Myslel som na samovraždu, priznal Lochte. Už sa však znovu rozhorel

07.06.2017 14:26
Ryan Lochte
Ryan Lochte. Autor: ,

Americký plavec Ryan Lochte má za sebou ťažké životné obdobie. Tridsaťdvaročný rodák z Rochesteru získal na olympiáde v Riu de Janeiro 2016 len jednu zlatú medailu - bol členom zlatej americkej štafety na 4 x 200 metrov voľným spôsobom.

Viac než športovými výkonmi sa však v Brazílii zviditeľnil vymysleným príbehom o lúpežnom prepadnutí, ktorý sa napokon obrátil na vandalizmus na čerpacej stanici. „Po Riu som bol pravdepodobne najnenávidenejšou osobou na svete. Mal som obdobie, kedy som len plakal a rozmýšľal nad tým, že ak si pôjdem ľahnúť a ráno sa nezobudím, tak to bude fajn,“ vyznal sa Lochte s ťažkým srdcom v rozhovore pre americkú stanicu ESPN. Keď vzápätí prišla logická otázka, či si chcel úspešný plavec spáchať samovraždu, pomaly prikývol. „Chcel som zavesiť svoj život na klinec.“

Šesťnásobný olympijský víťaz Lochte dostal od Americkej plaveckej federácie za incident v Riu trest zákazu činnosti na 10 mesiacov, príde tak aj o tohtoročný svetový šampionát v dlhom bazéne v Budapešti. Napriek tomu a pokročilému plaveckému veku chce aj naďalej pokračovať v kariére. Verí, že sa bude môcť predstaviť na olympiáde v Tokiu 2020 aj napriek tomu, že v tom čase bude mať už 36 rokov. „Všetko sa deje z nejakého dôvodu. V roku 2013 som chcel s profesionálnym plávaním skončiť. Bol so vyčerpaný a ‚odrovnaný‘. Teraz som s očakávaním príchodu syna našiel novú motiváciu. Znovu sa vo mne rozhorel oheň a je väčší než kedykoľvek predtým. Veľmi sa teším, pretože viem, čo sa stane v Tokiu. Všetci si musia dávať pozor!“ vyhlásil Lochte. Do súťažného kolotoča sa bude môcť vrátiť na jeseň, keď mu vyprší trest.

#Ryan Lochte
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku