Legendárny šípkar Taylor neukončil kariéru titulom. Zdolal ho debutant

02.01.2018 10:45
Phil Taylor, Rob Cross
Phil Taylor (vľavo) a Rob Cross počas finále MS. Autor: ,

Päťdesiatsedemročný Angličan Phil Taylor nezakončil fenomenálnu šípkarskú kariéru sedemnástym titulom majstra sveta, ale finálovou prehrou s debutantom Robom Crossom.

Jeho o tridsať rokov mladší krajan, ktorý začal hrať šípky profesionálne ešte len vlani, nad ním v pondelkovom finále šampionátu v Londýne zvíťazil 7:2.

Taylor v minulosti dokázal vyhrať MS osemkrát za sebou (1995–2002), posledný titul získal pred piatimi rokmi. Potom sa ešte dvakrát prebojoval do finále, ani pondelková prehra mu však dobrú náladu nezobrala. „Robil som, čo som mohol, ale on hral rovnako neľútostne ako ja pred 25 rokmi. Ale aj tak som prežil fantastickú kariéru,“ povedal.

Cross v semifinále vyradil holandského obhajcu titulu Michaela van Gerwena v nesmierne dramatickom zápase, ktorý diváci v zaplnenom hľadisku Alexandra Palace sledovali so zatajeným dychom. Ani finálovej výhre nad najúspešnejším hráčom histórie Taylorom nemohol uveriť.

„Narodil som sa v roku 1990, keď on získal prvý titul. Pred pätnástimi rokmi som sníval o tom, že si s ním niekedy zahrám,“ vyhlásil nový majster sveta, ktorý pri slávnostnom ceremoniáli pozval zdolaného súpera, aby spolu s ním zdvihol víťaznú trofej.

Rob Cross s víťaznou trofejou z MS.
Rob Cross s víťaznou trofejou z MS. Autor: SITA/AP, Steven Paston

Cross za titul získal 450 000 eur. Taylor si počas tridsaťročnej kariéry šípkami zarobil vyše osem miliónov eur. Teraz sa po ňom bude volať trofej pre víťaza turnaja World Matchplay, ktorý je najvýznamnejšou šípkarskou akciou po MS. Aj tú Taylor dokázal vyhrať šestnásťkrát.

#Phil Taylor #Rob Cross #šípky
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
599
Amore červené ruže 250

Amore červené ruže 250

49,99
Flower box čierna kocka "L" žlté ruže

Flower box čierna kocka "L" žlté ruže

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk