Duel za 100 miliónov. Mayweather sa chce stretnúť s McGregorom

12.01.2017 10:53
Floyd Mayweather, Manny Pacquiao, box
Floyd Mayweather (vľavo) uštedruje úder Mannymu Pacquiaovi. Autor: ,

Bývalý boxerský majster sveta Floyd Mayeather by sa v budúcnosti rád stretol so šampiónom zmiešaných bojových umení UFC Connorom McGregorom.

Za súboj mu ponúkol 15 miliónov dolárov a podiel z príjmu z platených televíznych prenosov.

„Som biznismen a z obchodného hľadiska to dáva zmysel,“ povedal v rozhovore pre ESPN Mayweather, ktorý kariéru ukončil v septembri 2015 s perfektnou bilanciou 49 víťazstiev, nula prehier. Za devätnásť rokov v ringu si zarobil okolo 800 miliónov dolárov, čo mu vynieslo prezývku Money a tiež miesto medzi najbohatšími športovcami planéty.

Podľa majstra sveta v piatich váhových kategóriách už došlo aj k predbežnému rokovaniu. „Skúsili sme sa na tom dohodnúť, takže majú moje číslo. A moje číslo je 100 miliónov dolárov. To je istota,“ narážal Mayweather na McGregorovo vyhlásenie, že za zápas so slávnym boxerom by chcel práve túto sumu.

Conor McGregor
Conor McGregor
(Kliknutím na obrázok zväčši, otvoriť v novom okne)
Autor: SITA/AP, Julio Cortez

„Sme pripravení dať mu pätnásť miliónov dolárov a môžeme sa tiež baviť o podiele na peniazoch z platených kanálov,“ pridal tridsaťdeväťročný Mayweather. „Záleží samozrejme na nás. Ako môže niekto hovoriť o tom, že chce dvadsať, tridsať miliónov dolárov, keď nikdy za zápas nezarobil ani osem,“ dodal.

Dvadsaťosemročný McGregor teraz minimálne do mája bojovať nebude, pretože si dal pauzu pre narodenie prvého dieťaťa. O dueli s Mayweatherom už ale sám niekoľkokrát hovoril a špekulácie oživil vlani v decembri, keď získal profesionálnu boxerskú licenciu pre Kaliforniu. Súboj by však muselo schváliť vedenie UFC.

#Connor McGregor #Floyd Mayweather
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk