Česi majú v Tokiu tretieho pozitívneho. Drahotová napriek očisteniu zostáva doma

V olympijskej dedine objavili ďalší prípad koronavírusu.

20.07.2021 14:30, aktualizované: 16:58
Ilustračná snímka Foto: ,
Ilustračná snímka.
debata (3)

Pozitívny test mal český tréner plážového volejbalu Simon Nausch, v pondelok diagnostikovali ochorenie COVID-19 jednému z hráčov.

Nausch už opustil olympijskú dedinu a zamieril do karantény, v izolácii sú aj jeho blízke kontakty. Ide o piaty prípad koronavírusu v dedine.

Tokio, ilustračná Čítajte viac Toyota dáva ruky preč od Tokia, nemá to vraj zmysel. Česi majú problém

„Aspoň vieme, že pravidelné testovanie funguje a zachytáva prípady. Je to nepríjemné, ale musíme sa s tým vyrovnať,“ citovala agentúra AFP šéfa českej výpravy Martina Doktora.

V pondelok mal pozitívny výsledok plážový volejbalista Ondřej Perušič, v nedeľu objavili infekciu aj u člena českého realizačného tímu, toho však zachytili už na letisku.

Drahotová neodletí do Tokia

Česká atlétka Anežka Drahotová napriek očisteniu od dopingových podozrení nebude štartovať na olympijských hrách v Tokiu.

Po kauze s nezrovnalosťami v biologickom pase sa necíti v optimálnej pohode a nebude obhajovať desiate miesto v chôdzi na 20 kilometrov z Ria de Janeiro 2016.

"Som presvedčená, že aby štart na olympiáde dával zmysel pre Česko i športovca, musí byť v skvelej životnej forme. Uplynulé tri mesiace boli náročné. Trénovala som, snažila som sa urobiť maximum, ale súťažný rytmus nenahradíte.

Bolí to, ale rozhodla som sa, že do Tokia neodletím. Konzultovala som to s trénermi a lekármi a proste by to nedávalo zmysel," povedala 25-ročná Drahotová pre portál idnes.cz.

Dvojnásobnú medailistku z majstrovstiev Európy v pondelok očistila Disciplinárna komisia Českého atletického zväzu, ktorá uviedla, že tri roky starý dopingový nález nespôsobilo užitie zakázanej látky.

Pozitívny test pochádzal z 31. júla 2018. Podľa záverov disciplinárky Drahotová preukázala, že zvýšenú hladinu testosterónu nespôsobil doping, ale nezrovnalosti vznikli prirodzenou cestou na základe zmeny stravovacích návykov a zdravotného stavu.

3 debata chyba
Viac na túto tému: #Tokio 2020 #koronavírus #Simon Nausch #Anežka Drahotová
Flowers