Zahynul mnohonásobný majster SR v autokrose Karol Šedivý st.

03.03.2009 13:32
Karol Šedivý st.
Karol Šedivý st. zo Skýcova bol divákmi najobdivovanejší autokrosový jazdec. Zomrel v noci pri tragickej nehode, ktorá sa stala pri opravovaní defektu na diaľnici, kde ho zachytilo okoloidúce auto. Autor:

Priaznivcov motoristického športu na Slovensku v utorok ráno šokovala smutná správa. V noci z 2. na 3. marca totiž na diaľnici tragicky zahynul mnohonásobný majster Slovenska v autokrose Karol Šedivý starší (nar. 18. marca 1973). Jeden z najúspešnejších autokrosových slovenských pretekárov, ktorý sa v posledných ôsmich sezónach pravidelne tešil z majstrovského titulu v kategórii D1 2000, nezahynul za volantom svojho vozidla, ale pri opravovaní defektu na diaľnici, kde ho zachytilo okoloidúce auto.

Ako v tejto súvislosti uvádza internetová stránka www.autoslide.sk, okrem nečakanej straty, ktorú utrpela jeho rodina, príbuzní a priatelia, táto tragická udalosť skľučujúco zapôsobila aj na ostatných jazdcov autokrosu na Slovensku. Pre nich predstavoval Karol Šedivý st. métu, ktorú vo svojej športovej kariére chceli dosiahnuť.

Karol Šedivý st. sa stal aj niekoľkonásobným víťazom motoristickej súťaže pod názvom Autoslide a bol tiež nekorunovaným kráľom autokrosu na Slovensku. Od súťažnej sezóny 2000 až do svojej tragickej smrti prakticky nepoznal prehru a v počte víťazstiev nemal v autokrosovom športe v SR vážneho konkurenta.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
169,99
Amore červené ruže Moet Chandon

Amore červené ruže Moet Chandon

53,99
Amore červené ruže Hubert Grand

Amore červené ruže Hubert Grand

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk