Florbalistky mali Lotyšky na lopate. Prehrali však po nájazdoch

Slovenské florbalové reprezentantky sa na majstrovstvách sveta vo fínskom Tampere síce otriasli zo zdrvujúcej štvrťfinálovej prehry 1:15 s obhajkyňami titulu Švédkami, ale v piatkovom súboji o 5. - 8. miesto s Lotyškami znova ťahali za kratší koniec a podľahli 3:4 po dvanástej sérii samostatných nájazdov.

11.12.2015 14:57
florbal, florbalistky, slovenská florbalová... Foto:
Slovenské florbalistky a ich porada pred zápasom.

Svojim súperkám nedokázali vrátiť prehru 3:4 zo zápasu o postup do štvrťfinále na MS 2013 v Brne a tiež z kvalifikácie na ten istý šampionát.

Slovenky viedli dvakrát o dva góly a celý zápas mali streleckú prevahu, ale Lotyšky vždy znížili. Súperky v 33. minúte za stavu 1:2 síce nevyužili nariadený samostatný nájazd, ale v záverečnej hre bez brankárky sa im predsa len podarilo vyrovnať na 3:3. V predĺžení gól nepadol a na rad prišli samostatné nájazdy. V dráme mali pevnejšie nervy Lotyšky, rozhodla v 12. sérii Gunita Karklinová.

V sobotu o 8.30 h zverenky českého trénera Jaroslava Marksa nastúpia v dueli o 7. miesto proti Poľkám, ktoré v piatok nestačili na Nemky 2:5. Už prienik medzi najlepšiu osmičku je pre tím SR historickým úspechom. Doteraz bola maximom na MS konečná 9. priečka spred dvoch rokov v Česku. V piatok je na programe ešte semifinále Fínsko – Česko (16.45 h SEČ) a Švédsko – Švajčiarsko (19.15).

Slovensko – Lotyšsko 3:4 po samostatných nájazdoch (1:0, 1:1, 1:2 – 0:0, 0:1)

• Góly: 6. Janegová (Ďuríková), 22. M. Šponiarová (Ferenčíková), 51. M. Šponiarová (Košturiaková) – 22. Isjominová (Ametereová), 53. Ametereová (Isjominová), 59. Berzinová (Isjominová), rozhodujúci sam. nájazd: Karklinová
  • Vylúčenia: 4:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, strely na bránku 19:8, rozhodovali: Roland Brandle, Remo Niedermann (obaja Švaj.), 196 divákov
  • Zostava SR: Mládenková – Z. Šponiarová, Klapitová, Ďuríková, Bobotová, Malichová, Turčáková, Gáliková – Košturiaková, Ferenčíková, M. Šponiarová – K. Hudáková, Janegová, P. Hudáková – Ješšová, Sádecká, Trošková – Šidlová, Boľová, Buková

Jaroslav Marks (tréner SR): „Samostatné nájazdy sú vždy lotéria. My sme v zápase premárnili veľa šancí najmä v druhej tretine a v predĺžení. Motivácia v zápase o siedme miesto nám chýbať nebude, vždy chceme zvíťaziť, aj keď sme nesplnili cieľ skončiť do piateho miesta, čo bude mať negatívny vplyv na našu ďalšiu kvalifikáciu.“

Druhý zápas o 5. – 8. miesto: Nemecko – Poľsko 5:2 (3:1, 0:0, 2:1)

Viac na túto tému: #MS 2015 #florbal #Slovensko - Lotyšsko