Úspech kanoistov v Tacene. Slovenská hliadka 3xC1 získala striebro

Slovenská hliadka kanoistov v zostave Matej Beňuš, Alexander Slafkovský a Jerguš Baďura získala striebornú medailu v rámci 4. kola Svetového pohára vo vodnom slalome v slovinskom Tacene.

17.08.2013 16:01 , aktualizované: 17:30
Matej Benuš Foto:
Matej Beňuš.

Z prvenstva v tejto disciplíne sa tešili domáci reprezentanti, Slováci za nimi zaostali o vyše štyri sekundy.

Vo finále C1 obsadil Matej Beňuš piatu pozíciu, jeho krajana Alexandra Slafkovského klasifikovali na 7. priečke. Z triumfu sa tešil Slovinec Anže Berčič, druhý skončil Nemec Franz Anton a bronz získal chorvátsky reprezentant Matija Marinič. Kanoista Beňuš zaostal za medailovou pozíciu o 37 stotín sekundy.

Medzi kajakármi skončil jediný Slovák v sobotňajšom finále Andrej Málek na 8. mieste: vynechal jednu z bránok, za čo dostal 50-sekundovú penalizáciu. Keby prešiel traťou čisto, skončil by na šiestej priečke. Zlatú medailu v K1 mužov získal domáci Peter Kauzer, druhý skončil Nemec Fabian Dörfler a bronzový kov putuje do zbierky jeho krajana Hannesa Aignera.

Kajakári Nemecka sa stali víťazmi súťaže hliadok 3×K1. Druhé miesto obsadili domáci reprezentanti, na tretej priečke klasifikovali Taliansko. Slovenská trojica Andrej Málek, Ján Šajbidor, Miroslav Urban, ktorá sa mala predstaviť vo finále, napokon nenastúpila na štart.

V ženskej kategórii sa v Tacene uskutočnilo v sobotu iba jedno finále, a to v disciplíne C1. Slovenka Katarína Macová napokon nevidela cieľ. V úvodnej bránke „ťukla“, potom síce statočne bojovala, minula však protiprúdnu 19. bránku a napokon nedokončila preteky. Napriek štyrom trestným sekundám zvíťazila Austrálčanka Jessica Foxová, ktorá má zlato z tohtoročných majstrovstiev sveta juniorov a pretekárov do 23 rokov v Liptovskom Mikuláši. Druhú pozíciu obsadila v Tacene Mallory Franklinová z Veľkej Británie, tretia skončila Češka Monika Jančová. Finále ženských hliadok 3×C1 sa neuskutočnilo, jediná prihlásená Veľká Británia na štart nenastúpila.

SP v Tacene:
MUŽI
3×C1: 1. Slovinsko 121,55 (0 tr. sekúnd), 2. SLOVENSKO (Matej Beňuš, Alexander Slafkovský, Jerguš Baďura) 125,57 (2), 3. Nemecko 125,91 (2)

C1: 1. Anže Berčič (Slovin.) 108,28 (0 tr. sekúnd), 2. Franz Anton (Nem.) 109,56 (0), 3. Matija Marinič (Chor.) 109,94 (0), … 5. Matej Beňuš 110,31 (0), 7. Alexander Slafkovský (obaja SR) 115,10 (2)

K1: 1. Peter Kauzer (Slovin.) 99,87 (0 tr. sekúnd), 2. Fabian Dörfler 102,91 (0), 3. Hannes Aigner (obaja Nem.) 105,46 (0), … 8. Andrej Málek (SR) 157,58 (50)

3×K1: 1. Nemecko 114,53 (0 tr. sekúnd), 2. Slovinsko 115,34 (0), 3. Taliansko 115,83 (0),…Slovensko (Andrej Málek, Ján Šajbidor, Miroslav Urban) nenastúpilo na štart

ŽENY C1: 1. Jessica Foxová (Aus.) 132,69 (4 tr. sekundy), 2. Mallory Franklinová (V. Brit.) 135,04 (2), 3. Monika Jančová (ČR) 138,13 (0), … Katarína Macová (SR) nedokončila finálovú jazdu

3×C1: nikto neštartoval

Viac na túto tému: #Kanoistika #Matej Beňuš #Alexander Slafkovský #Jerguš Baďura