Svitko chce absolvovať Rely Dakar 2012 v zdraví

21.11.2011 13:33
Štefan Svitko
Štefan Svitko. Autor:

Slovenský motocyklový reprezentant Štefan Svitko sa pripravuje na svoj tretí kariérny štart na prestížnom púštnom dobrodružstve Rely Dakar. Na podujatí, ktorého 34. ročník sa uskutoční v Južnej Amerike, sa predstaví vo farbách stajne Oraving-SLOVNAFT team.

„Do tohto ročníka vkladám veľké nádeje. Postavili sme tím, ktorý nič nenechá na náhodu. Disponujeme takým technickým vybavením a náhradnými dielmi, že by nás nemalo v pretekoch nič zaskočiť. Príprave pred touto sériou venujem naozaj maximum,“ uviedol 29-ročný Svitko, bronzový z ME 2011 v enduro v kategórii Senior E3, ktorý sa v pondelok stretol so zástupcami médií.

Svitko odlieta so svojim tímom do dejiska Rely Dakar 27. decembra, techniku nalodia vo francúzskom Le Havre už v utorok 22. novembra. Slovenského reprezentanta bude sprevádzať mechanik František Hostinský a kondičný tréner Ivan Malárik. „Štefan pracuje na sebe celý rok. Je veľmi zodpovedný zverenec, ktorý v tréningu
´odmaká´ všetko podľa pokynov, ba aj viac. V polovici roka absolvoval operáciu, ktorou mu odstránili blanu obaľujúcu sval v predlaktí. Časovali sme to na Dakar, chceli by sme zabrániť tŕpnutiu svalu a bolestiam rúk,“ prezradil Malárik.

Štefan Svitko obsadil v roku 2010 konečnú 13. priečku a vyslúžil si ocenenie pre najlepšieho mladého jazdca. Predošlú edíciu sa mu nepodarilo dokončiť, jeho účinkovanie zastavili v 8. etape problémy so zapaľovaním a pohonom motora. „Nestanovil som si veľké ciele, pretože nemá význam mať veľké oči a byť potom sklamaný. Chcel by som predovšetkým absolvovať Dakar v zdraví, dokončiť a prípadne vylepšiť svoje kariérne maximum,“ uviedol rodák zo Žaškova, ktorý si síce pribalil do batožiny tradičný stan, mal by však prespávať v upravenom aute disponujúcom posteľou. Ako prezradil Ivan Malárik, k dispozícii bude mať aj masážny stôl.

„Štefan je talentovaný jazdec, ktorého výsledky sú dôkazom toho, že húževnatosťou a prácou na sebe sa jeho talent ešte zlepšuje. Sme hrdí, že ho v jeho snažení môžeme podporiť a byť mu partnerom,“ uviedol zástupca spoločnosti SLOVNAFT, a.s. Anton Molnár.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
169,99
Amore červené ruže Moet Chandon

Amore červené ruže Moet Chandon

53,99
Amore červené ruže Hubert Grand

Amore červené ruže Hubert Grand

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk