Slováci prekvapili v Monte Carle. Melichárkovci skončili na 8. mieste

Francúz Sébastien Ogier obhájil prvenstvo na Monte Carlo Rallye, ktoré bolo úvodným podujatím seriálu majstrovstiev sveta v rely.

18.01.2014 23:01
Sebastien Ogier Foto: ,
Sebastien Ogier na trati Rely Monte Carlo.

S Volkswagenom Polo-R potvrdil úradujúci majster sveta pozíciu favorita. V sobotu vyhral dve z troch rýchlostných skúšok a v cieli mal pred Francúzom Bryanom Bouffierom na Forde Fiesta náskok 1:18,9 min. Tretí skončil Brit Kris Meeke na Citroene.

Darilo sa aj Jaroslavovi Melichárkovi a jeho spolujazdcovi, bratovi Erikovi. S Fordom Fiesta RS obsadili výborné 8. miesto. Je to najlepší výsledok slovenského jazdca v ére samostatnosti na majstrovstvách sveta v rely. Melichárek si do hodnotenia majstrovstiev sveta pripísal prvé štyri body.

Výsledky – majstrovstvá sveta v rely:
Monte Carlo Rallye – konečné poradie: 1. Sébastien Ogier (Fr.) Volkswagen Polo-R 3:55:14,4, 2. Bryan Bouffier (Fr.) Ford Fiesta RS +1:18,9, 3. Kris Meeke (V. Brit.) Citroen DS3 +1:54,3, 4. Mads Östberg (Nór.) Citroen DS3 +3:53,9, 5. Jari-Matti Latvala (Fín.) Volkswagen Polo-R +6:08,3, 6. Elfyn Evans (V. Brit.) Ford Fiesta RS +8:37,4, 7. Andreas Mikkelsen (Nór.) Volkswagen Polo-R +11:42.3, 8. Jaroslav Melichárek (SR) Ford Fiesta RS +21:56,2.

Poradie MS (po prvých z trinástich pretekov): 1. Sébastien Ogier (Fr.) 27, 2. Bryan Bouffier (Fr.) 18, 3. Kris Meeke (V. Brit.) 16, 4. Jari-Matti Latvala (Fín.) 13, 5. Mads Östberg (Nór.) 12, 6. Elfyn Evans (V. Brit.) 8, 7. Andreas Mikkelsen (Nór.) 6, 8. Jaroslav Melichárek (SR) Ford Fiesta RS 4

Viac na túto tému: #Sébastien Ogier #Jaroslav Melichárek