Kráľom ťažkej váhy zostal Joshua. Takamovu snahu ukončil rozhodca

, , 29.10.2017 00:50
Anthony Joshua, Carlos Takam
Pravý hák Anthonyho Joshuu v súboji proti Carlosovi Takamovi tesne predtým, ako ho ukončil rozhodca. Autor: ,

Britský boxer Anthony Joshua obhájil titul profesionálneho majstra sveta ťažkej váhy organizácie IBF. Súboj s Carlosom Takamom v Cardiffe ukončil rozhodca v desiatom kole a Joshua tak vyhral pred limitom aj dvadsiaty súboj v kariére.

Dvadsaťosemročný Joshua získal majstrovské opasky organizácií IBF, WBA aj menej významnej IBO v apríli po víťazstve k.o. nad Vladimirom Kličkom. Dlhoročný vládca ťažkej váhy z Ukrajiny neskôr ukončil kariéru.

Britský šampión sa v sobotu mal pôvodne stretnúť s Bulharom Kubratom Pulevom, lenže ten sa pred necelými dvoma týždňami zranil. Kamerunčan s francúzskym pasom tak mal na prípravu len 12 dní.

Menšie komplikácie pre Joshuu prišli v druhom kole, keď ho Takam zasiahol hlavou do nosa, z ktorého začal krvácať. Tridsaťšesťročný Kamerunčan mal zase od štvrtého kola roztrhnuté pravé obočie chvíľu na to ho rozhodca počítal. Netrvalo dlho a Joshua mu roztrhol aj druhé obočie.

Napriek tomu statočne odolával ranám a pred 78 000 divákmi sa držal aj fyzicky, hoci prevaha domáceho favorita bola zrejmá. V siedmom kole zasa Joshua po jednom z inkasovaných úderov neveriacky krútil hlavou a snažil sa svojmu súperovi niečo vysvetliť. „Musel som sa udržať v pohode,“ vysvetlil neskôr Joshua.

V desiatom kole rozhodca duel ukončil. Vyvolal tým nespokojné reakcie medzi divákmi, ktorí pískali a bučali. So stanoviskom nesúhlasil ani Kamerunčan, ktorý chcel v dueli chcel pokračovať. „Neviem, prečo rozhodca zastavil súboj,“ vravel.

„Myslím si, že ľudia chceli vidieť môjho súpera v bezvedomí ležať na zemi. Moje šortky a topánky boli na začiatku biele a teraz sú ružové. Je úlohou rozhodcu udržať bojovníka pri živote aj v nasledujúci deň,“ uviedol Joshua po svojom triumfe.

Anthony Joshua
		prichádza na súboj s
		Carlosom...
Carlos Takam sa zdvíha
		zo zeme po
		údere...
+6Úder Anthonyho Joshuu,
		ktorý mal v
		Cardiffe...

Očakáva sa, že najbližšie v roku 2018 sa populárny Brit stretne v ringu buď so šampiónom WBO Josephom Parkerom alebo WBC Deontayom Wilderom.

#Carlos Takam #box #Anthony Joshua
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
40,99
Kytica pre pána červené ruže a hypericum

Kytica pre pána červené ruže a hypericum

87,99
Elite červené ruže a frézie

Elite červené ruže a frézie

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk