Najmladšia členka výpravy sa po dráme lúči. Baránkovú vyradila Estónka

Slovenská lukostrelkyňa Denisa Baránková vypadla na OH v Tokiu v 1. kole vyraďovacej časti.

29.07.2021 06:26
Denisa Baránková Tokio 2020 lukostreľba Foto: ,
Denisa Baránková a jej maximálne sústredenie pred výstrelom.

Najmladšia členka slovenskej výpravy prehrala s Estónkou Reenou Pärnatovou v dramatickom päťsetovom súboji 4:6.

Devätnásťročná Baránková získala prvý set vo svoj prospech po skóre 26:22, druhý a tretí sa však stal korisťou jej súperky (15:21 a 22:23).

Ťün-Süan Jang, Mu-chan Tchang, Jü-fej Čang, Ping-ťie Li Čítajte viac ONLINE: Svetový rekord Číňaniek, slovinskí basketbalisti bravúrne postúpili

Slovenka potom vo veterných podmienkach v areáli Jumenošima Final Field triumfovala vo štvrtom sete jednoznačne 26:21, no rozhodujúci piaty vyhrala Pärnatová 24:22 a postúpila do druhého kola. Za víťazstvo v sete sa udeľujú dva body.

Baránková v Tokiu zasiahla minulý týždeň ako prvá zo slovenskej výpravy do zápolení na OH v Tokiu, keď ešte pred otváracím ceremoniálom obsadila v nasadzovacom kole v osobnom rekorde 655 bodov 12. priečku. Stanovila tak aj nový slovenský juniorský rekord.

clanok Dávame do pozornosti OH Tokio 2020: pozrite si kompletný program

1. kolo: Reena Pärnatová (Est.) – Denisa BARÁNKOVÁ (SR) 6:4 (22:26, 21:15, 23:22, 21:26, 24:22)