Klobučníkove časy by vlani stačili na medailu

Svetová prsiarska špička je rok čo rok rýchlejšia, zaplávané časy Tomáša Klobučníka na majstrovstvách Európy v krátkom bazéne v Herningu 2013 by vlani na kontinentálnom šampionáte v Chartres stačili na medailu.

16.12.2013 11:06
Tomáš Klobučník Foto: ,
Tomáš Klobučník.
debata

Dvadsaťtriročný slovenský reprezentant bral teraz v Dánsku 4. miesto na stovke (57,75 s) a 6. priečku na dvojstovke (2:04,97 min).

„S trénerom sme plánovali, aby som bol v mojej najsilnejšej disciplíne dvojstovke v prvej päťke, čo sa mi nepodarilo. Ale na stovke som bol štvrtý a urobil som si osobné rekordy na všetkých tratiach, kde som štartoval, takže som spokojný,“ rekapituloval zverenec Nemca Dirka Langeho a Slováka Miroslava Machoviča. „Určite som do Dánska necestoval s tým, aby som získal medaily. Iba niekde v kútiku duše sme verili, že by sa predsa mohol stať taký zázrak. Dvakrát sa mi podarilo dostať do finále, možno by som sa doň prebojoval aj na päťdesiatke, ale po postupe z rozplavieb som sa odhlásil zo semifinále a radšej šetril sily na dvojstovku. Tam som si viac veril, veď časy by pred rokom stačili na medaily. Konkurencia bola skutočne obrovská, z prvých piatich najhodnotnejších výkonov týchto majstrovstiev boli štyri z 200 m prsia. To svedčí o fakte, že sa v Herningu zišla svetová špička.“

Topoľčiansky rodák Klobučík sa v nej znova o čosi pevnejšie usadil po tohtoročnom šampionáte. „Som v nej len krátko, ale užívam si to. Musím sa naučiť ešte lepšie kontrolovať preteky, viac sa ‚voziť‘. Absolvujem sústredenie so svetovými prsiarmi, ktorí mi môžu len pomôcť,“ povedal plavec VŠC Dukla Banská Bystrica, ktorý sa počas roka pripravuje v rakúskom Grazi. „Prsiari dozrievajú zhruba v mojom veku, prípadne ešte trochu starší. Dúfam, že sa dožijem toho, že sa raz aj ja postavím na ‚bedňu‘,“ dodal.

Klobučník krátko po Novom roku odcestuje na sústredenie do Juhoafrickej republiky, kde sa bude pripravovať aj s najlepším prsiarom sveta Cameronom van der Burghom pochádzajúcim odtiaľ. Vrcholom nadchádzajúcej sezóny budú augustové majstrovstvá Európy v dlhom bazéne v nemeckom Berlíne (18. – 24. 8. 2013). „Sme veľmi spokojní s Tomášovými vystúpeniami v Herningu – čo štart, to slovenský rekord. Finále dvesto prsia bolo neuveriteľné, plávalo sa veľmi rýchlo, šieste miesto sa určite cení. Tomášove výsledky sú dôkazom, že príprava v Grazi mu prospieva a neustále napreduje. Máme správny smer, ešte je čo zlepšiť a myslím si, že nepovedal posledné slovo,“ zhrnul tréner Miroslav Machovič.

Posledným slovenským medailistom na ME bol znakár Ľuboš Križko v chorvátskej Rijeke 2008.

debata chyba
Viac na túto tému: #plávanie #medaila #Tomáš Klobučník #ME v krátkom bazéne #časy
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy

MS vo futbale 2022

Tabuľky tímov

por. krajina zápasy body
1. vlajka Holandsko NED 3 7
2. vlajka Senegal SNG 3 6
3. vlajka Ekvádor ECU 3 4
4. vlajka Katar KTR 3 0
por. krajina zápasy body
1. vlajka Anglicko ENG 3 7
2. vlajka USA USA 3 5
3. vlajka Irán IRN 3 3
4. vlajka Wales WAL 3 1
por. krajina zápasy body
1. vlajka Argentína ARG 3 6
2. vlajka Poľsko POL 3 4
3. vlajka Mexiko MEX 3 4
4. vlajka Saudská Arábia KSA 3 3
por. krajina zápasy body
1. vlajka Francúzsko FRA 3 6
2. vlajka Austrália AUS 3 6
3. vlajka Tunisko TUN 3 4
4. vlajka Dánsko DEN 3 1
por. krajina zápasy body
1. vlajka Japonsko JPN 3 6
2. vlajka Španielsko ESP 3 4
3. vlajka Nemecko GER 3 4
4. vlajka Kostarika CRC 3 3
por. krajina zápasy body
1. vlajka Maroko MRK 3 7
2. vlajka Chorvátsko CRO 3 5
3. vlajka Belgicko BEL 3 4
4. vlajka Kanada CAN 3 0
por. krajina zápasy body
1. vlajka Brazília BRA 3 6
2. vlajka Švajčiarsko SUI 3 6
3. vlajka Kamerun CAM 3 4
4. vlajka Srbsko SRB 3 1
por. krajina zápasy body
1. vlajka Portugalsko POR 3 6
2. vlajka Južná Kórea KOR 3 4
3. vlajka Uruguaj URU 3 4
4. vlajka Ghana GHA 3 3
Všetky zápasy