Nagy do finále nepostúpil, ušlo mu o vyše sekundu

Richard Nagy skončil desiaty vo svojej najsilnejšej disciplíne 400 m polohové preteky na majstrovstvách sveta v plávaní v krátkom bazéne v kanadskom Windsore.

10.12.2016 18:47
Richard Nagy Foto: ,
Richard Nagy.

Dvadsaťtriročný vytrvalec finišoval v sobotňajšej rozplavbe za 4:07,19 min, jeho slovenský rekord z ME v Netanyi 2015 je výrazne lepší – 4:04,73. Ak by sa mu viac priblížil, s prehľadom by postúpil do osemčlenného finále, na ktoré teraz v Kanade potreboval zaplávať čas 4:06,07. Klasi­fikovali 40 pretekárov.

„Čas bol aký bol… Finále mi ušlo o vyše sekundu. Desiate miesto na svete je fajn, ale chcel som viac. Motýlik sa mi šiel dobre, znak a prsia nič extra a zase som to doháňal kraulom – to je už v tejto konkurencii málo. Celkovo preteky neboli žiadna sláva, ale aspoň mám motiváciu pred júlovým svetovým šampionátom v dlhom bazéne v Budapešti,“ komentoval Nagy.

Barbora Mišendová obsadila 24. priečku v rozplavbách 100 m motýlik časom 59,81, posledná šestnásta postupujúca do semifinále dohmatla za 58,20. Slovenský rekord 56,55 drží už od januára 2002 Martina Moravcová. Mišendová v sobotu štartovala aj na 50 m voľný spôsob, kde obsadila 44. pozíciu za 25,84, Moravcovej národné maximum je 24,79. Vladimír Štefánik zaostal za svojím seniorským rekordom 48,00 v disciplíne 100 m voľný spôsob. Osemnásťročný plavec Nereusu Žilina skončil 49. časom 49,13. Slovenský rekordér na najkratšej prsiarskej trati Marek Botík dohmatol na päťdesiatke za 27,18 a klasifikovali ho na 30. mieste. Na postup do semifinále by mu nestačilo ani jeho kariérne maximum 26,99 z ME v Herningu 2013.