Rossi si na tréningu zlomil nohu, má za sebou operáciu

01.09.2017 14:26
Valentino Rossi
Valentino Rossi. Autor: ,

Hviezdny taliansky cestný motocyklista Valentino Rossi si vo štvrtok na tréningu zlomil pravú nohu. Medzičasom už aj absolvoval operáciu v nemocnici Riuniti v Ancone a vyhlásil, že sa plánuje vrátiť tak rýchlo, ako to len bude možné: "Zákrok bol bez komplikácií a keď som sa ráno prebral, cítil som sa dobre."

Chirurg Raffaele Pascarella skonštatoval, že pacientov stav je perfektný: „Valentino je na tom dobre a to je podľa mňa najdôležitejšie pre nás aj jeho fanúšikov.“ Rossi dostal spevňujúcu skrutku na lepšie hojenie dvoch poškodených kostí.

Tím Yamaha v tlačovej správe uviedol, že Rossi mal nehodu v teréne neďaleko Urbina na východe Apeninského polostrova. „Hovoril som s ním a Valentino nebol príliš optimistický. Je to katastrofa,“ povedal pre agentúru Ansa jazdcov otec Graziano.

Tridsaťosemročný Rossi junior v nedeľu bol v britskom Silverstone tretí pri svojom jubilejnom 300. štarte v kráľovskej kubatúre. V ostatných troch sezónach vždy skončil na druhej priečke v šampionáte. Dovedna 9-násobný majster sveta Rossi teraz figuruje na štvrtej pozícii v priebežnom celkovom hodnotení seriálu v najprestížnejšej triede MotoGP, za vedúcim krajanom Andreom Doviziosom zaostáva o 26 bodov.

#Valentino Rossi
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
24,99
Perla Ruža Color

Perla Ruža Color

34,99
Rozeta

Rozeta

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk