Leeová zastúpila Bilesovú. Americká séria vo viacboji trvá

Olympijskou víťazkou vo viacboji jednotlivkýň sa v Tokiu stala americká gymnastka Sunisa Leeová. Striebro vybojovala Brazílčanka Rebeca Andradeová, bronz získala Ruska pod hlavičkou ROC Angelina Meľnikovová.

29.07.2021 17:00
Japonsko OH2020 šport gymnastika ženy viacboj... Foto: ,
Sunisa Leeová sa stala olympijskou víťazkou vo viacboji jednotlivkýň na OH v Tokiu.

Leeová dokonale zastúpila obhajkyňu titulu a víťazku kvalifikácie Simone Bilesovú, ktorá sa odhlásila zo súťaže pre psychické problémy.

Víťazná séria Američaniek v disciplíne sa tak natiahla už na päť Hier.

Druhá Andradeová zariadili historicky prvú medailu pre Brazíliu i Južnú Ameriku v ženskej športovej gymnastike. Meľnikovová získala druhú medailu spod piatich kruhov, zlato má z viacboja družstiev.

Ťün-Süan Jang, Mu-chan Tchang, Jü-fej Čang, Ping-ťie Li Čítajte viac ONLINE: Svetový rekord Číňaniek, slovinskí basketbalisti bravúrne postúpili

Súťaž mala mimoriadne vyrovnaný priebeh, prvé štyri pretekárky sa zmestili do jedného bodu. Andradeová ukázala svoje kvality hlavne na preskoku, na ktorom získala 15,300 bodu.

Na záver súťaže však nedokázala čisto zacvičiť náročnú zostavu na prosných, keď dvakrát vyšliapla. Leeová si cestu za zlatom zabezpečila predovšetkým na bradlách, kde získala známku 15,300 bodu.

Ženy – viacboj, finále: 1. Sunisa Leeová (USA) 57,433 bodu, 2. Rebeca Andradeová (Braz.) 57,298, 3. Angelina Meľnikovová (Rus.) 57,199, 4. Vladislava Urazovová 56,966, 5. Mai Murakamiová (Jap.) 56,032, 6. Nina Derwael (Belg.) 55,965, 7. Tchang Si-ťing (Čína) 54,498, 8. Jade Careyová (USA) 54,199, 9. Elisabeth Seitzová (Nem.) 54,066, 10. Jessica Gadirovová (V. Brit.) 53,965

Viac na túto tému: #Tokio 2020 #Simone Bilesová #Sunisa Leeová