Skvelý Žampa získal v slalome druhé striebro pre Slovensko

Slovenský reprezentant Adam Žampa získal vo štvrtok striebornú medailu v slalome mužov na svetovej zimnej univerziáde (SZU) v talianskom Trentine.

19.12.2013 21:22 , aktualizované: 21:29
Adam Žampa Foto: ,
Adam Žampa.

Na zjazdovke v Pozza di Fassa bol Žampa po prvom kole na 1. mieste s náskokom 0,15 s pred Rusom Sergejom Majtakovom. V druhom kole zajazdil Žampa desiaty najrýchlejší čas, čo ho o 0,16 s odsunulo na druhú pozíciu za víťazného Fína Joonasa Rasanena. Ďalší Slovák Matej Falat, ktorý figuroval po prvom kole na 16. priečke, napokon obsadil 9. pozíciu. Vladimír Siráň nepostúpil do druhého kola. Slovensko má na konte už tri medaily zo SZU v Trentine. Dosiaľ jediné zlato získala Natália Prekopová vo vytrvalostných pretekoch biatlonistiek na 15 km, striebro v ženskom zjazde vybojovala alpská lyžiarka Jana Gantnerová.

„Som veľmi rád, že to dopadlo takto. Včera som mal štartovať na podujatí Európskeho pohára v Obereggene, no pre chorobu som celý deň preležal v posteli a netrénoval som. Škoda, že sneh nebol taký, ako býva na pretekoch, bolo to náročné. Prekvapilo ma, že som po prvom kole viedol. Vedel som, že v tom druhom pôjdu všetci naplno a že je to za mnou v poradí natlačené. Šestnásť stotín nie je tak veľa. Druhé miesto si vážim,“ uviedol Adam Žampa po zisku striebornej medaily.

Slovenskí hokejoví reprezentanti zvíťazili vo štvrtkovom zápase nad Čechmi 4:1 a vybojovali si právo štartu v súboji o konečnú piatu priečku. Zverenci Igora Tótha nastúpia v piatok od 16.00 h proti víťazom štvrtkového večerného stretnutia Taliansko – Lotyšsko.

Reprezentanti SR v behu na lyžiach Andrej Segeč, Erik Urgela, David Brünn, Martin Kapšo obsadili v štafete na 4×10 km 11. priečku. Za víťazným tímom Kazachstanu zaostali mladí Slováci o viac ako päť minút.

Slovák Matej Bačo nepostúpil vo štvrtok z kvalifikácie paralelného obrovského slalomu v snoubordingu do hlavnej súťaže. Víťazom sa stal Rakúšan Sebastian Kislinger.

Výsledky – svetová zimná univerziáda v Trentine:

ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE, slalom mužov: 1. Joonas Rasanen (Fín.) 1:32,09 min, 2. Adam Žampa (SR) +0,16 s, 3. Kryštof Krýzl (ČR) +0,63 … 9. Matej Falat +1,95, … Vladimír Siráň (obaja SR) nepostúpil do druhého kola. Kombinácia: 1. Olivier Jenot (Monako) 328 bodov, 2. Blaise Giezendanner (Fr.) 323, 3. Ondřej Berndt (ČR) 317, 4. Matej Falat (SR) 313

HOKEJ, skupina o 5. – 8. miesto: Slovensko – Česko 4:1 (0:1, 1:0, 3:0) – Slovensko bude hrať o konečné 5. miesto, Česko o konečné 7. miesto. Góly SR: 38. Kalináč (Piačka), 48. Cútt (Habšuda), 57. Kalináč (M. Baran), 57. Boltun (Kentoš)

SNOUBORDING, paralelný obrovský slalom mužov: 1. Sebastian Kislinger (Rak.), 2. Aaron March (Tal.), 3. Tim Mastnak (Slovin.), … Matej Bačo (SR) nepostúpil z kvalifikácie do hlavnej súťaže

BEH NA LYŽIACH, štafeta mužov na 4×10 km: 1. Kazachstan (Alexandr Malyšev, Sergej Malyšev, Gennadij Matvijenko, Mark Starostin) 1:43:03,6 h, 2. Rusko (Pavel Siulatov, Vladislav Skobelev, Ermil Vokujev, Raul Šakirzjanov) +1,1 s, 3. Fínsko (Heikki Korpela, Perttu Hyvarinen, Jari Huhta, Juha-Matti Mikkolainen) +27,1, … 11. Slovensko (Andrej Segeč, Erik Urgela, David Brünn, Martin Kapšo) +5:28,7 min

Viac na túto tému: #hokej #žampa #Svetová zimná univerziáda #Trentino