Rekordný Volko. Slovák zabojuje o medailu aj na 200-metrovej trati

Ján Volko suverénne postúpil do finále behu na 200 m na XI. majstrovstvách Európy do 23 rokov v atletike v poľskom meste Bydgoszcz (13. - 16. 7. 2017).

15.07.2017 17:23
Ján Volko Foto: ,
Ján Volko.

Slovenský rekordér sa v sobotňajšom prvom semifinále blysol slovenským rekordom 20,54 s, svoje a zároveň národné maximum z júnového Tel Avivu vylepšil o 7 stotín sekundy.

Volko skončil na druhom mieste za Nórom Jonathanom Quarcoom, ktorý časom 20,39 s utvoril národný rekord v kategórii do 23 rokov. Tretí skončil a do finále priamo postúpil Nemec Roger Gurski (20,71).

Celkový výsledok Volka v semifinále bude známy po skompletizovaní druhého behu. Finále na 200 m mužov bude ešte v sobotu o 20.48 h.

Dvadsaťročný Volko, zverenec Nade Bendovej a Róberta Kresťanka, má na ME do 23 rokov v Bydgoszczi skvelú formu.

V najkratšom šprinte na 100 m získal v piatok podvečer striebornú medailu výkonom 10,18 s, ktorý je len o 2 stotinky horší ako slovenský rekord rovnako v jeho podaní. Základným cieľom Volka v Bydgoszczi bol postup do finále na oboch hladkých šprintérskych tratiach.

Viac na túto tému: #atletika #Ján Volko