Športovcami roka sa stali tenisti. Serene na to stačil iba jeden mesiac

31.12.2017 14:08
Federer Serena Williamsová
Roger Federer so Serenou Williamsovou. Autor: ,

Anketu Medzinárodnej asociácie športových novinárov (AIPS) o najlepšieho svetového športovca končiaceho roka ovládli tenisti. Mužskú kategóriu vyhral v hlasovaní 517 novinárov zo 112 krajín Švajčiar Roger Federer, ženskú časť Američanka Serena Williamsová.

Federer zvíťazil v ankete po desiatich rokoch a celkovo štvrtýkrát, čím sa priblížil rekordmanovi Usainovi Boltovi, ktorý má na konte šesť triumfov. Slávny švajčiarsky tenista sa v roku 2017 vrátil na ATP Tour po dlhej zdravotnej pauze a vyhral sedem turnajov vrátane grandslamov Australian Open a Wimbledonu.

Tridsaťšesťročný Federer dostal 928 bodov a výrazne predčil portugalského futbalistu Cristiana Ronalda (788) a jeho argentínskeho rivala Lionela Messiho (530).

Oveľa vyrovnanejšie boli výsledky ženskej ankety, ktorú vyhrala piatykrát v kariére Serena Williamsová o iba 20 bodov pred maďarskou plavkyňou Katinkou Hosszúovou. Tretia v hlasovaní novinárov skončila americká atlétka Allyson Felixová.

Tridsaťšesťročnej Williamsovej stačil k triumfu len mesiac – vďaka triumfu na januárovom Australian Open získala rekordný 23. grandslamový titul a tým jej sezóna skončila, lebo bola tehotná. V septembri priviedla na svet dcéru Alexis Olympiu, ale ešte pred koncom roka sa k tenisu vrátila na exhibícii v Abú Zabí.

Najlepším tímom roka bol zvolený futbalový Real Madrid pred reprezentáciou Nemecka a šampiónmi basketbalovej NBA Golden State Warriors.

#Roger Federer #Serena Williamsová #Športovec roka
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
35,99
Lady zelená orchidea

Lady zelená orchidea

29,99
Kytica pre dievčatko

Kytica pre dievčatko

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk