Pred troma mesiacmi jej bolo na brehu do plaču, teraz rozdáva kajakárka Martina Kohlová na MS v Duisburgu úsmevy na všetky strany.

01.09.2013 13:00
Martina Kohlová Foto:
Martina Kohlová na MS žiarila šťastím.

Kohlová finišovala v šprinte na 200 m na výbornom šiestom mieste. V Duisburgu pádlovala vo finále dvoch olympijských disciplín. V sobotu skončil dvojkajak, v ktorom sedí s Ivanou Kmeťovou, štvrtý.

Pritom po májových pretekoch Svetového pohára v Račiciach sa jej do očí tlačili slzy. Na 500 m prehrala mikrosúboj s kolegyňou Kmeťovou o nomináciu na majstrovstvá Európy. Malou náplasťou bola pre ňu aspoň miestenka na dvojstovke. „Päťstovka je pre mňa naďalej priorita,“ tvrdila v máji. Teraz je všetko inak. „To som ešte nevedela, aký som šprintér,“ smiala sa v Duisburgu. Na ME v Portugalsku bola na 200 m piata, na MS len o priečku horšia.

„Tvrdo som trénovala, obetovala som vode všetko, aj súkromný život išiel bokom, veľa som cestovala po sústredeniach a vyplatilo sa. Teraz som zasa hore a mám veľkú radosť,“ rozplývala sa sympatická Bratislavčanka.

Viac na túto tému: #Duisburg #Martina Kohlová