Florbalisti Záhorskej Bystrice vstúpili do finále víťazne

Domáci hráči Tsunami Záhorská Bystrica zvíťazili 6:3 v Stupave nad mužstvom FBK AS Trenčín v sobotňajšom prvom zápase finále play-off slovenskej extraligy florbalistov 2016/2017

08.04.2017 22:40
florbal, Martin Kubovič Foto: ,
Útočník Záhorskej Bystrice Martin Kubovič.

V sérii na tri víťazstvá vedú 1:0. Tsunami položilo základ svojho úspechu v úvodnej tretine (4:2).

Víťaz základnej časti extraligy bude mať výhodu domáceho prostredia aj v nedeľňajšom druhom meraní síl (18.00 h). Tretí a aj prípadný štvrtý duel odohrajú v Trenčíne (15. a 16. apríla) a prípadný piaty (22. 4.) opäť v Stupave.

Slovenská extraliga florbalistov 2016/2017 – play-off – finále (hrá sa na tri víťazstvá) – prvý zápas – sobota:
Tsunami Záhorská Bystrica – FBK AS Trenčín 6:3 (4:2, 1:1, 1:0) – stav série 1:0

Ďalší program finále:
nedeľa 9. 4.: Tsunami Záhorská Bystrica – FBK AS Trenčín (18.00)
sobota 15. 4.: FBK AS Trenčín – Tsunami Záhorská Bystrica
--------------------
nedeľa 16. 4.: FBK AS Trenčín – Tsunami Záhorská Bystrica
sobota 22. 4.: Tsunami Záhorská Bystrica – FBK AS Trenčín (18.00)

Spišiačky majú mečbal

Domáce hráčky FbK Kométa Spišská Nová Ves zvíťazili 7:6 nad družstvom obhajcu titulu ŠK 98 Pruské v sobotňajšom treťom zápase finále play-off slovenskej extraligy florbalistiek 2016/2017 a v sérii hranej na tri víťazstvá vedú 2:1. Spišiačky, ktoré počas minulého víkendu vybojovali jednu výhru na palubovke suverénok základnej časti, budú mať v nedeľu pred vlastnými fanúšikmi finálový mečbal (hrá sa od 16.30 h). Ak Pruské zmaže manko a vyrovná stav série, v rozhodujúcom piatom dueli v Dubnici nad Váhom (13. 4. o 19.00 h) bude mať výhodu domáceho prostredia.

Finálová séria má rovnaké obsadenie ako vlani, hráčky Pruského vtedy triumfovali 3:1 na zápasy.

Slovenská extraliga florbalistiek 2016/2017 – play-off – finále (hrá sa na tri víťazstvá) – tretí zápas – sobota:
FbK Kométa Spišská Nová Ves – ŠK 98 Pruské 7:6 (2:0, 1:4, 4:2) – stav série 2:1

Predchádzajúce výsledky finále:
sobota 1. 4.: ŠK 98 Pruské – FbK Kométa Spišská Nová Ves 8:9 po predĺžení (4:2, 2:3, 2:3 – 0:1)
nedeľa 2. 4.: ŠK 98 Pruské – FbK Kométa Spišská Nová Ves 8:7 po predĺžení (1:0, 1:4, 5:3 – 1:0)

nedeľa 9. 4.: FbK Kométa Spišská Nová Ves – ŠK 98 Pruské (16.30)
štvrtok 13. 4.: ŠK 98 Pruské – FbK Kométa Spišská Nová Ves (19.00)

Viac na túto tému: #AS Trenčín #Tsunami Záhorská Bystrica