Veľkú cenu Bahrajnu F1 vyhral Nico Rosberg

Nemec Nico Rosberg pokračuje v motoristickej formule 1 na víťaznej vlne, v nedeľu triumfoval na Veľkej cene Bahrajnu, druhom podujatí tohtoročného seriálu majstrovstiev sveta. Jazdec Mercedesu vyhral o viac ako desať sekúnd pred Kimim Räikkönenom, pilot Ferrari zopakoval umiestnenie spred roka.

03.04.2016 19:16
Nico Rosberg Foto: ,
Nico Rosberg.

Stupne víťazov doplnil úradujúci majster sveta a obhajca minuloročného prvenstva Lewis Hamilton. „Kľúčom bol štart, mal som skvelý výjazd a odvtedy som sa snažil len kontrolovať rýchlosť,“ povedal Rosberg v prvej reakcii na pódiu.

Räikkönenov tímový kolega Sebastian Vettel do bahrajnských pretekov ani neodštartoval, v uvádzacom kole mu zlyhal motor. Na bodovaných pozíciách skončili obidva monoposty tímov Red Bull (Daniel Ricciardo, Daniil Kvjat) aj Williams (Felipe Massa, Valtteri Bottas). Veľkým prekvapením je desiata pozícia a bod nováčika Stoffela Vandoorna, ktorý nahradil v kokpite McLarenu Fernanda Alonsa. Boli to vôbec prvé body britskej stajne v tomto roku. Silu znova ukázal nový tím Haas a jeho jazdec Romain Grosjean – šieste miesto z Melbourne vylepšil v Sachíre ešte o jednu pozíciu.

Rosberg vyhral v bahrajnskom Sachíre už piate preteky v sérii. Pred dvoma týždňami sa tešil na úvod sezóny v austrálskom Melbourne a v závere vlaňajšieho ročníka vyhral posledné tri podujatia (Mexiko, Brazília, Abú Zabí). Rosberg vedie šampionát so 17-bodovým náskokom pred Hamiltonom, ďalšia veľká cena je na programe 17. apríla v čínskom Šanghaji.

Výsledky – Veľká cena Bahrajnu 2016 – nedeľa (po 57 kolách): 1. Nico Rosberg (Nem.) Mercedes 1:33:34,696 h, 2. Kimi Räikkönen (Fín.) Ferrari +10,282 s, 3. Lewis Hamilton (V. Brit.) Mercedes +30,148, 4. Daniel Ricciardo (Aus.) Red Bull +1:02,494 min, 5. Romain Grosjean (Fr.) Haas +1:18,299, 6. Max Verstappen (Hol.) Toro Rosso +1:20,929

Poradie MS (po 2 z 21 pretekov): 1. Nico Rosberg (Nem.) Mercedes 50 bodov, 2. Lewis Hamilton (V. Brit.) Mercedes 33, 3. Daniel Ricciardo (Aus.) Red Bull 24, 4. Kimi Räikkönen (Fín.) Ferrari a Romain Grosjean (Fr.) Haas po 18, 6. Sebastian Vettel (Nem.) Ferrari 15

Pohár konštruktérov: 1. Mercedes 83 bodov, 2. Ferrari 33, 3. Red Bull 30, 4. Williams 20, 5. Haas 18, 6. Toro Rosso 11

Viac na túto tému: #F1 #Kimi Räikkönen #Nico Rosberg