Veľká šanca na medailu. Mintálová bola v semifinále druhá, o chvíľu pôjde finále

Slovenská vodná slalomárka Eliška Mintálová suverénne postúpila do finále K1 na olympijských hrách v Tokiu.

27.07.2021 08:20
Eliška Mintálová Foto: ,
Eliška Mintálová v semifinálovej jazde v kategórii K1 ženy - Tokio.
debata (3)

Dvadsaťdvaročná kajakárka pri svojej premiére pod piatimi kruhmi predviedla v semifinále čistú jazdu a do elitnej desiatky sa kvalifikovala z druhého miesta. Rýchlejšia bola iba Austrálčanka Jessica Foxová, za ktorou Mintálová zaostala o 1,33 sekundy.

Mintálová ešte po prvom medzičase zaostávala za priebežnou líderkou Kimberley Woodsovou z Veľkej Británie viac ako o sekundu, no skvele zvládla zvyšok trate i problematický „valec“ v strednej časti kanála.

Rozhodujúca bola napokon spodná časť, kde si vytvorila pohodlný náskok, ktorý dokázala prekonať iba Foxová. Finále je na programe od 8.45 SELČ, Mintálová doň vstúpi ako predposledná.