Kasparov: Porovnávať USA a Rusko? Ako chirurga s Rozparovačom

Šachový veľmajster Garri Kasparov kritizoval vyjadrenie prezidenta Donalda Trumpa, ktorý tvrdí, že pokiaľ ide o porušovanie ľudských práv v Rusku, ani Amerika nie je až také neviniatko.

07.02.2017 13:00
Garri Kasparov Foto: ,
Garri Kasparov.
34

Moderátor televízie Fox News Bill O'Reilly v nedeľu označil hlavu Ruskej federácie Vladimira Putina za vraha, na čo Trump v rozhovore zareagoval, že tí sú aj v Spojených štátoch. „Čo si myslíte? Že naša krajina je až taká nevinná?“ opýtal sa Trump.

„Porovnávať USA s Putinovým Ruskom je ako porovnávať chirurga s Jackom Rozparovačom, lebo obaja režú ľudí nožmi,“ napísal na twitter 53-ročný Kasparov, šéf Nadácie pre ľudské práva a veľký Putinov kritik. O'Reilly sa odmieta ospravedlniť za svoj výrok. „Putinova administratíva v Moskve zrejme žiada, aby som sa ja, váš pokorný korešpondent, ospravedlnil za to, že som povedal, že starý Vlad je vrah… Takže už pracujem na ospravedlnení, ale môže to chvíľu trvať. Možno sa toho dočkáte okolo roku 2023,“ povedal O'Reilly vo svojej televíznej relácii odvysielanej v pondelok večer.

Putinov hovorca Dmitrij Peskov odmietol komentovať Trumpovu odpoveď, ale O'Reillyho vyjadrenie označil „za neprijateľné a urážlivé“. „Radi by sme od tejto ctihodnej organizácie dostali ospravedlnenie,“ uviedol v pondelok ráno na adresu Fox News. Trump sa v nedávnej minulosti o Putinovi vyjadril pochvalne a naznačil, že pod jeho vedením by mohlo dôjsť k zlepšeniu americko-ruských vzťahov. Rovnako pochvalne hovoril aj Putin o Trumpovi.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
34 debata chyba
Viac na túto tému: #garri kasparov