Lochte pyká naďalej. Dvojica mužov ho zaskočila počas foxtrotu

13.09.2016 09:39
Ryan Lochte, transparent, Rio 2016
Klamár, klamár. Transparent s podobizňou Ryana Lochteho na Olympijskom štadióne v Riu. Autor: ,

Americký plavec Ryan Lochte naďalej pyká za svoje verejné klamstvo z olympijských hier v Riu de Janeiro, keď tvrdil, že ho prepadli a okradli, a napokon sa z toho vykľul vandalizmus na čerpacej stanici, ktorého bol protagonistom.

Tridsaťdvaročný Lochte bol konfrontovaný s nepríjemnou skutočnosťou doma v Spojených štátoch, keď po svojom vystúpení v rámci televíznej tanečnej šou „Dancing with the Stars“ v Los Angeles ho na pódiu prekvapili dvaja muži v tričkách s nápisom, ktorý sa plavcovi určite nepáčil.

Menší incident, pri ktorom nebol nikto zranený, sa odohral počas bodovania Lochteho foxtrotu, ktorý predviedol so svojou profesionálnou tanečnou partnerkou Cheryl Burkeovou. Porotkyňa Carrie Ann Inabová, známa tanečníčka a speváčka, spontánne skríkla: „Hej, choďte preč.“

„Trochu ma to zabolelo, ale čo som mal robiť? Toľko myšlienok sa mi v tej chvíli preháňalo hlavou,“ reagoval Lochte. Dvaja nespratníci skončili v cele predbežného zadržania s podozrením z nezákonného vniknutia na cudzí pozemok. Uviedol to policajný hovorca v Los Angeles Mike Lopez, mená dvojice zverejnené neboli. Televízia ABC k incidentu zatiaľ neponúkla stanovisko.

Vyfabrikovaný príbeh o lúpežnom prepadnutí počas olympijských hier v Riu de Janeiro pripravil 12-násobného olympijského medailistu Lochteho o možnosť štartovať na budúcoročných majstrovstvách sveta v dlhom bazéne v Budapešti (14. – 30. júla 2017).

Medzinárodný olympijský výbor, Olympijský výbor USA aj národná plavecká asociácia USA Swimming mu vymerali desaťmesačný dištanc. Lochteho suspendácia je dlhšia než tresty, aké dostali Gunnar Bentz, Jack Conger a James Feigen, ktorí boli v tom čase jeho kumpánmi.

Tých dištancovali na štyri mesiace. Lochte trest akceptoval a príde aj o finančnú prémiu vo výške 100 000 amerických dolárov, na ktorú mal nárok po zisku zlata na OH 2016 v Riu de Janeiro.

#plávanie #Ryan Lochte
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku