Španieli proti Egyptu neoslnili. Argentína i Nemci padli

V úvodnom zápase mužského futbalového turnaja na OH 2020 remizovali španielski reprezentanti v Sappore s Egyptom 0:0.

22.07.2021 12:00 , aktualizované: 15:51
Tokyo Olympics Soccer Foto: ,
Momentka zo zápasu Egypt - Španielsko.

Zverenci trénera Luisa de la Fuenteho mali v dueli C-skupiny hernú prevahu, častejšie držali loptu, no nevytvorili si veľa šancí.

V prvom polčase zaujala iba technická strela Daniela Ceballosa do žrde a v samom závere stretnutia hlavičkoval striedajúci Rafael Mir z päťky do náruče brankára Mohameda El Shenawyho a Jesus Vallejo trafil len bočnú sieť.

Španieli nastúpili so šiestimi hráčmi, ktorí sa podieľali na postupe tímu do semifinále ME 2020.

Z kádra z EURO boli v základnej zostave brankár Unai Simon, stopéri Eric Garcia a Pau Torres, stredopoliar Pedri Gonzalez a útočníci Mikel Oyarzabal a Dani Olmo. O 12.30 SELČ nastúpila v druhom štvrtkovom stretnutí C-skupiny favorizovaná Argentína proti Austrálii.

V prvom súboji A-skupiny si Mexiko poradilo v Tokiu s Francúzskom 4:1. Ešte po prvom polčase bol stav nerozhodný 0:0, po prestávke gólovo udreli Alexis Vega a Sebastian Cordova.

Andre-Pierre Gignac síce z pokutového kopu znížil, no Mexičana v závere poistili svoj triumf gólmi Uriela Antunu a Eduarda Aguirreho.

V B-skupine Nový Zéland zdolal v Kašime Kórejskú republiku tesne 1:0. O jediný presný zásah sa v 72. minúte postaral útočník Burnley Chris Wood.

futbal – muži
A-skupina:
Mexiko – Francúzsko 4:1 (0:0)
Góly: 47. Vega, 55. Cordova, 80. Antuna, 90+1. Aguirre – 69. Gignac (z 11 m)

Japonsko – Juhoafrická republika 1:0 (0:0)
Gól: 71. Kubo

B-skupina:
Nový Zéland – Kórejská republika 1:0 (0:0)

D-skupina:
Pobrežie Slonoviny – Saudská Arábia 2:1 (1:1)
Góly: 40. Al Amri (vl.), 66. Kessie – 44. Al Dawsari, ČK: 90.+7 Doumbia (P.Slon.)

Brazília – Nemecko 4:2 (3:0)
Góly: 7., 22. 30. Richarlison, 90.+4 Paulinho – 57. Amiri, 83. Ache, ČK: 63. Arnold (Nemecko) po 2. ŽK

Viac na túto tému: #Tokio 2020