Gondu zradila technika. V Monze neodštartuje

03.09.2016 10:14
Richard Gonda
Richard Gonda. Autor:

Slovenský automobilový pretekár Richard Gonda sa počas tohto víkendu pre technické problémy napokon nepredstaví v siedmom pokračovaní motoristického šampionátu GP3 v talianskej Monze.

V prestížnej sérii, ktorá je tradičnou sprievodnou súčasťou veľkých cien formuly 1, už pre komplikácie so športovými finančnými partnermi vynechal dve podujatia. Tentoraz mu štart znemožnil prasknutý monokok.

Na minulotýždňovom podujatí v belgickom Spa-Francorchamps zastúpil Gondu v tíme Jenzer Motorsport Kolumbijčan Óscar Tunjo. Ten pri kolízii vážne poškodil monopost, na ktorom jazdí aj Banskobystričan. V nabitom kalendári nebolo možné prakticky za dva dni stihnúť opravu šasi, a tak bude Gonda z bezpečnostných dôvodov na slávnom okruhu v Monze chýbať.

„Na Monzu som bol jazdecky pripravený. Je to trať, pri ktorej sa mi oživujú fantastické spomienky na víťazstvo vo formule 3. Do Talianska ma vtedy prišlo podporiť aj veľmi veľa ľudí zo Slovenska. Tento rok sa to však nezopakuje, čo ma nesmierne mrzí. Snažím sa konečne pretrhnúť šnúru smolných udalostí v aktuálnej sezóne a potešiť mojich skvelých fanúšikov. Óscar, žiaľ, s mojím monopostom nešťastne kolidoval a s tým už ja nemám čo urobiť,“ povzdychol si Richard Gonda v rámci tlačovej správy sprostredkovanej Sophidea Agency.

#Richard Gonda
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
29,99
Prestige krémové ruže

Prestige krémové ruže

49,99
Passion krémové ruže

Passion krémové ruže

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk