Taký hnus nikto nečakal. Olympijské súťaže v Sappore sú škandál, tvrdí Poliak

Organizovať olympijské súťaže v Sappore je škandál. Takýto názor na sociálnych sieťach prezentoval poľský maratónec Marcin Chabowski s tým, že podrobnosti prezradí po skončení OH v Tokiu.

04.08.2021 19:16
Undralbat Lkhagva Foto: ,
Olympijské kruhy na hlave trénera mongolskej strelkyne - Undralbat Lkhagva.
24

Maratónsky beh sa na Hrách XXXII. olympiády uskutoční na záver programu. Ženy budú v akcii v sobotu 7. augusta a mužská časť príde na rad v posledný deň OH.

Keďže v Tokiu v tomto období panujú vysoké teploty, organizátori sa už dávnejšie rozhodli, že vytrvalecké súťaže v maratóne a chôdzi sa uskutočnia omnoho severnejšie v Sappore.

Denis Myšák, Erik Vlček, Juraj Tarr, Tibor Linka Čítajte viac Spolu sa hýbať i kývať. Žiadne zajace a starý pes, v lodi musí byť symbióza

"Napíšem to stručne. Po rozhovore s kolegami z iných krajín máme všetci pocit, že organizácia olympijských hier v Sappore je škandál. Túto tému budem určite rozvíjať po návrate z Japonska, ale taký ‚hnus‘ nikto nečakal,“ uviedol 35-ročný bežec podľa webu sport.pl.

V Sappore sa v najbližších dvoch dňoch predstavia aj slovenskí chodci Miroslav Úradník, Mária Katerinka Czaková, Matej Tóth a Michal Morvay.

clanok Dávame do pozornosti OH Tokio 2020: pozrite si kompletný program
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
24 debata chyba
Viac na túto tému: #Marcin Chabowski #Tokio 2020