Moskva usporiada na konci apríla MS v krasokorčuľovaní miesto Tokia

24.03.2011 18:15
Tomáš Verner
Ilustračné foto. Autor:

Medzinárodná korčuliarska únia (ISU) vybrala za náhradného organizátora krasokorčuliarskych majstrovstiev sveta ruskú metropolu Moskva. Tohtoročný šampionát sa mal od 21. - 27. marca uskutočniť v Tokiu, ale pre bezpečnostné riziko spojené s únikom radiácie z poškodených reaktorov jadrovej elektrárne Fukušima po silnom zemetrasení a cunami sa Japonci museli tohto práva zriecť. ISU hľadala náhradné dejisko.

Medzi kandidátmi bol okrem Moskvy aj olympijský Turín a zo štátov tiež USA, Kanada či Fínsko. „Dostali sme oficiálny list od Medzinárodnej krasokorčuliarskej únie, ktorým nás informovala, že majstrovstvá sveta 2011 sa budú konať v Moskve,“ oznámil výkonný riaditeľ Ruskej krasokorčuliarskej federácie Valentin Pisejev a dodal, že podujatie by sa malo uskutočniť 25. apríla – 1. mája v hale na Chodynských poliach s kapacitou 14-tisíc miest, ktorú v roku 2007 postavili pre potreby hokejových MS. Moskva predtým naposledy hostila krasokorčuliarsku svetovú elitu v roku 2005 v Lužnikách. Ruským organizátorom zapadne šampionát do rámca príprav na zimné olympijské hry 2014 v Soči.

„Chcel by som ubezpečiť našich priateľov a partnerov, že všetci športovci a účastníci krasokorčuliarskych majstrovstiev sveta sa budú v Moskve cítiť ako doma. Rozhodnutie ISU mi oznámil prezident organizácie Ottavio Cinquanta. Som presvedčený, že šampionát dokážeme usporiadať na najvyššej možnej úrovni,“ povedal bývalý ruský prezident a súčasný premiér Vladimir Putin, ktorý je oduševnený fanúšik krasokorčuľovania. Dokonca sa očakáva, že politik sa v priebehu roka 2011, eventuálne ešte na jar, objaví na ľade a pochváli sa svojim umením. Práve Putinove diplomatické schopnosti sa výraznou mierou pričinili o to, že dejiskom MS 2011 bude Rusko.

Japonsko by sa mohlo dočkať zadosťučinenia už budúci rok, prírodnou pohromou postihnutá krajina dostala ponuku od Francúzska, ktoré disponuje právom hostiteľa MS 2012.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
34,99
Jarona 3

Jarona 3

77,99
Amore červené ruže Johann Hubert XO

Amore červené ruže Johann Hubert XO

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk