Zavraždenému Cozmovi prišli dať zbohom stovky ľudí

13.02.2009 20:55
Marian Cozma, pohreb
So zavraždeným rumunským hádzanárom Marianom Cozmom sa v Bukurešti prišli rozlúčiť stovky ľudí. Autor:

Rumunského hádzanárskeho reprezentanta Mariana Cozmu, ktorého v nedeľu dobodali na smrť na diskotéke, pochovali v Bukurešti. S 26-ročným hráčom maďarského MKS Veszprém sa přišli rozlúčiť stovky ľudí.

Cozmovo telo bolo z Maďarska do Rumunska privezené v stredu. Už vtedy vozidlo so zosnulým hráčom privítali v Bukurešti asi tri stovky ľudí. Po hráčovi tiež bude pomenovaná hala v Bukurešti a rumunská reprezentácia a MKS Veszprém na Cozmovu počesť vyradili dres s jeho číslom.

Cozmu zavraždili na diskotéke vo Veszpréme, kde oslavoval narodenie spoluhráčovho dieťaťa. Hráčov napadla asi tridsiatka násilníkov. Cozma podľahol bodným ranám do srdca, jeho dvaja spoluhráči skončili s vážnymi zraneniami v nemocnici.

Dvadsaťšesťročnému brankárovi Ivanovi Pešičovi museli lekárii odoperovať poškodenú obličku, Srba Žarka Šešuma dokopali útočníci do bezvedomia a musel sa podrobiť operácii prerazenej lebky. V spojitosti s Cozmovou smrťou boli už zadržaní dvaja muži a jedna žena, keď sa pokúšali cez Rakúsko dostať do Talianska.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
29,99
Sweet ružové kvety valentín

Sweet ružové kvety valentín

36,99
Perla farebné ruže, tulipány a hyacinty

Perla farebné ruže, tulipány a hyacinty

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk