Skvelý úspech! István Lévai sa stal majstrom Európy v zápasení

, 11.03.2012 00:04
István Lévai
István Lévai (vpravo). Autor: ,

Slovenský reprezentant v zápasení István Lévai sa stal v srbskom Belehrade majstrom Európy v grécko-rímskom štýle do 60 kg.

Stal sa tak prvým slovenským zápaníkom s titulom kontinentálneho šampióna v grécko-rímskom štýle v ére samostatnosti od roku 1993. Na ME v zápasení získalo Slovensko doteraz jednu zlatú medailu zásluhou voľnoštýliara Davida Musuľbesa v roku 2008.

Dvadsaťjedenročný zápasnícky talent pochádza z Maďarska, Slovensko reprezentuje od minulého roka spolu s bratom Attilom. Lévaiovci prišli na Slovensko za lepšími podmienkami. Ujal sa ich Karol Lengyel, reprezentačný tréner slovenských zápasníkov-klasikov, ktorý sa im v začiatkoch postaral v Komárne aj o bývanie.

István Lévai dosiahol v Belehrade životný úspech. Na ceste za ním mal v prvom kole bojov voľný žreb, v druhom si poradil s chorvátskym borcom Tonimirom Sokolom, v nasledujúcom zápase zdolal Bielorusa Maxima Kažarského. Lévai nastúpil vo finále proti Bulharovi Ivovi Serafimovovi Angelovovi, ktorého zdolal vo dvoch periódach 2:0 a 1:0.

V sobotu sa v srbskej metropole predstavil aj Filip Köszeghy, no ten prehral hneď vo svojom úvodnom dueli v kategórii do 96 kg s Ukrajincom Sergijom Rutenkom. V Belehrade sa nesúťaží o miestenky na tohtoročné olympijské hry do Londýna. Tam sa môžu zápasníci kvalifikovať cez tri turnaje, ktoré sa postupne uskutočnia v bulharskej Sofii (20. – 22. apríla), v čínskom meste Tchaj-jüan (27. – 29. apríla) a vo fínskych Helsinkách (4. – 6. mája).

Ak sa niekto kvalifikuje už na prvom turnaji, nemôže sa zúčastniť na tom ďalšom, pričom platí, že jednu krajinu môže v každej hmotnostnej kategórii reprezentovať len jediný zápasník.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
39,99
Elite červené ruže v pletenom srdci

Elite červené ruže v pletenom srdci

34,99
Sweet farebné ruže,gerbery a tulipány

Sweet farebné ruže,gerbery a tulipány

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk