FINA prepáčila Phelpsovi fajčenie marihuany

04.02.2009 19:14
Michael Phelps
Michael Phelps "naťahuje" bongo. Autor:

Medzinárodná plavecká federácia (FINA) prijala s pochopením ospravedlnenie amerického plavca Michaela Phelpsa za mladícky prešľap s fajčením marihuany a vyjadrila mu plnú podporu.

„Michael Phelps je najväčším a najlepším plavcom v olympijskej histórii. FINA by mu chcela vysloviť dôveru a zároveň aj obdiv za to, že sa verejne priznal k svojmu činu,“ píše sa v stanovisku federácie. Phelps sa ospravedlnil za fotky v britských bulvárnych novinách, na ktorých fajčí marihuanu. Bulvárne periodikum The News of the World zverejnilo fotku rodáka z Baltimoru inhalujúceho zo sklenej fajky bežne používanej na fajčenie marihuany.

Predmetný záber mal vzniknúť 6. novembra na istom študentskom večierku, teda takmer tri mesiace po olympijských hrách v Pekingu. „Ako občan Michael Phelps sa nesprával najvhodnejšie, ale jeho úprimná ľútosť a sľub, že sa to už nebude opakovať, sú dostatočnými garanciami, že táto veľká hviezda bude mať aj naďalej rešpekt a úctu všetkých fanúšikov nášho športu po celom svete,“ píše sa ďalej v stanovisku FINA.

Podporu Phelpsovi vyjadril už v úvode týždňa aj Medzinárodný olympijský výbor (MOV). Ani dvaja jeho veľkí sponzori Speedo a Omega neplánujú s 23-ročným plavcom rozviazať zmluvu.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
169,99
Amore červené ruže Moet Chandon

Amore červené ruže Moet Chandon

53,99
Amore červené ruže Hubert Grand

Amore červené ruže Hubert Grand

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk