárodná regata – Belehrad (Srb.)
  • 12.-13. – VOLEJBAL: Liga majstrov – Final Four
  • 13. – MOTORIZMUS-F1: Veľká cena Španielska – Barcelona
  • 13.-19. – CYKLISTIKA: UCI World Tour – Okolo Kalifornie (USA)
  • 13.-20. – TENIS: Turnaj ATP World Tour Masters 1000 Internazionali BNL d'Italia – Rím (Tal.)
  • 14.-19. – KOLKY: Majstrovstvá sveta do 23 rokov – Kluž (Rum.)
  • 14.-20. – TENIS: Turnaj WTA Premier 5 Internazionali BNL d' Italia – Rím (Tal.)
  • 15. – VOLEJBAL: Liga národov žien – začiatok skupinovej fázy
  • 15.-20. – OLYMPIJSKÉ: GAISF (Sport Accord) – Bangkok (Thaj.)
  • 16. – FUTBAL: Finále Európskej ligy 2017/2018 – Lyon (Fr.)
  • 16.-20. – CYKLISTIKA: Okolo Nórska
  • 16.-20. – PLÁŽOVÝ VOLEJBAL: World Tour – Four stars – Itapema (Braz.)
  • 16.-20. – STOLNÝ TENIS: Liga majstrov, Pohár ETTU – finále – odvety
  • 18.-20. – HORSKÁ CYKLISTIKA: Svetový pohár – Albstadt (Nem.) – cross country
  • 18.-20. – MOTORIZMUS: Rely Portugalska – Matosinhos
  • 18.-20. – RÝCHLOSTNÁ KANOISTIKA: Svetový pohár – 1. kolo – Szeged (Maď.)
  • 18.-20. – SYNCHRONIZOVANÉ PLÁVANIE: FINA Svetová séria – 5. kolo – Budapešť (Maď.)
  • 19. – ATLETIKA: Európsky pohár v behu na 10 000 m – Londýn (V. Brit.)
  • 19. – ATLETIKA: Míting IAAF World Challenge – Kingston (Jam.)
  • 19. – ATLETIKA: Míting IAAF World Challenge – Osaka (Jap.)
  • 19. – DOSTIHY: Preakness Stakes, 2. časť Trojkoruny – Pimlico, Baltimore (USA)
  • 19.-20. – HÁDZANÁ: Pohár EHF mužov – turnaj Final Four
  • 19.-20. – HÁDZANÁ: Vyzývací pohár mužov – finále – odveta
  • 19.-20. – TRIATLON: Svetový pohár – 6. kolo – Astana (Kaz.)
  • 20. – MOTORIZMUS: Veľká cena Francúzska cestných motocyklov – Le Mans
  • 20. – VOLEJBAL: Zlatá európska liga mužov – začiatok skupinovej fázy – účasť SR
  • 20. – VOLEJBAL: Zlatá európska liga žien – začiatok skupinovej fázy – účasť SR
  • 20.-26. – KOLKY: Majstrovstvá sveta jednotlivcov – muži, ženy – Kluž (Rum.)
  • 20.-26. – TENIS: Turnaj ATP World Tour 250 Banque Eric Sturdza Geneva Open – Ženeva (Švaj.)
  • 20.-26. – TENIS: Turnaj ATP World Tour 250 Open Parc Auvergne-Rhone-Alpes Lyon – Lyon (Fr.)
  • 20.-26. – TENIS: Turnaj WTA International Nürnberger Versicherungscup – Norimberg (Nem.)
  • 20.-26. – TENIS: Turnaj WTA International Internationaux de Strasbourg – Štrasburg (Fr.)
  • 20.-27. – BEDMINTON: Thomas a Uber Cup – finále – Bangkok (Thaj.)
  • 21.-25. – TENIS: Medzinárodné otvorené majstrovstvá Francúzska / Roland Garros – kvalifikácia – Paríž (Fr.)
  • 21.-26. – LUKOSTREĽBA: Svetový pohár – 2. kolo – Antalya (Tur.)
  • 22. – STOLNÝ TENIS: Kvalifikácie družstiev o postup na ME 2019 – 3. kolo
  • 22.-24. – CYKLISTIKA: Tour des Fjords (Nór.)
  • 22.-29. – STREĽBA: Svetový pohár – guľové, vzduchové zbrane – Mníchov (Nem.)
  • 23.-26. – BOX: Grand Prix Ústí nad Labem – medzinárodný turnaj mužov – Ústí nad Labem (ČR)
  • 23.-27. – CYKLISTIKA: Okolo Belgicka
  • 23.-27. – PLÁŽOVÝ VOLEJBAL: World Tour – Four stars – Jang-čou (Čína)
  • 24.-27. – STOLNÝ TENIS: ITTF World Tour Hongkong Open – Hongkong
  • 24.-27. – ŠPORTOVÁ GYMNASTIKA: Svetový pohár mužov a žien – Challenge Cup (náradia) – Osijek (Chor.)
  • 25. – VOLEJBAL: Liga národov mužov – začiatok skupinovej fázy
  • 25.-27. – HORSKÁ CYKLISTIKA: Svetový pohár – Nové Město na Morave (ČR) – cross country
  • 25.-27. – RÝCHLOSTNÁ KANOISTIKA: Svetový pohár – 2. kolo – Duisburg (Nem.)
  • 25.-27. – SYNCHRONIZOVANÉ PLÁVANIE: FINA Svetová séria – 6. kolo – Madrid (Šp.)
  • 25.5.-3.6. – ŠPORTOVÝ AEROBIK: Majstrovstvá sveta – Guimaraes (Portug.)
  • 26. – ATLETIKA: Míting Diamantovej ligy – Eugene (USA)
  • 26. – ATLETIKA: Chodecký míting IAAF – La Coruňa (Šp.)
  • 26. – FUTBAL: Finále Ligy majstrov 2017/2018 – Kyjev (Ukr.)
  • 26.-27. – ATLETIKA: Viacbojársky míting IAAF – Götzis (Rak.)
  • 26.-27. – ATLETIKA: Európsky pohár klubov, A-kategória (Birmingham/V. Brit.), B-kategória (Tampere/Fín.)
  • 26.-27. – DŽUDO: Grand Prix – Chöch chot (Čín.)
  • 26.-27. – HÁDZANÁ: Liga majstrov mužov – turnaj Final Four
  • 26.-27. – VESLOVANIE: ME juniorov – Gravelines (Fr.)
  • 27. – ATLETIKA: Maratón – Ottawa (Kan.)
  • 27. – MOTORIZMUS: 500 míľ Indianapolis (USA)
  • 27. – MOTORIZMUS-F1: Veľká cena Monaka – Monte Carlo
  • 27.5.-10.6. – TENIS: Medzinárodné otvorené majstrovstvá Francúzska / Roland Garros – Paríž (Fr.)
  • 28.5.-2.6. – VODNÉ PÓLO: Svetová liga žien 2017/2018 – Superfinále
  • 29. – ATLETIKA: Míting EA Classic – Bydgoszcz (Poľ.)
  • 29.5.-7.6. – STREĽBA: Armádne majstrovstvá sveta – Thun (Švaj.)
  • 30.5.-2.6. – SYNCHRONIZOVANÉ PLÁVANIE: FINA Svetová séria – 7. kolo – Surrey (Kan.)
  • 30.5.-3.6. – CYKLISTIKA: Okolo Luxemburska
  • 31. – ATLETIKA: Míting Diamantovej ligy – Rím (Tal.)
  • 31.5.-3.6. – STOLNÝ TENIS: ITTF World Tour Platinum China Open – Šen-čen (Čína)
  • 31.5.-3.6. – ŠPORTOVÁ GYMNASTIKA: Svetový pohár mužov a žien – Challenge Cup (náradia) – Koper (Slovin.)
  • 31.5.-3.6. – VODNÝ ZJAZD: Majstrovstvá sveta – Muota (Švaj.)
Tenistov čaká v máji grandslamový turnaj Roland...
Tenistov čaká v máji grandslamový turnaj Roland Garros. Ako sa bude dariť na antuke Dominike Cibulkovej? Autor: SITA/AP, Petr David Josek

JÚN

  • 29.5–7.6. – STREĽBA: Armádne majstrovstvá sveta – Thun (Švaj.)
  • 31.5.-3.6. – STOLNÝ TENIS: ITTF World Tour Platinum China Open – Šen-čen (Čína)
  • 1. – DOSTIHY: The Oaks – Epsom (V. Brit.)
  • 1.-2. – SÁLOVÁ CYKLISTIKA: Majstrovstvá Európy – Wiesbaden (Nem.)
  • 1.-3. – MODERNÁ GYMNASTIKA: Majstrovstvá Európy senioriek a junioriek – Valladolid (Šp.)
  • 1.-3. – VESLOVANIE: Svetový pohár – 1. kolo – Belehrad (Srb.)
  • 1.-3. – VODNÝ SLALOM: Majstrovstvá Európy – Praha (ČR)
  • 2. – ATLETIKA: Míting EA Classic – Andújar (Šp.)
  • 2. – ATLETIKA: Maratón – Štokholm (Švéd.)
  • 2. – DOSTIHY: The Derby – Epsom (V. Brit.)
  • 2.-3. – DŽUDO: European Open – Madrid (Šp.)
  • 2.-3. – HÁDZANÁ: II. fáza kvalifikácie žien ME 2018 vo Francúzsku – 2. skupina – 6. kolo: Poľsko – Slovensko
  • 2.-3. – HORSKÁ CYKLISTIKA: Svetový pohár – Fort William (V. Brit.) – zjazd
  • 2.-3. – TRIATLON: Svetový pohár – 7. kolo – Cagliari (Tal.)
  • 3. – ATLETIKA: Míting IAAF World Challenge – Hengelo (Hol.)
  • 3. – CYKLISTIKA: GP Citta di Lugano (Švaj.)
  • 3. – DOSTIHY: Cena Jockey Clubu (Francúzske derby) – Chantilly (Fr.)
  • 3. – MOTORIZMUS: Veľká cena Talianska cestných motocyklov – Mugello
  • 3.-10. – CYKLISTIKA: UCI World Tour – Critérium du Dauphiné (Fr.)
  • 4. – ATLETIKA: Míting EA Classic (Memoriál Josefa Odložila) – Praha (ČR)
  • 4.-10. – ZÁPASENIE: Majstrovstvá Európy do 23 rokov – Istanbul (Tur.)
  • 5. – ATLETIKA: Míting IAAF World Challenge – Turku (Fín.)
  • 5.-9. – BIKROS: Majstrovstvá sveta – Baku (Azer.)
  • 5.-15. – STREĽBA: Svetový pohár – brokové zbrane – Siggiewi (Malta)
  • 6. – TRIATLON: Svetová séria – 4. kolo – Nottingham (V. Brit.) – miešané štafety
  • 7. – ATLETIKA: Míting Diamantovej ligy – Oslo (Nór.)
  • 7. – CYKLISTIKA: GP du canton d'Argovie (Švaj.)
  • 7.-9. – SYNCHRONIZOVANÉ PLÁVANIE: FINA Svetová séria – 8. kolo – Los Angeles (USA)
  • 7.-9. – VODNÉ PÓLO: Liga majstrov mužov 2017/2018 – turnaj Final Six
  • 7.-10. – STOLNÝ TENIS: ITTF World Tour Japan Open – Kitakjušu (Jap.)
  • 8. – ATLETIKA: Míting EA Classic – Huelva (Šp.)
  • 8. – ATLETIKA: Chodecký míting EA – Alytus (Lit.)
  • 8.-10. – HÁDZANÁ: II. fáza kvalifikácie (play-off) mužov MS 2019 v Dánsku a Nemecku – prvé zápasy
  • 8.-10. – MOTORIZMUS: Rely Sardínie – Alghero
  • 8.-10. – RÝCHLOSTNÁ KANOISTIKA: Majstrovstvá Európy – Belehrad (Srb.)
  • 8.-10. – RÝCHLOSTNÁ KANOISTIKA: Svetový pohár v maratóne – Viano do Castelo (Por.)
  • 8.-10. – VODNÝ ZJAZD: Svetový pohár – Banja Luka (Bosna a Herc.)
  • 9. – ATLETIKA: Medzištátne stretnutie dorastu (Česko – Maďarsko – Slovinsko – Slovensko) – Slovinsko
  • 9. – DOSTIHY: Belmont Stakes, 3. časť Trojkoruny – New York-Belm
  • 9.-10. – HORSKÁ CYKLISTIKA: Svetový pohár – Leogang (Rak.) – zjazd
  • 9.-10. – TRIATLON: Svetový pohár – 8. kolo – Huatulco (Mex.)
  • 9.-17. – CYKLISTIKA: UCI World Tour – Okolo Švajčiarska
  • 10. – ATLETIKA: Míting Diamantovej ligy – Štokholm (Švéd.)
  • 10. – MOTORIZMUS-F1: Veľká cena Kanady – Montreal
  • 10. – TRIATLON: Svetová séria – 5. kolo – Leeds (V. Brit.)
  • 11.-17. – TENIS: Turnaj ATP World Tour 250 Mercedes Cup – Stuttgart (Nem.)
  • 11.-17. – TENIS: Turnaj ATP World Tour 250 Ricoh Open – Hertogenbosch (Hol­.)
  • 11.-17. – TENIS: Turnaj WTA International The Open Nottingham – Nottingham (V. Brit.)
  • 11.-17. – TENIS: Turnaj WTA International Ricoh Open – Hertogenbosch (Hol­.)
  • 12.-13. – FUTBAL: 68. kongres Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) – Moskva (Rus.)
  • 12.-14. – HÁDZANÁ: II. fáza kvalifikácie (play-off) mužov MS 2019 v Dánsku a Nemecku – odvety
  • 12.-16. – SOFTBAL: Majstrovstvá Európy mužov v slowpitch – Choceň (ČR)
  • 13. – ATLETIKA: Míting IAAF World Challenge (Zlatá Tretra) – Ostrava (ČR)
  • 13. – ATLETIKA: Míting EA Classic – Montreuil (Fr.)
  • 14. – VOLEJBAL: Liga národov žien – koniec skupinovej fázy
  • 14.-17. – DŽUDO: Majstrovstvá Európy veteránov – Glasgow (Škót.)
  • 14.-17. – GOLF: US Open – Southampton (USA)
  • 14.-17. – KARATE: Majstrovstvá sveta organizácie WUKF – Dundee (Škót.)
  • 14.-17. – ŠPORTOVÁ GYMNASTIKA: Svetový pohár mužov a žien – Challenge Cup (náradia) – Guimaraes (Portug.)
  • 15.-17. – VODNÝ ZJAZD: Svetový pohár – Celje (Slovin.)
  • 14.6.-15.7. – FUTBAL: Majstrovstvá sveta – Rusko
  • 15.-17. – DŽUDO: Grand Prix – Cancun (Mex.)
  • 15.-17. – STREĽBA: Majstrovstvá Európy – univerzálny trap – Valencia (Šp.)
  • 15.-17. – STREĽBA: Grand Prix Perazzi – brokové zbrane – Belehrad (Srb.)
  • 15.-17. – SYNCHRONIZOVANÉ PLÁVANIE: FINA Svetová séria – 9. kolo – Syros (Gréc.)
  • 15.-17. – VOLEJBAL: Zlatá európska liga mužov – Final Four
  • 15.-17. – VOLEJBAL: Zlatá európska liga žien – Final Four
  • 16. – ATLETIKA: Medzištátne juniorské stretnutie (Česko – Maďarsko – Slovinsko – Slovensko – Poľsko) – Česko
  • 16. – ATLETIKA: Míting EA Classic – Marseille (Fr.)
  • 16.-17. – ATLETIKA: Viacbojársky míting IAAF – Kladno (ČR)
  • 16.-17. – ATLETIKA: Viacbojársky míting IAAF – Ratingen (Nem.)
  • 16.-17. – MOTORIZMUS: 24 hodín Le Mans (Fr.)
  • 16.-17. – TRIATLON: Svetový pohár – 9. kolo – Antverpy (Belg.)
  • 16.-21. – ŠERM: Majstrovstvá Európy – Nový Sad (Srb.)
  • 13.-17. – STOLNÝ TENIS: ITTF World Tour Challenge – KĽDR Open – Pchjongjang (KĽDR)
  • 17. – MOTORIZMUS: Veľká cena Katalánska cestných motocyklov – Barcelona (Šp.)
  • 17.-23. – MODERNÝ PÄŤBOJ: Majstrovstvá Európy juniorov – El Prat de Llobregat (Šp.)
  • 18.-23. – VODNÉ PÓLO: Svetová liga mužov 2017/2018 – Superfinále
  • 18.-24. – TENIS: Turnaj ATP World Tour 500 Gerry Weber Open – Halle (Nem.)
  • 18.-24. – TENIS: Turnaj ATP World Tour 500 The Queen's Club Championships – Londýn-Queen's Club (V. Brit.)
  • 18.-24. – TENIS: Turnaj WTA Premier The Classic Birmingham – Birmingham (V. Brit.)
  • 18.-24. – TENIS: Turnaj WTA International Mallorca Open – Santa Ponsa (Šp.)
  • 19.-23. – DOSTIHY: Kráľovský míting – Ascot (V. Brit.)
  • 19.-24. – LUKOSTREĽBA: Svetový pohár – 3. kolo – Salt Lake City (USA)
  • 20.-24. – PLÁŽOVÝ VOLEJBAL: World Tour – Four stars – Ostrava (ČR)
  • 20.-24. – TENIS: Exhibičné podujatie Liverpool International Tennis Tournament – Liverpool (V. Brit.)
  • 21.-24. – CYKLISTIKA: Spoločné majstrovstvá Slovenska a Česka – Plzeň, Karlove Vary
  • 21.-24. – MODERNÝ PÄŤBOJ: Finále Svetového pohára – Astana (Kaz.)
  • 22. – ATLETIKA: Míting IAAF World Challenge – Madrid (Šp.)
  • 22.-24. – VESLOVANIE: Svetový pohár – 2. kolo – Linz-Ottensheim (Rak.)
  • 22.-24. – ZÁPASENIE: Majstrovstvá sveta v plážovom odvetví
  • 22.6.-1.7. – ŠPORT: Mediteránne hry – Tarragona (Šp.)
  • 23.-24. – DŽUDO: Európsky pohár – Celje-Podčetrtek (Slovin.)
  • 24. – DOSTIHY: České derby – Praha-Veľká Chuchle (ČR)
  • 24. – MOTORIZMUS-F1: Veľká cena Francúzska – Le Castellet
  • 24. – VOLEJBAL: Liga národov mužov – koniec skupinovej fázy
  • 24.-30. – TENIS: Turnaj ATP World Tour 250 Antalya Open – Antalya (Tur.)
  • 24.-30. – TENIS: Turnaj WTA Premier The International Eastbourne – Eastbourne (V. Brit.)
  • 25.-28. – TENIS: Medzinárodné otvorené majstrovstvá Anglicka / Wimbledon – kvalifikácia – Londýn-Roehampton (V. Brit.)
  • 25.-30. – SOFTBAL: Majstrovstvá Európy mužov – Havlíčkov Brod (ČR)
  • 25.-30. – TENIS: Turnaj ATP World Tour 250 International Eastbourne – Eastbourne (V. Brit.)
  • 26. – ATLETIKA: Míting EA Classic – Kodaň (Dán.)
  • 26. – FUTBAL: Prvé zápasy predkvalifikácie Ligy majstrov 2018/2019
  • 26.-29. – TENIS: Exhibičné podujatie Aspall Tennis Classic – Londýn-Hurlingham (V. Brit.)
  • 26.-30. – TENIS: Exhibičné podujatie The Boodles Challenge – Stoke Poges (V. Brit.)
  • 26.6.-1.7. – LUKOSTREĽBA: Majstrovstvá Európy mládeže a kontinentálna olympijská kvalifikácia – Patras (Gréc.)
  • 26.6.-1.7. – PLÁŽOVÝ VOLEJBAL: Majstrovstvá sveta do 19 rokov – Nan-ťing (Čína)
  • 27. – ATLETIKA: Míting EA Classic – Nancy (Fr.)
  • 27.-30. – GOLF: Majstrovstvá Európy amatérskych hráčov (European Amateur Championship) – Wassenaar (Hol.)
  • 27.6.-1.7. – PLÁŽOVÝ VOLEJBAL: World Tour – Four stars – Poľsko
  • 27.6.-1.7. – SYNCHRONIZOVANÉ PLÁVANIE: Majstrovstvá Európy juniorov – Tampere (Fín.)
  • 27.6.-1.7. – VOLEJBAL: Liga národov žien – finálový turnaj
  • 28. – ATLETIKA: Míting EA Classic – Sollentuna (Švéd.)
  • 28. – FUTBAL: Prvé zápasy predkvalifikácie Európskej ligy 2018/2019
  • 28.-30. – SYNCHRONIZOVANÉ PLÁVANIE: FINA Svetová séria – 10. kolo – Taškent (Uzb.)
  • 28.6.-1.7. – RÝCHLOSTNÁ KANOISTIKA: Majstrovstvá Európy juniorov a pretekárov do 23 rokov – Auronzo (Tal.)
  • 29. – FUTBAL: Odvetné zápasy predkvalifikácie Ligy majstrov 2018/2019
  • 29.6.-1.7. – VODNÝ SLALOM: Svetový pohár – 2. kolo – Krakov (Poľ.)
  • 30. – ATLETIKA: Míting Diamantovej ligy – Paríž (Fr.)
  • 30. – DOSTIHY: Írske derby – Curragh (Ír.)
  • 30.6.-8.7. – BASKETBAL: Majstrovstvá sveta hráčov do 17 rokov
Podarí sa nemeckým futbalistom obhájiť titul na...
Podarí sa nemeckým futbalistom obhájiť titul na MS v Rusku? Autor: SITA/AP, Matthias Schrader

JÚL

  • 1. – ATLETIKA: Majstrovstvá Európy v behu do vrchu – Skopje/Vodno (Maced.)
  • 1. – ATLETIKA: Míting EA Classic – Székesfehérvár (Maď­.)
  • 1. – MOTORIZMUS: Veľká cena Holandska cestných motocyklov – Assen
  • 1. – MOTORIZMUS-F1: Veľká cena Rakúska – Spielberg
  • 1.-3. – TENIS: Letné ME družstiev chlapcov a dievčat do 14 rokov – kvalifikačné turnaje
  • 1.-15. – HÁDZANÁ: Majstrovstvá sveta hráčok do 20 rokov v Maďarsku
  • 2.-8. – ZÁPASENIE: Majstrovstvá sveta kadetov – Záhreb (Chor.)
  • 2.-15. – TENIS: Medzinárodné otvorené majstrovstvá Anglicka / Wimbledon – Londýn (V. Brit.)
  • 4.-8. – PLÁVANIE: Majstrovstvá Európy juniorov – dlhý bazén – Helsinki (Fín.)
  • 4.-8. – PLÁŽOVÝ VOLEJBAL: World Tour – Four stars – Espinho (Portug.)
  • 4.-8. – VOLEJBAL: Liga národov mužov – finálový turnaj
  • 5. – ATLETIKA: Míting Diamantovej ligy – Lausanne (Švaj.)
  • 5. – FUTBAL: Odvetné zápasy predkvalifikácie Európskej ligy 2018/2019
  • 5.-6. – HORSKÁ CYKLISTIKA: Majstrovstvá sveta vo fourcrosse – Val di Sole (Tal.)
  • 5.-8. – ATLETIKA: Majstrovstvá Európy do 17 rokov – Györ (Maď.)
  • 5.-8. – RÝCHLOSTNÁ KANOISTIKA: Majstrovstvá Európy v maratóne – Metkovič (Chor.)
  • 6.-8. – HORSKÁ CYKLISTIKA: Svetový pohár – Val di Sole (Tal.) – cross country, zjazd
  • 6.-8. – PARALYMPIJSKÉ: Svetový pohár v cestnej cyklistike – Emmen (Hol.)
  • 6.-8. – TENIS: Letné ME družstiev chlapcov a dievčat do 14 rokov – finálové turnaje
  • 6.-8. – VODNÝ SLALOM: Svetový pohár – 3. kolo – Augsburg (Nem.)
  • 6.-14. – TRIATLON: Multišportový festival – Odense (Dán.) – akvatlon, duatlon, šprint duatlon, cross triatlon, triatlon – dlhé trate
  • 6.-14. – VZPIERANIE: Majstrovstvá sveta juniorov – Taškent (Uzb.)
  • 7. – LUKOSTREĽBA: Stredoeurópsky pohár – Srbsko
  • 7.-8. – TRIATLON: Svetový pohár – 10. kolo – Tiszaújváros (Maď.)
  • 7.-14. – CYKLISTIKA: Okolo Rakúska
  • 7.-15. – SOFTBAL: Majstrovstvá sveta juniorov – Prince Albert (Kan.)
  • 7.-29. – CYKLISTIKA: UCI World Tour – Tour de France
  • 8. – ATLETIKA: Míting IAAF World Challenge – Rio de Janeiro (Braz.)
  • 8. – DOSTIHY: Nemecké derby – Hamburg-Horn (Nem.)
  • 8. – MOTORIZMUS-F1: Veľká cena Veľkej Británie – Silverstone
  • 9. – ATLETIKA: Míting EA Premium – Luzern (Švaj.)
  • 9.-19. – STREĽBA: Svetový pohár – brokové zbrane – Tucson (Malta)
  • 10.-11. – FUTBAL: Prvé zápasy 1. predkola Ligy majstrov 2018/2019
  • 10.-14.- GOLF: Majstrovstvá Európy amatérok družstiev – Murhof (Rak.)
  • 10.-15. – ATLETIKA: Juniorské majstrovstvá sveta – Tampere (Fín.)
  • 10.-15. – PLÁŽOVÝ VOLEJBAL: World Tour – Five stars – Gstaad (Švaj.)
  • 11.-14.- GOLF: Majstrovstvá Európy amatérov družstiev, 2. divízia – dejisko bude upresnené
  • 11.-15. – STREĽBA: Súťaž OH nádejí – Plzeň (ČR)
  • 12. – FUTBAL: Prvé zápasy 1. predkola Európskej ligy 2018/2019
  • 13. – ATLETIKA: Míting Diamantovej ligy – Rabat (Mar.)
  • 13.-15. – HORSKÁ CYKLISTIKA: Svetový pohár – Vallnord (Andorra) – cross country, zjazd
  • 13.-15. – PLÁVANIE: Majstrovstvá Európy juniorov v diaľkovom plávaní – Malta
  • 13.-15. – VESLOVANIE: Svetový pohár – 3. kolo – Luzern (Švaj.)
  • 14. – TRIATLON: Svetová séria – 6. kolo – Hamburg (Nem.)
  • 14.-15. – DŽUDO: Európsky pohár – Saarbrücken (Nem.)
  • 14.-22. – VOLEJBAL: Majstrovstvá Európy hráčov do 20 rokov – Haag, Ede (Hol.) a Kortrijk (Belg.)
  • 14.-28. – VODNÉ PÓLO: Majstrovstvá Európy – Barcelona (Šp.)
  • 15. – MOTORIZMUS: Veľká cena Nemecka cestných motocyklov – Hohenstein-Ernstthal
  • 15.-18. – HORSKÁ CYKLISTIKA: Majstrovstvá sveta veteránov – Vallnord (Andorra)
  • 15.-22. – PLÁŽOVÝ VOLEJBAL: Majstrovstvá Európy mužov a žien – Holandsko
  • 15.-24. – STOLNÝ TENIS: Majstrovstvá Európy mládeže – Kluž (Rum.)
  • 16.-21. – SOFTBAL: Majstrovstvá Európy žien do 19 rokov – Staranzano (Tal.)
  • 16.-22. – TENIS: Turnaj ATP World Tour 250 Dell Technologies Hall of Fame Open – Newport (USA)
  • 16.-22. – TENIS: Turnaj ATP World Tour 250 Plava Laguna Croatia Open – Umag (Chor.)
  • 16.-22. – TENIS: Turnaj ATP World Tour 250 SkiStar Swedish Open – Bastad (Švéd.)
  • 16.-22. – TENIS: Turnaj WTA International Bucharest Open – Bukurešť (Rum.)
  • 16.-22. – TENIS: Turnaj WTA International Ladies Championship Gstaad by Ixion Services – Gstaad (Švaj.)
  • 16.-29. – FUTBAL: Majstrovstvá Európy hráčov do 19 rokov vo Fínsku
  • 17. – ATLETIKA: Míting EA Classic – Sotteville (Fr.)
  • 17.-18. – FUTBAL: Odvetné zápasy 1. predkola Ligy majstrov 2018/2019
  • 17.-22. – LUKOSTREĽBA: Svetový pohár – záverečné 4. kolo – Berlín (Nem.)
  • 17.-22. – VODNÝ SLALOM: Majstrovstvá sveta juniorov a jazdcov do 23 rokov – Ivrea (Tal.)
  • 17.-23. – MODERNÝ PÄŤBOJ: Majstrovstvá Európy seniorov – Székesfehérvár (Maď­.)
  • 18. – ATLETIKA: Míting EA Classic – Liege (Belg.)
  • 18.-19. – OLYMPIJSKÉ: Výkonný výbor MOV – Lausanne (Švaj.)
  • 18.-22. – SYNCHRONIZOVANÉ PLÁVANIE: Majstrovstvá sveta juniorov – Budapešť (Maď.)
  • 19. – FUTBAL: Odvetné zápasy 1. predkola Európskej ligy 2018/2019
  • 19.-21. – TRIATLON: Majstrovstvá Európy – Tartu (Est.)
  • 19.-22. – GOLF: Open Championship – Angus (Škótsko)
  • 19.-22. – KARATE: Univerzitné majstrovstvá sveta – Kobe (Jap.)
  • 19.-22. – ŠERM: Majstrovstvá sveta – Wu-si (Čína)
  • 19.-22. – STOLNÝ TENIS: ITTF World Tour Platinum Korea Open – Inčchon (Kór. rep.)
  • 19.-29. – HÁDZANÁ: Majstrovstvá Európy hráčov do 20 rokov – Celje (Slovin.)
  • 20. – ATLETIKA: Míting Diamantovej ligy – Monte Carlo (Mon.)
  • 20.-21. – CYKLOTRIAL: Majstrovstvá Európy – Moudon (Švaj.)
  • 20.-29. – HÁDZANÁ: Majstrovstvá EHF hráčov do 20 rokov – Podgorica (Č. Hora) – B-skupina (účasť SR)
  • 21. – ATLETIKA: Míting EA Classic – Heusden/Zolder (Belg.)
  • 21.-22. – ATLETIKA: Míting Diamantovej ligy – Londýn (V. Brit.)
  • 21.-29. – BASKETBAL: Majstrovstvá sveta hráčok do 17
  • 21.7.-5.8. – POZEMNÝ HOKEJ: Majstrovstvá sveta žien – Londýn (Angl.)
  • 22. – MOTORIZMUS-F1: Veľká cena Nemecka – Hockenheim
  • 22.-29. – VZPIERANIE: Majstrovstvá Európy mládeže – Lignano Sabbiadoro (Tal.)
  • 23.-28. – SOFTBAL: Majstrovstvá Európy žien do 22 rokov – Trnava
  • 23.-29. – TENIS: Turnaj ATP World Tour 500 German Tennis Championships – Hamburg (Nem.)
  • 23.-29. – TENIS: Turnaj ATP World Tour 250 BB&T Atlanta Open – Atlanta (USA)
  • 23.-29. – TENIS: Turnaj ATP World Tour 250 J. Safra Sarasin Swiss Open – Gstaad (Švaj.)
  • 23.-29. – TENIS: Turnaj WTA International O1 Properties Moscow Open – Moskva (Rus.)
  • 23.-29. – TENIS: Turnaj WTA International Jiangxi Open – Nan-čchang (Čína)
  • 23.-29. – TENIS: ME jednotlivcov do 14, 16 a 18 rokov
  • 24.-25. – FUTBAL: Prvé zápasy 2. predkola Ligy majstrov 2018/2019
  • 25. – ATLETIKA: Míting EA Classic – Karlstad (Švéd.)
  • 25. – HORSKÁ CYKLISTIKA: Majstrovstvá Európy veteránov – Graz (Rak.)
  • 25.-28. – STOLNÝ TENIS: Európske univerzitné hry – Coimbra (Portug.)
  • 25.-29. – PLÁŽOVÝ VOLEJBAL: World Tour – Four stars – Tokio (Jap.)
  • 25.-29. – PLÁŽOVÝ VOLEJBAL: World Tour – Three stars – Agadir (Mar.)
  • 25.-29. – VESLOVANIE: Majstrovstvá sveta do 23 rokov – Poznaň (Poľ.)
  • 26. – FUTBAL: Prvé zápasy 2. predkola Európskej ligy 2018/2019
  • 26.-28. – GOLF: European Young Masters – Oslo (Nór.)
  • 26.-29. – RÝCHLOSTNÁ KANOISTIKA: Majstrovstvá sveta juniorov a pretekáirov do 23 rokov – Plovdiv (Bul.)
  • 26.-29. – STOLNÝ TENIS: ITTF World Tour Platinum Australian Open – Gold Coast (Aus.)
  • 26.-29. – STREĽBA: Majstrovstvá sveta – univerzálny trap – Sarlóspuszta (Maď.)
  • 26.-29. – TENIS: Letné ME družstiev chlapcov a dievčat do 12 rokov – kvalifikačné turnaje
  • 27.-29. – DŽUDO: Grand Prix – Záhreb (Chor.)
  • 27.-29. – MOTORIZMUS: Rely Fínska – Jyväskylä
  • 27.-29. – TRIATLON: Svetová séria – 7. kolo – Edmonton (Kan.) – miešané štafety
  • 28. – DOSTIHY: Cena kráľa Juraja VI. a kráľovnej Alžbety – Ascot (V. Brit.)
  • 28.7.-1.8. – CYKLISTIKA: Okolo Valónska (Belg.)
  • 29. – CYKLISTIKA: UCI World Tour – Prudential RideLondon-Surrey Classic (V. Brit.)
  • 29. – MOTORIZMUS-F1: Veľká cena Maďarska – Hungaroring
  • 29.7.-7.8. – MODERNÝ PÄŤBOJ: Majstrovstvá sveta juniorov – Kladno (ČR)
  • 30.7.-3.8. – LUKOSTREĽBA: Európska Grand Prix – Sofia (Bul.)
  • 30.7.-4.8. – TENIS: Turnaj ATP World Tour 250 Abierto Mexicano de Tenis Mifel presentado por Cinemex – Los Cabos (Mex.)
  • 30.7.-4.8. – TENIS: Turnaj ATP World Tour 250 Generali Open – Kitzbühel (Rak.)
  • 30.7.-5.8. – BEDMINTON: Majstrovstvá sveta – Nan-ťing (Čína)
  • 30.7.-5.8. – TENIS: Turnaj ATP World Tour 500 Citi Open – Washington (USA)
  • 30.7.-5.8. – TENIS: Turnaj WTA Premier Bay Area Classic – zatiaľ nestanovené nové dejisko namiesto Stanfordu (USA)
  • 30.7.-5.8. – TENIS: Turnaj WTA International Citi Open – Washington (USA)
  • 30.7.-5.8. – ZÁPASENIE: Majstrovstvá Európy juniorov – Rím (Tal.)
  • 30.7.-13.8. – STREĽBA: Majstrovstvá Európy – brokové zbrane – Leobersdorf (Rak.)
  • 31.7.-1.8. – FUTBAL: Odvetné zápasy 2. predkola Ligy majstrov 2018/2019
  • 31.7.-5.8. – PLÁŽOVÝ VOLEJBAL: World Tour – Five stars – Viedeň (Rak.)
Akí rok zažijú slovenskí vodní slalomári? Na...
Akí rok zažijú slovenskí vodní slalomári? Na snímke obhajca európskeho titulu Alexander Slafkovský. Autor: Pravda, Luboš Pilc

AUGUST

  • 30.7.-13.8. – STREĽBA: Majstrovstvá Európy – brokové zbrane – Leobersdorf (Rak.)
  • 1.-3. – TENIS: Letné ME družstiev chlapcov a dievčat do 16 a 18 rokov – kvalifikačné turnaje
  • 1.-5. – CYKLISTIKA: Okolo Dánska
  • 2. – FUTBAL: Odvetné zápasy 2. predkola Európskej ligy 2018/2019
  • 2.-5. – PARALYMPIJSKÉ: Majstrovstvá sveta v cestnej cyklistike – Maniago (Tal.)
  • 2.-5. – ŠPORTOVÁ GYMNASTIKA: Majstrovstvá Európy žien a junioriek – Glasgow (Škót.)
  • 2.-5. – VESLOVANIE: Majstrovstvá Európy – Glasgow (V. Brit.)
  • 2.-5. – VODNÝ ZJAZD: Majstrovstvá Európy juniorov a pretekárov do 23 rokov – Skopje (Mac.)
  • 2.-7. – DRÁHOVÁ CYKLISTIKA: Majstrovstvá Európy – Glasgow (Škót.)
  • 2.-12. – SOFTBAL: Majstrovstvá sveta žien – Čiba (Jap.)
  • 3.-7. – SYNCHRONIZOVANÉ PLÁVANIE: Majstrovstvá Európy – Glasgow (Škót.)
  • 3.-9. – PLÁVANIE: Majstrovstvá Európy v dlhom bazéne – Glasgow (Škót.)
  • 3.-19. – HÁDZANÁ: Majstrovstvá sveta hráčok do 18 rokov v Poľsku
  • 4. – CYKLISTIKA: UCI World Tour – Klasika San Sebastián (Šp.)
  • 4.-5. – DŽUDO: Grand Prix – Budapešť (Maď.)
  • 4.-10. – CYKLISTIKA: UCI World Tour – Okolo Poľska
  • 5. – MOTORIZMUS: Veľká cena Českej republiky cestných motocyklov – Brno
  • 5.-12. – CYKLISTIKA: Majstrovstvá Európy – Glasgow (Škót.)
  • 5.-24. – FUTBAL: Majstrovstvá sveta žien do 20 rokov vo Francúzsku
  • 6.-8. – TENIS: Letné ME družstiev chlapcov a dievčat do 16 a 18 rokov – finálové turnaje
  • 6.-12. – CYKLISTIKA: Okolo Utahu (USA)
  • 6.-12. – TENIS: Turnaj ATP World Tour Masters 1000 Rogers Cup – Toronto (Kan.)
  • 6.-12. – TENIS: Turnaj WTA Premier 5 Coupe Rogers présentée par Banque Nationale – Montreal (Kan.)
  • 7.-8. – FUTBAL: Prvé zápasy 3. predkola Ligy majstrov 2018/2019
  • 7.-11. – CYKLISTIKA: Okolo Burgosu (Šp.)
  • 7.-12. – ATLETIKA: Majstrovstvá Európy – Berlín (Nem.)
  • 8.-12. – CYKLISTIKA: Arctic Race of Norway
  • 8.-12. – PLÁVANIE: Majstrovstvá Európy v diaľkovom plávaní – Glasgow (Škót.)
  • 8.-12. – PLÁŽOVÝ VOLEJBAL: World Tour – Four stars – Moskva (Rus.)
  • 8.-12. – STOLNÝ TENIS: ITTF World Tour Challenge Nigeria Open – Lagos (Nig.)
  • 8.-12. – VESLOVANIE: Majstrovstvá sveta juniorov – Račice (ČR)
  • 9. – FUTBAL: Prvé zápasy 3. predkola Európskej ligy 2018/2019
  • 9.-12. – GOLF: US PGA – St. Louis (USA)
  • 9.-12. – ŠPORTOVÁ GYMNASTIKA: Majstrovstvá Európy mužov a juniorov – Glasgow (Škót.)
  • 9.-12. – TENIS: Letné ME družstiev chlapcov a dievčat do 12 rokov – finálové turnaje
  • 9.-19. – PARALYMPIJSKÉ: Majstrovstvá sveta v boccii – Liverpool (V. Brit.)
  • 10.-11. – BIKROS: Majstrovstvá Európy – Glasgow (Škót.)
  • 10.-12. – HORSKÁ CYKLISTIKA: Svetový pohár – Mont-Sainte-Anne (Kan.) – cross country, zjazd
  • 10.-12. – VESLOVANIE: Akademické majstrovstvá sveta – Šanghaj (Čína)
  • 10.-19. – HÁDZANÁ: Majstrovstvá EHF hráčov do 18 rokov – Tulln (Rak.) – B-skupina (účasť SR)
  • 11.-19. – LUKOSTREĽBA: Majstrovstvá Európy telesne znevýhodnených – Plzeň (ČR)
  • 12. – MOTORIZMUS: Veľká cena Rakúska cestných motocyklov – Spielberg
  • 12.-19. – TENIS: Turnaj ATP World Tour Masters 1000 Western Southern & Open – Cincinnati (USA)
  • 12.-28. – HÁDZANÁ: Majstrovstvá Európy hráčov do 18 rokov – Varaždín a Koprivnica (Chorv.)
  • 13.-19. – CYKLISTIKA: UCI World Tour – Binck Bank Tour (Belg., Hol.)
  • 13.-19. – LUKOSTREĽBA: Majstrovstvá sveta v terčovej lukostreľbe – Lausanne (Švaj.)
  • 13.-19. – PARALYMPIJSKÉ: Majstrovstvá Európy v plávaní – Dublin (Ír.)
  • 13.-19. – TENIS: Turnaj WTA Premier 5 Western & Southern Open – Cincinnati (USA)
  • 14.-15. – FUTBAL: Odvetné zápasy 3. predkola Ligy majstrov 2018/2019
  • 14.-19. – PLÁŽOVÝ VOLEJBAL: World Tour Finals
  • 15. – FUTBAL: Zápas Európskeho superpohára – Tallinn (Est.)
  • 16. – FUTBAL: Odvetné zápasy 3. predkola Európskej ligy 2018/2019
  • 16.-19. – CYKLISTIKA: Colorado Classic (USA)
  • 16.-19. – PARALYMPIJSKÉ: Svetový pohár v cestnej cyklistike – Baie-Comeau (Kan.)
  • 16.-19. – STOLNÝ TENIS: ITTF World Tour Bulgarian Open – Panagjurište (Bul.)
  • 17.-19. – MOTORIZMUS: Rely Nemecka – Saarbrücken
  • 18. – ATLETIKA: Míting Diamantovej ligy – Birmingham (V. Brit.)
  • 18. – ATLETIKA: Míting EA Classic – Göteborg (Švéd.)
  • 18. – LUKOSTREĽBA: Stredoeurópsky pohár – Maďarsko
  • 18. – VOLEJBAL: Kvalifikácia o postup na ME 2019 mužov – C-skupina: Čierna Hora – Slovensko
  • 18.-19. – DŽUDO: European Open – Minsk (Biel.)
  • 18.-19. – TRIATLON: Svetový pohár – 11. kolo – Lausanne (Švaj.)
  • 19. – CYKLISTIKA: UCI World Tour – EuroEyes Cyclassics Hamburg (Nem.)
  • 19.-25. – TENIS: Turnaj ATP World Tour 250 Winston-Salem Open – Winston-Salem (USA)
  • 20.-25. – TENIS: Turnaj WTA International Connecticut Open – New Haven (USA)
  • 20.-26. – PARALYMPIJSKÉ: Majstrovstvá Európy v atletike – Berlín (Nem.)
  • 21.-22. – FUTBAL: Prvé zápasy play-off Ligy majstrov 2018/2019
  • 21.-24. – TENIS: Medzinárodné otvorené majstrovstvá Spojených štátov amerických / US Open – kvalifikácia – New York (USA)
  • 22. – ATLETIKA: Míting EA Classic (Skolimowskej memoriál) – Chorzów (Poľ.)
  • 22.-26. – FLORBAL: EuroFloorball Challenge
  • 22.-26. – RÝCHLOSTNÁ KANOISTIKA: Majstrovstvá sveta – Montemor-o-Velho (Port.)
  • 22.-30. – PARALYMPIJSKÉ: Svetový pohár v streľbe – Chateauroux (Fr.)
  • 23. – ATLETIKA: Míting EA Premium – Rovereto (Tal.)
  • 23. – FUTBAL: Prvé zápasy play-off Európskej ligy 2018/2019
  • 23.-26. – STOLNÝ TENIS: ITTF World Tour Czech Open – Olomouc (ČR)
  • 24.-26. – HORSKÁ CYKLISTIKA: Svetový pohár – La Bresse (Fr.) – cross country, zjazd
  • 25. – VOLEJBAL: Kvalifikácia o postup na ME 2019 mužov – C-skupina: Moldavsko – Slovensko
  • 25.-26. – TRIATLON: Svetová séria – 8. kolo – Montreal (Kan.)
  • 25.8.-16.9. – CYKLISTIKA: UCI World Tour – Vuelta a Espaňa (Šp.)
  • 26. – ATLETIKA: Míting IAAF World Challenge – Berlín (Nem.)
  • 26. – CYKLISTIKA: UCI World Tour – Bretagne Classic (Fr.)
  • 26. – MOTORIZMUS: Veľká cena Veľkej Británie cestných motocyklov – Silverstone
  • 26. – MOTORIZMUS-F1: Veľká cena Belgicka – Spa-Francorchamps
  • 27.8.-1.9. – LUKOSTREĽBA: Majstrovstvá Európy v terčovej lukostreľbe – Legnica (Poľ.)
  • 27.8.-9.9. – TENIS: Medzinárodné otvorené majstrovstvá Spojených štátov amerických / US Open – New York (USA)
  • 28.-29. – FUTBAL: Odvetné zápasy play-off Ligy majstrov 2018/2019
  • 29.8.-1.9. – GOLF: Espirito Santo Trophy – majstrovstvá sveta žien – Kildare (Ír.)
  • 30. – ATLETIKA: Prvé finále Diamantovej ligy – Zürich (Švaj.)
  • 30. – FUTBAL: Odvetné zápasy play-off Európskej ligy 2018/2019
  • 31. – ATLETIKA: Druhé finále Diamantovej ligy – Brusel (Belg.)
  • 31.8.-2.9. – VODNÝ SLALOM: Svetový pohár – 4. kolo – Tacen (Slovin.)
  • 31.8.-15.9. – STREĽBA: 52. majstrovstvá sveta – všetky zbrane – Čchangwon (Kór. rep.)
Slovenskí fanúšikovia budú držať palce...
Slovenskí fanúšikovia budú držať palce Richardovi Vargovi vo Svetovej sérii triatlonistov. Autor: SITA, Martin Medňanský

SEPTEMBER

  • 31.8.-15.9. – STREĽBA: 52. majstrovstvá sveta – všetky zbrane – Čchangwon (Kór. rep.)
  • 1. – CYKLISTIKA: Brussels Cycling Classic (Belg.)
  • 1.-2. – TRIATLON: Svetový pohár – 12. kolo – Karlove Vary (ČR)
  • 1.-2. – VESLOVANIE: Majstrovstvá Európy do 23 rokov – Brest (Biel.)
  • 1.-9. – VOLEJBAL: Majstrovstvá Európy hráčok do 19 rokov – Albánsko
  • 2. – ATLETIKA: Míting EA Classic – Padova (Tal.)
  • 2. – CYKLISTIKA: GP de Fourmies (Fr.)
  • 2. – MOTORIZMUS-F1: Veľká cena Talianska – Monza
  • 2.-9. – CYKLISTIKA: Okolo Veľkej Británie
  • 3. – ATLETIKA: Míting IAAF World Challenge – Záhreb (Chor.)
  • 4.-8. – GOLF: Majstrovstvá Európy seniorských tímov – muži – Atzenbrugg (Rak.)
  • 4.-9. – HORSKÁ CYKLISTIKA: Majstrovstvá sveta – Lenzerheide (Rak.) – cross country, zjazd
  • 4.-9. – LUKOSTREĽBA: Majstrovstvá sveta v terénnej lukostreľbe – Cortina d’Ampezzo (Tal.)
  • 5.-8. – GOLF: Majstrovstvá sveta mužov – Eisenhower Trophy – Kildare (Ir.)
  • 5.-9. – FLORBAL: Kvalifikácia o postup na majstrovstvá sveta 2019 hráčov do 19 rokov
  • 6. – AMERICKÝ FUTBAL-NFL: Začiatok základnej časti 99. sezóny
  • 6.-8. – FUTBAL: Liga národov – skupinová fáza – 1. kolo
  • 6.-9. – RÝCHLOSTNÁ KANOISTIKA: Majstrovstvá sveta v maratóne – Prado Vila Verde (Portug.)
  • 6.-15. – MODERNÝ PÄŤBOJ: Majstrovstvá sveta seniorov – Mexiko
  • 7. – CYKLISTIKA: UCI World Tour – GP Cycliste de Quebec (Kan.)
  • 7.-9. – STOLNÝ TENIS: Európsky mládežnícky turnaj Top 10 – Vila Real (Portug.)
  • 7.-9. – STREĽBA: Súťaž OH nádejí – brokové zbrane – Brno (ČR)
  • 7.-9. – VODNÝ SLALOM: Svetový pohár – posledné 5. kolo – Seu d'Urgell (Šp.)
  • 7.-16. – BEDMINTON: Majstrovstvá Európy do 19 rokov – Tallinn (Est.)
  • 8.-9. – ATLETIKA: Kontinentálny pohár družstiev – Ostrava (ČR)
  • 9. – ATLETIKA: Maratón – Vroclav (Poľ.)
  • 9. – CYKLISTIKA: UCI World Tour – GP Cycliste de Montreal (Kan.)
  • 9. – MOTORIZMUS: Veľká cena San Marína cestných motocyklov – Misano (Tal.)
  • 9.-11. – FUTBAL: Liga národov – skupinová fáza – 2. kolo
  • 9.-16. – VESLOVANIE: Majstrovstvá sveta – Plovdiv (Bul.)
  • 9.-30. – VOLEJBAL: Majstrovstvá sveta mužov – Taliansko a Bulharsko
  • 10.-16. – BOX: Majstrovstvá sveta juniorov
  • 10.-16. – MODERNÁ GYMNASTIKA: Majstrovstvá sveta – Sofia (Bul.)
  • 10.-16. – TENIS: Turnaj WTA International Coupe Banque Nationale – Québec City (Kan.)
  • 10.-16. – TENIS: Turnaj WTA International Japan Women's Open – Hirošima (Jap.)
  • 11. – FUTBAL: Kvalifikácia ME 2019 hráčov do 21 rokov – 2. skupina: Island – Slovensko
  • 11.-23. – JAZDECTVO: Svetové jazdecké hry – Tryon /Severná Karolína /(USA)
  • 12.-16. – TRIATLON: Svetová séria – Veľké finále – Gold Coast (Aus.)
  • 13.-16. – RÝCHLOSTNÁ KANOISTIKA: Akademické majstrovstvá sveta – Szeged (Maď.)
  • 14.-15. – HORSKÁ CYKLISTIKA: Majstrovstvá sveta v cross country maratóne – Auronzo Di Cadore (Tal.)
  • 14.-15. – TENIS: Davisov pohár reprezentačných družstiev mužov – play-off o zotrvanie v I. skupinách regionálnych zón
  • 14.-16. – MOTORIZMUS: Rely Turecka – Marmaris
  • 14.-16. – TENIS: Davisov pohár reprezentačných družstiev mužov – svetová skupina – semifinále 2018 a play-off o svetovú skupinu 2019
  • 15. – ATLETIKA: A-kategória Európskeho pohára juniorských klubov – Castellón (Šp.)
  • 15. – ATLETIKA: B-kategória Európskeho pohára juniorských klubov – Leiria (Portug.)
  • 15. – DOSTIHY: St. Leger – Doncaster (V. Brit.)
  • 15.-16. – ATLETIKA: Viacbojársky míting IAAF – Talence (Fr.)
  • 15.-16. – LUKOSTREĽBA: Európsky pohár družstiev – Španielsko
  • 16. – ATLETIKA: Maratón – Berlín (Nem.)
  • 16. – MOTORIZMUS-F1: Veľká cena Singapuru – Marina Bay
  • 17.-22. – TENIS: Turnaj WTA Premier Toray Pan Pacific Open – Tokio (Jap.)
  • 17.-22. – TENIS: Turnaj WTA International Guangzhou Open – Kuang-čou (Čína)
  • 17.-23. – KICKBOX: Majstrovstvá sveta juniorov a kadetov organizácie WAKO – Lido di Jesolo (Tal.)
  • 17.-23. – TENIS: Turnaj ATP World Tour 250 St. Petersburg Open – Petrohrad (Rus.)
  • 17.-23. – TENIS: Turnaj ATP World Tour 250 Moselle Open – Metz (Fr.)
  • 17.-23. – TENIS: Turnaj WTA International Korea Open – Soul (Kór. rep.)
  • 18.-19. – FUTBAL: Zápasy 1. kola skupinovej fázy Ligy majstrov 2018/2019
  • 18.-22. – LUKOSTREĽBA: Majstrovstvá Európy v 3D lukostreľbe – Göteborg (Švéd.)
  • 18.-23. – MODERNÝ PÄŤBOJ: Majstrovstvá Európy do 24 rokov – Drzonków (Poľ.)
  • 18.-23. – STOLNÝ TENIS: Majstrovstvá Európy jednotlivcov – Alicante (Šp.)
  • 20. – FUTBAL: Zápasy 1. kola skupinovej fázy Európskej ligy 2018/2019
  • 20.-23. – DŽUDO: Majstrovstvá sveta – Baku (Azer.)
  • 21.-23. – KULTURISTIKA A FITNES: Arnold Classic Europe – Barcelona (Šp.)
  • 21.-23. – ŠPORTOVÁ GYMNASTIKA: Svetový pohár mužov a žien – Challenge Cup (náradia) – Szombathely (Maď.)
  • 21.-23. – VODNÉ PÓLO: Liga majstrov mužov 2018/2019 – 1. kvalifikač­né kolo
  • 22.-23. – LUKOSTREĽBA: Stredoeurópsky pohár – Rakúsko
  • 22.-23. – TRIATLON: Svetový pohár – 13. kolo – Wej-chaj (Čína)
  • 22.-30. – BASKETBAL: Majstrovstvá sveta žien
  • 23. – MOTORIZMUS: Veľká cena Aragónska cestných motocyklov – Alcaňiz
  • 23.-26. – ATLETIKA: Chodecký míting IAAF – Wu-čung (Čína)
  • 23.-30. – CYKLISTIKA: Majstrovstvá sveta – Innsbruck (Rak.)
  • 24.-29. – TENIS: Turnaj WTA Premier 5 Wuhan Open – Wu-chan (Čína)
  • 24.-29. – TENIS: Turnaj WTA International Tashkent Open – Taškent (Uzb.)
  • 24.-30. – TENIS: Turnaj ATP World Tour 250 Chengdu Open – Čcheng-tu (Čína)
  • 24.-30. – TENIS: Turnaj ATP World Tour 250 Shenzhen Open – Šen-čen (Čína)
  • 24.-30. – TENIS: MS tímov ITF chlapcov a dievčat do 16 rokov Junior Davis Cup a Fed Cup
  • 26.-30. – VODNÝ SLALOM: Majstrovstvá sveta – Rio de Janeiro (Braz.)
  • 27.-30. – ŠPORTOVÁ GYMNASTIKA: Svetový pohár mužov a žien – Challenge Cup (náradia) – Paríž (Fr.)
  • 28.-30. – STOLNÝ TENIS: Svetový pohár žien – Čcheng-tu (Čína)
  • 28.-30. – ZÁPASENIE: Majstrovstvá sveta veteránov – voľný štýl – Skopje (Maced.)
  • 29. – ATLETIKA: Medzištátne stretnutie žiactva (Česko – Maďarsko – Slovinsko – Slovensko – Chorvátsko) – Maďarsko
  • 29.-30. – TRIATLON: Svetový pohár – 14. kolo- Madrid (Šp.)
  • 29.9.-20.10. – VOLEJBAL: Majstrovstvá sveta žien – Japonsko
  • 30. – ATLETIKA: Maratón – Varšava (Poľ.)
  • 30. – MOTORIZMUS-F1: Veľká cena Ruska – Soči
Takto oslavoval Peter Sagan svoj prvý titul...
Takto oslavoval Peter Sagan svoj prvý titul svetového šampióna v Richmonde 2015. V Innsbrucku zaútočí na štvrtý v rade. Autor: SITA/AP, Dean Hoffmeyer

OKTÓBER

  • ??? – FLORBAL: Champions Cup
  • 1.-7. – TENIS: Turnaj ATP World Tour 500 China Open – Peking (Čína)
  • 1.-7. – TENIS: Turnaj ATP World Tour 500 Rakuten Japan Open Tennis Championships – Tokio (Jap.)
  • 1.-7. – TENIS: Turnaj WTA Premier Mandatory China Open – Peking (Čína)
  • 2.-3. – FUTBAL: Zápasy 2. kola skupinovej fázy Ligy majstrov 2018/2019
  • 3.-4. – OLYMPIJSKÉ: Výkonný výbor MOV – Buenos Aires (Arg.)
  • 4. – FUTBAL: Zápasy 2. kola skupinovej fázy Európskej ligy 2018/2019
  • 5.-7. – MOTORIZMUS: Rely Walesu – Deeside
  • 5.-7. – TENIS: Koncoročné výberové majstrovstvá Európy jednotlivcov do 14 a 16 rokov Tennis Europe Junior Masters
  • 5.-7. – VODNÉ PÓLO: Liga majstrov mužov 2018/2019 – 2. kvalifikač­né kolo
  • 5.-7. – VODNÉ PÓLO: Európsky pohár mužov 2018/2019 – 1. kvalifikač­né kolo
  • 5.-7. – ZÁPASENIE: Majstrovstvá sveta veteránov – grécko-rímsky štýl – Perm (Rus.)
  • 6.-9. – RAFTING: Majstrovstvá sveta R6 – Mijoši (Jap.)
  • 6.-18. – ŠPORT: Olympijské hry mládeže – Buenos Aires (Arg.)
  • 7. – ATLETIKA: Maratóny – Chicago (USA), Kolín nad Rýnom (Nem.), Budapešť (Maď.), Katovice (Poľ.)
  • 7. – CYKLISTIKA: Paríž-Tours (Fr.)
  • 7. – DOSTIHY: Cena Víťazného oblúka – Chantilly (Fr.)
  • 7. – MOTORIZMUS: Veľká cena Thajska cestných motocyklov – Buriram
  • 7. – MOTORIZMUS-F1: Veľká cena Japonska – Suzuka
  • 7.-14. – TENIS: Turnaj ATP World Tour Masters 1000 Shanghai Rolex – Šanghaj (Čína)
  • 8.-14. – TENIS: Turnaj WTA International Prudential Hong Kong Tennis Open – Hongkong
  • 8.-14. – TENIS: Turnaj WTA International Ladies Open – Linz (Rak.)
  • 8.-14. – TENIS: Turnaj WTA International Tianjin Open – Tchien-ťin (Čína)
  • 9.-14. – CYKLISTIKA: UCI World Tour – Okolo Turecka
  • 10. – CYKLISTIKA: Miláno-Turín (Tal.)
  • 10.-14. – FLORBAL: EuroFloorball Cup
  • 10.-16. – FUTBAL: Kvalifikácia ME 2019 hráčov do 19 rokov – I. fáza – 8. skupina – Albánsko – účasť SR
  • 11.-13. – FUTBAL: Liga národov – skupinová fáza – 3. kolo
  • 12.-14. – VODNÉ PÓLO: Európsky pohár mužov 2018/2019 – 2. kvalifikač­né kolo
  • 13. – CYKLISTIKA: UCI World Tour – Okolo Lombardska (Tal.)
  • 13. – TRIATLON: Havajský Ironman – majstrovstvá sveta v dlhom triatlone – Kailua-Kona (USA)
  • 13. – VODNÉ PÓLO: Liga majstrov mužov 2018/2019 – 3. kvalifikačné kolo – prvé zápasy
  • 13.-14. – TRIATLON: Svetový pohár – 13. kolo – Sarasota-Bradenton (USA)
  • 14. – ATLETIKA: Maratóny – Bukurešť (Rum.), Eindhoven (Hol.), Mníchov (Nem.)
  • 14. – DOSTIHY: Veľká pardubická steeplechase – Pardubice (ČR)
  • 14.-16. – FUTBAL: Liga národov – skupinová fáza – 4. kolo
  • 15.-20. – TENIS: Turnaj WTA Premier Kremlin Cup – Moskva (Rus.)
  • 15.-20. – TENIS: Turnaj WTA International BGL BNP Paribas Luxembourg Open – Luxemburg (Lux.)
  • 15.-21. – PRETLÁČANIE RUKOU: Majstrovstvá sveta – Antalya (Tur.)
  • 15.-21. – TENIS: Turnaj ATP World Tour 250 VTB Kremlin Cup – Moskva (Rus.)
  • 15.-21. – TENIS: Turnaj ATP World Tour 250 European Open – Antverpy (Belg.)
  • 15.-21. – TENIS: Turnaj ATP World Tour 250 Intrum Stockholm Open – Štokholm (Švédsko)
  • 16. – FUTBAL: Kvalifikácia ME 2019 hráčov do 21 rokov – 2. skupina: Severné Írsko – Slovensko
  • 16.-21. – CYKLISTIKA: UCI World Tour – Okolo Kuang-si (Čína)
  • 17. – VODNÉ PÓLO: Liga majstrov mužov 2018/2019 – 3. kvalifikačné kolo – odvety
  • 19.-21. – STOLNÝ TENIS: Svetový pohár mužov – Paríž (Fr.)
  • 19.-21. – TRIATLON: Majstrovstvá Európy do 23 rokov – Eilat (Izr.)
  • 20.-28. – TRIATLON: Multišportové majstrovstvá Európy – Ibiza (Šp.)
  • 20.-28. – ZÁPASENIE: Majstrovstvá sveta seniorov – Budapešť (Maď.)
  • 21. – ATLETIKA: Maratón – Amsterdam (Hol.)
  • 21. – MOTORIZMUS: Veľká cena Japonska cestných motocyklov – Motegi
  • 21. – MOTORIZMUS-F1: Veľká cena USA – Austin
  • 22.-28. – TENIS: Turnaj ATP World Tour 500 Erste Bank Open – Viedeň (Rak.)
  • 22.-28. – TENIS: Turnaj ATP World Tour 500 Swiss Indoors Basel – Bazilej (Švaj.)
  • 22.-28. – TENIS: Šampionát BNP Paribas WTA Finals Singapore presented by SC Global – Singapur
  • 23. – STOLNÝ TENIS: Kvalifikácie družstiev o postup na ME 2019 – 4. kolo
  • 23.-24. – FUTBAL: Zápasy 3. kola skupinovej fázy Ligy majstrov 2018/2019
  • 23.-27. – STOLNÝ TENIS: ITTF World Tour Challenge – Belgium Open – De Haan (Belg.)
  • 23.-28. – BOX: Grand Prix Ostrava – medzinárodný turnaj mužov – Ostrava (ČR)
  • 23.-29. – STREĽBA: Finále Svetového pohára – brokové zbrane – Al Ain (SAE)
  • 24. – VODNÉ PÓLO: Liga majstrov mužov 2018/2019 – 1. kolo skupinovej fázy
  • 24.-30. – FUTBAL: Kvalifikácia ME 2019 hráčov do 17 rokov – I. fáza – 10. skupina – Turecko – účasť SR
  • 24.-31. – VZPIERANIE: Majstrovstvá Európy juniorov a do 23 rokov – La Coruňa (Šp.)
  • 25. – FUTBAL: Zápasy 3. kola skupinovej fázy Európskej ligy 2018/2019
  • 25.-28. – KARATE: Majstrovstvá Európy organizácie WUKF – Malta
  • 25.10.-3.11. – ŠPORTOVÁ GYMNASTIKA: Majstrovstvá sveta mužov a žien – Dauha (Kat.)
  • 26.-28. – DŽUDO: Grand Slam – Abú Zabí (SAE)
  • 26.-28. – FITNES: Majstrovstvá sveta IFBB – Bialystok (Poľ.)
  • 26.-28. – MOTORIZMUS: Rely Katalánska – Salou
  • 27.-28. – DŽUDO: Európsky pohár – Málaga (Šp.)
  • 28. – ATLETIKA: Maratóny – Frankfurt nad Mohanom (Nem.), Dublin (Ír.), Ľubľana (Slovin.), Luzern (Švaj.), Lausanne (Švaj.), Benátky (Tal.)
  • 28. – MOTORIZMUS: Veľká cena Austrálie cestných motocyklov – Phillip Island
  • 28. – MOTORIZMUS-F1: Veľká cena Mexika – Mexico City
  • 29.10.-4.11. – TENIS: Turnaj ATP World Tour Masters 1000 Paris Rolex – Paríž (Fr.)
  • 29.10.-4.11. – TENIS: Šampionát WTA Elite Trophy – Ču-chaj (Čína)
V októbri sa uskutoční viacero maratónov.
V októbri sa uskutoční viacero maratónov. Autor: SITA/AP, Robert F. Bukaty

NOVEMBER

  • ??? – NOHEJBAL: Majstrovstvá sveta mužov – Kluž (Rum.)
  • 1.-4. – STOLNÝ TENIS: ITTF World Tour Swedish Open – Štokholm (Švéd.)
  • 2.-3. – DOSTIHY: Chovateľský pohár – Churchill Downs, Louisville (USA)
  • 4. – ATLETIKA: Maratóny – New York (USA), Porto (Portug.), Turín (Tal.)
  • 4. – CYKLOKROS: Majstrovstvá Európy – Rosmalen (Hol.)
  • 4. – MOTORIZMUS: Veľká cena Malajzie cestných motocyklov – Sepang
  • 5.-18. – BEDMINTON: Majstrovstvá sveta do 19 rokov – Toronto (Kan.)
  • 6. – DOSTIHY: Melbournský pohár – Melbourne-Flemington Park (Aus.)
  • 6.-7. – FUTBAL: Zápasy 4. kola skupinovej fázy Ligy majstrov 2018/2019
  • 6.-10. – TENIS: Šampionát NextGen ATP Finals – Miláno (Tal.)
  • 6.-11. – KARATE: Majstrovstvá sveta mužov a žien – Madrid (Šp.)
  • 7. – VODNÉ PÓLO: Liga majstrov mužov 2018/2019 – 2. kolo skupinovej fázy
  • 7. – VODNÉ PÓLO: Európsky pohár mužov 2018/2019 – štvrťfinále – prvé zápasy
  • 8. – FUTBAL: Zápasy 4. kola skupinovej fázy Európskej ligy 2018/2019
  • 8.-11. – STOLNÝ TENIS: ITTF World Tour Platinum Austrian Open – Linz (Rak.)
  • 9.-11. – DŽUDO: Majstrovstvá Európy džudistov do 23 rokov – Budapešť (Maď.)
  • 9.-11. – DŽUDO: Grand Prix – Taškent (Uzb.)
  • 9.-11. – KULTURISTIKA: Majstrovstvá sveta IFBB mužov v kulturistike a klasickej kulturistike – Benidorm (Šp.)
  • 10.-11. – TENIS: Pohár federácie reprezentačných družstiev žien – svetová skupina – finále
  • 11. – ATLETIKA: Klasický maratón – Maratón/Atény (Gréc.)
  • 11. – MOTORIZMUS-F1: Veľká cena Brazílie – Sao Paulo
  • 11.-18. – TENIS: Šampionát Nitto ATP Finals – Londýn (V. Brit.)
  • 12. – ATLETIKA: Maratón – Istanbul (Tur.)
  • 12.-18. – ZÁPASENIE: Majstrovstvá sveta do 23 rokov – Bukurešť (Rum.)
  • 14.-18. – STOLNÝ TENIS: ITTF World Tour Challenge Belarus Open – Minsk (Biel.)
  • 15.-17. – FUTBAL: Liga národov – skupinová fáza – 5. kolo
  • 16.-18. – DŽUDO: Grand Prix – Haag (Hol.)
  • 16.-18. – MOTORIZMUS: Rely Austrálie – Coffs Harbour
  • 16.-24. – CURLING: Majstrovstvá Európy – Tallinn (Est.)
  • 17. – BASKETBAL: Kvalifikácia o postup na majstrovstvá Európy žien 2019 do Srbska a Lotyšska: Island – Slovensko
  • 17.-25. – KICKBOX: Majstrovstvá sveta organizácie WAKO (2. časť) – disciplíny pointfighting (semikontakt), lightkontakt, fullkontakt – Maribor (Slovin.)
  • 18. – MOTORIZMUS: Veľká cena Valencie cestných motocyklov – Valencia
  • 18.-20. – FUTBAL: Liga národov – skupinová fáza – 6. kolo
  • 19. – ATLETIKA: Maratóny – Valencia (Šp.), Verona (Tal.)
  • 20. – STOLNÝ TENIS: Kvalifikácie družstiev o postup na ME 2019 – 5. kolo
  • 21.-25. – GOLF: Svetový pohár – muži – Sandbelt-Melbourne (Aus.)
  • 22.-25. – ŠPORTOVÁ GYMNASTIKA: Svetový pohár mužov a žien – Turnaj majstrov – Cottbus (Nem.)
  • 23.-25. – DŽUDO: Grand Slam – Osaka (Jap.)
  • 23.-25. – SÁLOVÁ CYKLISTIKA: Majstrovstvá sveta – Liége (Belg.)
  • 23.-25. – TENIS: Davisov pohár reprezentačných družstiev mužov – svetová skupina – finále
  • 25. – DOSTIHY: Japonský pohár – Tokio (Jap.)
  • 25. – MOTORIZMUS-F1: Veľká cena Abú Zabí – Yas Marina (SAE)
  • 27.-28. – FUTBAL: Zápasy 5. kola skupinovej fázy Ligy majstrov 2018/2019
  • 28. – VODNÉ PÓLO: Liga majstrov mužov 2018/2019 – 3. kolo skupinovej fázy
  • 29. – FUTBAL: Zápasy 5. kola skupinovej fázy Európskej ligy 2018/2019
  • 13.11.-1.12. – FUTBAL: Majstrovstvá sveta dievčat do 17 rokov v Uruguaji
  • 28.11.-16.12. – POZEMNÝ HOKEJ: Majstrovstvá sveta mužov – Bhubaneswar (India)
  • 30.11.-16.12. – HÁDZANÁ: Majstrovstvá Európy žien – Francúzsko
Slovenskí futbalisti sa v roku 2018 predstavia...
Slovenskí futbalisti sa v roku 2018 predstavia v novej Lige národov. Na snímke opory tímu Marek Hamšík a Martin Škrtel. Autor: Ľuboš Pilc, Pravda

DECEMBER

  • 30.11.-16.12. – HÁDZANÁ: Majstrovstvá Európy žien – Francúzsko
  • 1.-2. – ZÁPASENIE: Svetový pohár – grécko-rímsky štýl – Teherán (Irán)
  • 1.-3. – KULTURISTIKA A FITNES: Majstrovstvá sveta juniorov, junioriek a masters
  • 1.-9. – FLORBAL: Majstrovstvá sveta mužov – Praha (ČR)
  • 2.-9. – STOLNÝ TENIS: Majstrovstvá sveta juniorov – Bendigo (Aus.)
  • 3.-9. – BIATLON: Svetový pohár – 1. kolo – Pokljuka (Slovin.)
  • 4. – STOLNÝ TENIS: Kvalifikácie družstiev o postup na ME 2019 – 6. kolo
  • 7.-9. – BEDMINTON: Majstrovstvá Európy miešaných tímov – I. fáza
  • 8. – VODNÉ PÓLO: Liga majstrov mužov 2018/2019 – 4. kolo skupinovej fázy
  • 8. – VODNÉ PÓLO: Európsky pohár mužov 2018/2019 – štvrťfinále – odvety
  • 9. – ATLETIKA: Majstrovstvá Európy v krose – Tilburg (Hol.)
  • 9. – DOSTIHY: Turf World Championships – Ša Tchin (Hong.)
  • 10.-16. – BIATLON: Svetový pohár – 2. kolo – Hochfilzen (Rak.)
  • 11.-12. – FUTBAL: Zápasy 6. kola skupinovej fázy Ligy majstrov 2018/2019
  • 11.-16. – PLÁVANIE: Majstrovstvá sveta v krátkom bazéne – Chang-čou (Čína)
  • 12.-22. – FUTBAL: Majstrovstvá sveta klubov FIFA v Spojených arabských emirátoch
  • 13. – FUTBAL: Zápasy 6. kola skupinovej fázy Európskej ligy 2018/2019
  • 13.-16. – STOLNÝ TENIS: ITTF World Tour Grand Finals
  • 17.-23. – BIATLON: Svetový pohár – 3. kolo – Nové Mesto na Morave (ČR)
  • 19. – VODNÉ PÓLO: Liga majstrov mužov 2018/2019 – 5. kolo skupinovej fázy
  • 26. – DOSTIHY: Cena kráľa Juraja VI. – Kempton (V. Brit.)* *
#športový kalendár #Pjongčang 2018 #MS vo futbale 2018
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
34,99
Perla tulip violet

Perla tulip violet

52,46
Passion Ruža Pink

Passion Ruža Pink

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk