Phelps: Trojmesačný dištanc je spravodlivý

Najúspešnejší olympionik všetkých čias Michael Phelps vyhlásil, že trojmesačný zákaz súťažných štartov za fajčenie marihuany zo strany Plaveckej asociácie USA je spravodlivý. V tomto období nebude držiteľ ôsmich zlatých medailí z olympijských hier v Pekingu dostávať finančnú podporu od asociácie.

07.02.2009 10:29
Phelps, plávanie, OH 2008 Foto: ,
Michael Phelps.
debata

„Nemám k tomu čo dodať. Ak to skutočne chcú, je to ich rozhodnutie a je v poriadku. Je zrejmé, že za chyby by ste mali platiť,“ nechal sa počuť Phelps. Baltimorský rodák sa aj napriek zákazu činnosti bude môcť zúčastniť na júlových majstrovstvách sve­ta.

Kauzu spustilo minulý týždeň bulvárne britské periodikum The News of the World zverejnením fotografií, na ktorých Phelps na novembrovom študentskom večierku v Južnej Karolíne inhaluje vodnou fajkou marihuanu. Dvadsaťtriročný olympijský rekordér svoje správanie nepoprel, označil ho za poľutovaniahodné a ospravedlnil sa.

Trest od amerického plaveckého zväzu je vôbec prvou sankciou, ktorej v súvislosti s druhou vážnou škvrnou svojho morálneho profilu čelí. Jeho prešľapy prichádzajú v čase uvoľnenia po vypätí z olympijských hier. Po OH 2004 v Aténach ho prichytili pri šoférovaní pod vplyvom alkoholu.

debata chyba
Flowers