Rekord ma teší viac ako zlato, priznal hrdý otec Štefečekovej

Otec zlatej slovenskej strelkyne z OH 2020 Zuzany Rehák Štefečekovej sa najviac teší z rekordu, ktorý jeho dcéra vytvorila na ceste do finále trapu.

29.07.2021 16:15
Japonsko OH2020 Strelectvo trap Rehák... Foto: ,
Zuzana Rehák Štefečeková s vytúženou zlatou medailou z OH v Tokiu.

V semifinále dosiahla maximálny možný počet 125 bodov. Podľa Andreje Štefečeka je zlatá medaila už iba čerešnička na torte.

Slovenská reprezentantka postúpila do finále z prvej priečky v novom svetovom rekorde 125 bodov. Ako prvá strelkyňa v histórii dosiahla v eliminácii maximálny nástrel a prekonala výkon 123 Fínky Satu Mäkeläovej-Nummelovej z marca 2019.

Zuzana Rehák Štefečeková so zlatou olympijskou...
Zuzana Rehák Štefečeková s vytúženou zlatou...
+6Zuzana Rehák Štefečeková so zlatou medailou z...

„Ten rekord ma teší viac, než samotná medaila. Zlatý kov je už len čerešnička na torte. Ten rekord sa totiž nedá prekonať, ale iba vyrovnať. To je na ňom krásne,“ povedal pre TASR Štefeček.

Pre 37-ročnú ročnú rodáčku z Nitry ide o tretí olympijský kov. Po striebrach z rokov 2008 a 2012 získala prvé zlato. Jej životná streľba neušla pozornosti jej otca, ktorý pôsobí aj ako tréner:

„Jej dnešné výkony som, samozrejme, sledoval v priamom prenose. Pri tretej olympiáde si to už človek tak neberie. Skôr som si všímal nastavenie súperiek a ich štýl. Následne som si to kombinoval v hlave a uvažoval nad priebehom.“

Tréner Zuzany Rehák Štefečekovej Branislav Slamka.
Zuzana Rehák Štefečeková počas rekordnej...
+7Zuzana Rehák Štefečeková sa teší zo svetového...

Podľa jej otca zavážili aj skúsenosti: „Skúsenejšie dievčatá majú ‚odstrieľaných‘ veľa európskych a svetových súťaží. Vedia sa pripraviť inak ako mladé dievčatá, ktoré sú prvýkrát na OH. Preto som napríklad veľmi nepočítal s jej prvou (striebornou) medailou z OH 2008 v Pekingu.“

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
debata chyba
Viac na túto tému: #Tokio 2020 #Zuzana Rehák Štefečeková