Režisér otváracieho ceremoniálu dostal padáka. Vtipkoval o holokauste

Organizačný výbor olympijských hier v japonskom Tokiu iba deň pred oficiálnym začiatkom podujatia prepustil režiséra otváracieho ceremoniálu Kentara Kobajašiho za vtipkovanie o holokauste ešte z roku 1998.

23.07.2021 12:04
Kentaro Kobajaši Foto: ,
Kentaro Kobajaši, režisér otváracieho ceremoniálu OH Tokio 2020.
5

V úvode aktuálneho týždňa rezignoval na svoj post japonský hudobník a producent Keigo Ojamada, ktorý sa tiež podieľal na príprave otváracieho ceremoniálu blížiacich sa OH v Tokiu.

Organizačný výbor olympijských hier v japonskom Tokiu iba deň pred oficiálnym začiatkom podujatia prepustil režiséra otváracieho ceremoniálu Kentara Kobajašiho za vtipkovanie o holokauste ešte z roku 1998.

clanok Dávame do pozornosti OH Tokio 2020: pozrite si kompletný program

Vo štvrtok o tom informovala šéfka organizátorov Seiko Hašimotová. Režisér sa previnil pred 23 rokmi počas jedného zo svojich komediálnych vystúpení v divadle.

„Hlboko sa ospravedlňujeme za všetky problémy spôsobené rôznym skupinám osôb vrátane ľudí v Tokiu a celom Japonsku,“ uviedla Hašimotová.

Tokyo Olympics Bach Hiroshima Čítajte aj Bach varuje športovcov. Žiadne politické gestá na olympiáde!

Poriadne staré video sa na verejnosti objavilo nedávno a Kobajaši odvtedy čelil kritike zo strany ľudskoprávnych organizácií.

„Žiadna osoba, a nezáleží na dávke jej kreativity, nemá právo vtipkovať na účet obetí nacistickej genocídy,“ uviedol Rabbi Abraham Cooper z Centra Simona Wiesenthala v americkom Los Angeles.

Zaujímavosť: V úvode aktuálneho týždňa rezignoval na svoj post japonský hudobník a producent Keigo Ojamada, ktorý sa podieľal na príprave otváracieho ceremoniálu blížiacich sa OH v Tokiu. Dôvodom je paľba kritiky, že dnes 52-ročný muž ešte ako dieťa šikanoval jedného zo svojich spolužiakov.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
5 debata chyba
Viac na túto tému: #otvárací ceremoniál #holokaust