Strelkyňa Štefečeková podľahla vlastnému tlaku. Neubránila sa ani slzám

12.09.2014 18:25, aktualizované: 19:07
Zuzana Rehák Štefečeková
Zuzana Rehák Štefečeková. Autor: ,

Slovenská reprezentantka Zuzana Rehkák Štefečeková sa vráti z 51. majstrovstiev sveta vo všetkých zbraní v španielskej Granade naprázdno. Na obľúbenej strelnici Juana Carlosa I. sa jej nepodarilo získať medailu a ani olympijskú miestenku.

Paradoxne, úspechy reprezentačných kolegov v predchádzajúcich súťažných dňoch sa negatívne odzrkadlili na výkone tridsaťročnej trapistky. „Stále som všetkým hovorila, ako mi nebude vadiť, keď tu nezískam miestenku, ale v skutočnosti som si do Granady pre ňu išla. Rovnako však aj moje súperky,“ rozhovorila sa v klbku slovenských novinárov členka SŠŠR MV SR.

„Sama na seba som si utvorila väčší tlak. Vedela som, že trapista Erik Varga i pištoliar Juraj Tužinský už miestenky majú, aj ja som chcela mať v tomto smere už pokoj. Ľahšie sa však o tom rozpráva, ako sa to robí,“ pokračovala Rehák Štefečeková, ktorá na úvod programu MS 2010 v nemeckom Mníchove triumfovala a zabezpečila si účasť na londýnskych hrách. „Tam to bolo o to jednoduchšie, že som začínala ako prvá z našich

V piatkovej súťaži dosiahla postupne v jednotlivých položkách 25, 23 a 23 terčov. V konečnom účtovaní ju iba jediný terč delil od toho, aby sa mohla rozstreľovať o účasť vo vyraďovacej časti.

„Uvedomovala som si, že v Granade budú padať vysoké výsledky. Po druhej chybe v tretej položke som vedela, že je to už pasé. S mojím výsledkom som však spokojná. Všade inde azda okrem Mníchova by to v pohode stačilo. Tu sa však žiadna chyba neodpúšťa,“ skonštatovala rodáčka z Nitry.

Pred štyrmi rokmi využila na zisk olympijskej miestenky hneď prvý pokus. Španielske dejisko MS vzbudzovalo nádej, lebo na granadskej strelnici sa jej tradične darí. V minulosti štartovala na nej na štyroch významných podujatiach a v trape ani raz nechýbala vo finále, pričom získala tri medaily (1 – 1 – 1). V piatok prvýkrát vyšla naprázdno, bolo z toho 13. miesto. „Podmienky boli rovnaké ako aj v minulosti. Jediný rozdiel bol v tom, že som tu nikdy predtým nebojovala o olympijskú miestenku.“

Reprezentačný i osobný tréner dvojnásobnej striebornej olympijskej medailistky Branislav Slamka nemusel svojej zverenke čistiť žalúdok. „Povedal len, že nám to tu nebolo súdené. On ma veľmi dobre pozná a vedel, čo sa odohráva v mojej hlave, lebo vo štvrtok som na tréningu strieľala ako malý Boh. Keď mám na tréningu priemerný či horší výsledok, tak v pretekoch nemám čo stratiť. Teraz to bolo inak. Asi mala byť súťaž už včera, dopadlo by to lepšie,“ prezradila Zuzana Rehák Štefečeková ktorá si po bezprostredne po pretekoch vybrala chvíľu, aby opadli emócie.

„Samozrejme, boli aj slzy. Udržala som sa až po stan, čo je na moje pomery dosť ďaleko od strelišťa. Potom som sa rozrevala.“

Nevybojovanie miestenky nespôsobí výraznejšie zmeny v plánoch elitnej slovenskej strelkyňa na budúcu sezónu. „Ja sama som možno rátala, že ak ju budem mať, tak nepôjdem na všetky preteky. Takto zostáva všetko tak, ako bolo pôvodne plánované,“ dodala na záver Z. Rehák Štefečeková, pre ktorú to bolo premiérové vystúpenie na vrcholnom podujatí s novou podobou priezviska. To nosí od augustovej svadby.

#Zuzana Štefečeková
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku