Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Severskú drámu vo finále rozuzlili až nájazdy. Pozrite si triumf Švédok

Florbalistiky Švédska obhájili prvenstvo na majstrovstvách sveta, keď zvíťazili po dramatickom priebehu 6:5 po samostatných nájazdoch nad hráčkami Fínska v sobotňajšom finále na svetovom šampionáte v Bratislave .(1. - 9. decembra 2017). Pre Švédky to je už ôsma zlatá medaila a celkovo jedenásty cenný kov z MS. Na ostatnom svetovom šampionáte zvíťazili Švédky nad Fínkami 5:4 takisto po samostatných nájazdoch.

09.12.2017 19:58
Finálový zápas MS florbalistiek v Bratislave, nájazdy sa začínajú v čase 2:29:00

Po vyrovnanom úvode zápasu prebrali iniciatívu Švédky, ktoré v 30. min viedli už 4:1. Fínky sa však nevzdali a v 51. min vyrovnala ich neúnavná bojovníčka Veera Kauppiová na 4:4. V závere zápasu využila presilovú hru Švédka Moa Tschopová a obhajkyne titulu boli opäť blízko k víťazstvu, ale 73 sekúnd pred záverečnou sirénou vyrovnala opäť Veera Kauppiová.

V nasledujúcom 10-minútovom predĺžení sa ani jeden tím strelecky nepresadil a o víťazovi rozhodli až samostatné nájazdy, v ktorých uspeli florbalistky „Sverige“. Rozhodujúci pokus premenil Amanda Delgadová Johanssonová.

„Fínky majú dobrý tím a boli výborne fyzicky pripravené. Chceli sme zvíťaziť už v riadnom hracom čase, čo sa nám, žiaľ, nepodarilo a dovŕšili sme to až v nájazdoch. Dôležitý je konečný triumf. Nervózna som bola iba pri mojom nájazde, inak ani veľmi nie. Som hrdá na môj tím,“ zhodnotila Emelie Wibronová, najproduktívnejšia Švédka na turnaji.

Češky podľahli Švajčiarkám 2:3 zápase o 3. miesto. Češky viedli 1:0 i 2:1, Švajčiarky o zisku bronzových medailí rozhodli dvojgólovou treťou tretinou.

Hrdinkou zápasu bola Corin Rüttimannová, ktorá zabezpečila všetky tri presné zásahy, vrátane víťazného z trestného strieľania.

„Začali sme dobre a do tretej tretiny sme šli s vedením, ale potom sme sa s tým uspokojili a mysleli sme si, že sa to dohrá nejako samé. Prvá lajna Švajčiarok predviedla dobrý výkon. MS hodnotím neúspešne, pretože náš cieľ bolo dostať sa do finále a nezvládli sme to. Toto bol môj posledný svetový šampionát,“ povedala česká kapitánka Martina Čapková.

MS florbalistiek v Bratislave – finále:
Švédsko – Fínsko 6:5 po sam. nájazdoch (2:1, 2:1, 1:3 – 0:0, 1:0)
Góly: 10. Joelssonová (Granstedtová), 16. Steenová (Norströmová), 23. Johanssonová (Bobergová), 30. Johanssonová (Steenová), 58. Tschopová (Johanssonová), rozhod. sam. nájazd: Johanssonová – 11. Eskelnenová (Oona Kauppiová), 39. Rantalaová (Kauppiová), 49. Kauppiová (Rantalaová), 51. Kauppiová (Kippilaová), 59. Kauppiová (Kippilaová)

o 3. miesto: Česko – Švajčiarsko 2:3 (0:0, 2:1, 0:2)
Góly: 21. Krupnová (Ratajová), 32. Kubišová (Urbánková) – 26. Rüttimannová (Martiová), 48. Rüttimannová (Ulberová), 50. Rüttimannová (z tr. strieľania)

Známe konečné poradie: 3. Švajčiarsko, 4. Česko, 5. SLOVENSKO, 6. Lotyšsko, 7. Poľsko, 8. Nórsko, 9. Dánsko, 10. Nemecko, 11. Estónsko, 12. USA, 13. Thajsko, 14. Japonsko, 15. Austrália, 16. Singapur

Viac na túto tému: #MS vo florbale 2017 #fínske florbalistky #švédske florbalistky