Totálna dominancia. USA vyhrali siedme podkošové zlato za sebou

Americké basketbalistky obhájili na olympiáde v Tokiu zlato z Ria de Janeiro.

08.08.2021 07:28
Tokyo Olympics Basketball USA Foto: ,
Basketbalistky USA so zlatými medailami v Tokiu.

Vo finále zdolali v nedeľu Japonky bez problémov 90:75. Pripísali si siedmy olympijský triumf v sérii a deviaty celkovo.

Favoritky viedli nad prekvapením turnaja od prvej do záverečnej štvrtiny a v Sajtame sa prehľadom dopracovali k ďalšiemu olympijskému zlatu.

Napodobnili tak mužských kolegov, ktorí vyhrali basketbalový turnaj v sobotu. Pre Sue Birdovú a Dianu Taurasiovú to je už piate zlato spod piatich olympijských kruhov.

Najlepšou strelkyňou v drese šampiónok bola Brittney Grinerová s 30 bodmi. Američanky na OH natiahli víťaznú sériu už na 55 zápasov, naposledy prehrali v semifinále na OH 1992.

Po prvom polčase mali náskok 11 bodov, v druhom ho ešte o čosi zveľadili. Japonky druhým miestom dosiahli najlepší výsledok na OH.

Bronzové medaily získali v sobotu Francúzky, ktoré zvíťazili nad Srbkami 91:76.