Po sľubnom štarte tvrdá lekcia. Čechov čaká proti Američanom súboj o všetko

Basketbalisti USA si po neúspechu proti Francúzom pripísali na OH v Tokiu povinné víťazstvo nad Iránom. V A-skupine zvíťazili 120:66.

28.07.2021 16:20
Tomáš Satoranský Foto: ,
Česká hviezda Tomáš Satoranský medzi Francúzmi Nicolasom Batumom a Rudym Gobertom.

Štatistickým lídrom obhajcov zlata bol rozohrávač Portlandu Damian Lillard, ktorý zaznamenal 21 bodov, Devin Booker z Phoenixu pridal 16.

V záverečnom vystúpení čakajú Američanov v sobotu Česi. Tí podľahli favorizovaným Francúzom 77:97.

clanok Dávame do pozornosti OH Tokio 2020: pozrite si kompletné výsledky

Úvodnú štvrtinu vyhrali Česi 28:22, no po prvom polčase prehrávali o jedenásť bodov. V záverečnej štvrtine však zabrali a dokázali ju vyhrať 21:20.

Nemci vo svojom druhom zápase v B-skupine zdolali Nigériu 99:92. V drese víťazov dal Johnannes Voigtmann 19 bodov. Nemci v závere zaznamenali sériu 14:0 a zápas rozhodli vo svoj prospech.

OH v Tokiu v obrazoch - 6. deň Fotogaléria - 14 fotiek Všetky fotky
Fín Matti Mattsson počas semifinálovej...

„Béčko“ vedú Austrálčania, ktorí po Nigérii uspeli aj proti Talianom 86:83.

Duel bol ešte pred záverečnou štvrtinou vyrovnaný 65:65, no v nej sa Taliani nedokázali dostať ani raz do vedenia a po výhre nad Nemcami si pripísali prvý neúspech.

A-skupina: Česko – Francúzsko 77:97 (40:51), USA – Irán 120:66 (60:30). B-skupina: Nigéria – Nemecko 92:99 (50:50), Taliansko – Austrália 83:86 (45:44).

Viac na túto tému: #Tokio 2020 #českí basketbalisti #francúzski basketbalisti