FINA prepáčila Phelpsovi fajčenie marihuany

Medzinárodná plavecká federácia (FINA) prijala s pochopením ospravedlnenie amerického plavca Michaela Phelpsa za mladícky prešľap s fajčením marihuany a vyjadrila mu plnú podporu.

04.02.2009 19:14
Michael Phelps Foto:
Michael Phelps "naťahuje" bongo.
debata

„Michael Phelps je najväčším a najlepším plavcom v olympijskej histórii. FINA by mu chcela vysloviť dôveru a zároveň aj obdiv za to, že sa verejne priznal k svojmu činu,“ píše sa v stanovisku federácie. Phelps sa ospravedlnil za fotky v britských bulvárnych novinách, na ktorých fajčí marihuanu. Bulvárne periodikum The News of the World zverejnilo fotku rodáka z Baltimoru inhalujúceho zo sklenej fajky bežne používanej na fajčenie marihuany.

Predmetný záber mal vzniknúť 6. novembra na istom študentskom večierku, teda takmer tri mesiace po olympijských hrách v Pekingu. „Ako občan Michael Phelps sa nesprával najvhodnejšie, ale jeho úprimná ľútosť a sľub, že sa to už nebude opakovať, sú dostatočnými garanciami, že táto veľká hviezda bude mať aj naďalej rešpekt a úctu všetkých fanúšikov nášho športu po celom svete,“ píše sa ďalej v stanovisku FINA.

Podporu Phelpsovi vyjadril už v úvode týždňa aj Medzinárodný olympijský výbor (MOV). Ani dvaja jeho veľkí sponzori Speedo a Omega neplánujú s 23-ročným plavcom rozviazať zmluvu.

debata chyba
Flowers