Akoby sa mu zablokovala bránica. Môžem zomrieť, kričal Medvedev na rozhodcu

Ruský tenista Daniil Medvedev stredajším triumfom nad Talianom Fabiom Fogninim (6:2, 3:6, 6:2) prenikol už do štvrťfinále olympijského turnaja.

28.07.2021 13:23
Japonsko OH2020 Tenis Muži dvojhra Osemfinále Foto: ,
Rus Daniil Medvedev v opatere fyzioterapeuta v osemfinále olympijského turnaja proti Fabiovi Fogninimu.
debata (13)

Rovnako náročný súper však preňho bola i tokijská horúčava.

V priebehu stretnutia ho páliace slnko natoľko vyčerpalo, že sa medzi výmenami nezriedka podopieral o raketu.

Na kurte ho dokonca navštívil tréner a až dvakrát si vyžiadal lekárske ošetrenie. V jednom momente sa dokonca spýtal empajrového rozhodcu Carlosa Ramosa, či musí pokračovať v hre.

Japonsko OH2020 Basketbal A muži USA Irán Čítajte viac ONLINE: Basketbalisti USA si napravili chuť, ragbisti Fidži obhájili zlato

"Môžem tento zápas dohrať, no môžem zomrieť. Ak zomriem, vezmete si to na zodpovednosť?“ opýtal sa rozhodcu.

Medvedev priznal, že v niektorých chvíľach videl pred očami tmu.

"Nevedel som, čo mám robiť, aby som sa začal cítiť lepšie. Bol som pripravený iba spadnúť na kurt,“ poznamenal 25-ročný tenista reprezentujúci Ruský olympijský výbor.

OH v Tokiu v obrazoch - 6. deň Fotogaléria - 14 fotiek Všetky fotky
Fín Matti Mattsson počas semifinálovej...

Rodák z Moskvy si prvýkrát vyžiadal lekárske ošetrenie v prvom sete za stavu 5:2. Ďalšie využil v druhom sete, keď zaostával 3:4.

"Mal som pocit, že sa mi zablokovala bránica. Nemohol som dobre dýchať.

Bol to doposiaľ najvlhkejší deň, možno najhorúcejší,“ priblížil Medvedev, ktorého ošetrenia vyvolali protesty u Fogniniho.

Obaja hráči mali na 10 minút povolené opustiť kurt pred začiatkom tretieho setu.

Ján Volko Čítajte viac Bizarnosť v Tokiu. Volko sa nedostal na Národný štadión, nevošiel sa do autobusu

Medvedev prezradil, že si dal počas prestávky „studenú, až mrazivú sprchu“, no prudká zmena teploty spôsobila jeho telu šok a začal dostávať kŕče.

Keď v treťom sete viedol 5:2, musel prísť na kurt jeho tréner a masíroval mu ľavú ruku a stehno.

Organizátori bezprostredne po Medvedevovom víťazstve uviedli, že od štvrtka uvažujú o odohraní zápasov v neskorších časoch, keďže Rus nebol sám, kto sa pre extrémne teplo ocitol v problémoch.

Španielska tenistka Paula Badosová pre úpal a vyčerpanie skrečovala štvrťfinálový duel s Češkou Markétou Vondroušovou a museli ju odviezť na invalidnom vozíku.

Neskôr sa rozhodla, že nenastúpi v mixe po boku krajana Pabla Carreňa-Bustu.