Gatlinove vzorky budú znova testovať, tvrdí Daily Telegraph

24.12.2017 10:10
Justin Gatlin
Justin Gatlin. Autor: ,

Antidopingové vzorky aktuálneho majstra sveta v behu na 100 metrov Justina Gatlina, ktorý v auguste zosadil z trónu Usaina Bolta, sa budú znova testovať.

„Máme k dispozícii pravidlá na retestovanie, ktoré fungujú už niekoľko rokov. Takisto máme uložených mnoho vzoriek zlatých medailistov. Vyzerá to tak, že Gatlinove sa budú znova skúmať,“ prezradil dôveryhodný a dobre informovaný zdroj britskému denník Daily Telegraph.

Práve reportéri tohto denníka vydávajúci sa za filmových agentov kontaktovali Gatlinovho trénera Dennisa Mitchella a manažéra Roberta Wagnera so žiadosťou o zadováženie nedovolených prostriedkov pre svojho údajného klienta, herca pripravujúceho sa na filmovú úlohu. Mitchell a Wagner im údajne ponúkli testosterón a ľudský rastový hormón, zadovážiť ich mali prostredníctvom lekára v Rakúsku. Cena za transakciu bola 250 000 dolárov.

„Neužíval som a neužívam zakázané látky na zvýšenie výkonnosti,“ striktne odmietol Gatlin tvrdenia v denník Daily Telegraph. „Šokovalo a prekvapilo ma, že môj tréner je zapletený do takejto záležitosti. Nemám k tomu čo povedať, teraz je to už vec právnikov.“

Justin Gatlin už medzitým kouča Mitchella prepustil zo svojich služieb a nespolupracuje ani s manažérom Wagnerom. Momentálne ho zastupuje bývalý svetový rekordér v behu na 110 m prekážok Renaldo Nehemiah.

Dojatý Justin Gatlin po triumfe v behu na 100 m...
Dojatý Justin Gatlin po triumfe v behu na 100 m v Londýne. Autor: SITA/AP, Tim Ireland

Zástupcovia Jednotky integrity atletiky (AIU), ktorú zriadila IAAF v súčinnosti s Antidopingovou agentúrou USA (USADA), už potvrdili, že sa začali seriózne zaoberať vyšetrovaním možného Gatlinovho previnenia.

Šprintérovi právni zástupcovia uviedli, že úradujúci majster sveta na stovke má po očistení svojho mena z dopingovej minulosti za sebou viac než päť rokov antidopingových testov a ani jeden z nich nebol pozitívny.

Justin Gatlin je olympijský víťaz na stovke z roku 2004 z Atén, striebro si vybojoval na OH 2016 v Riu de Janeiro. Okrem triumfu na stovke na MS 2017 má v zbierke aj ďalšie dve zlaté medaily z majstrovstiev sveta ešte z roku 2005 z Helsínk na 100 a 200 m.

#doping #Justin Gatlin #MS v atletike #Usain Bolt
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
26,39
Perla farebné karafiáty

Perla farebné karafiáty

29,99
Sweet farebné tulipány

Sweet farebné tulipány

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk