Jakubík po 7. mieste štvorkajaka v Baku: Nevládali sme

16.06.2015 11:54
štvorkajak, Viktor Demin, Gábor Jakubík, Matej...
Viktor Demin, Gábor Jakubík, Matej Michálek a Marek Krajčovič (zľava doprava). Autor: ,

Slovenský štvorkajak v zložení Marek Krajčovič, Matej Michálek, Gábor Jakubík, Viktor Demin obsadil siedme miesto vo finále na 1000 m na I. európskych hrách v azerbajdžanskom Baku.

Zvíťazili Maďari pred Rusmi a Bielorusmi.

Slováci sa od začiatku finále držali v prvej polovici štartového poľa, po polovici pretekov boli na štvrtom mieste, ale v koncovke klesli o tri miesta. Ide zatiaľ o druhé najlepšie umiestnenie slovenskej rýchlostnej kanoistiky v Mingačevire, kde sa konajú súťaže I. európskych hier v tomto športe. V pondelok skončil dvojkajak Erik Vlček, Juraj Tarr v K2 na 1000 m štvrtý.

Siedme miesto hodnotili členovia slovenského štvorkajaka rôznym spôsobom. Zatiaľ čo Gábor Jakubík bol sklamaný, Viktor Demin hovoril o spokojnosti.

V kvalitnej konkurencii najlepších európskych lodí slovenskí reprezentanti po 250 m finálových pretekov boli na druhom až treťom mieste, v polovici trate klesli na štvrtú priečku a nie úplne vydarený záver napokon stačil na siedme miesto o takmer dve sekundy za bronzovými Bielorusmi.

„Nie som spokojný. Sklamanie pramení skôr z toho, že sme nešli tak, ako sme si to naplánovali, najmä pocitovo. Štart sme ‚neprepálili‘, taká je naša taktika byť od úvodu vpredu. Prvých 250 m musí byť rýchlych, bez toho to nejde. Neskôr nám však došlo, nevládali sme,“ priznal Jakubík.

Viktor Demin, ktorý sedí v lodi na poslednej štvrtej pozícii (pred ním Krajčovič, Michálek a Jakubík), hovoril o spokojnosti vzhľadom na ťažký začiatok sezóny. Veď na májových majstrovstvách Európy v Račiciach skončili Slováci s náhradníkom na poste ‚háčika‘ Denisom Myšákom na 9. mieste a neskôr na pretekoch Svetového pohára v Duisburgu boli už aj s pôvodným ‚háčikom‘ Marekom Krajčovičom na siedmej priečke. Tam ich však nečakane zdolal novozložený štvorkajak Denis Myšák, Erik Vlček, Juraj Tarr, Tibor Linka, ktorý bral

„Boli to pre nás prvé vrcholné preteky sezóny, preto sme spokojní. Dali sme do toho všetko, toto je naša momentálna forma,“ priznal Demin. Doplnil, že na to, aby sa obzeral za konkurenciou, na trati nemal čas. „Okolie som nevnímal. Sústredil som sa len na nášho ‚háčika‘ Mareka Krajčoviča a snažil sa kopírovať jeho pádlovanie. Prvýkrát som sa obzrel až v cieli, keď som zisťoval, na akom mieste sme skončili.“

Demin doplnil, že odteraz by sa mali s kolegami v lodi už len zlepšovať a vrchol by mal prísť v auguste na majstrovstvách sveta v Miláne, kde pôjde o miestenky do olympijského Ria de Janeiro. „Sme trpezliví a zostávame pozitívni. Dôležité preteky ešte len prídu, aj podľa predchádzajúcich rokov v najlepšej forme bývame v júli a auguste,“ doplnil Demin.

#štvorkajak #európske hry v Baku
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku