Sen o Tokiu i Paríži sa rozplynul. Zlatá šprintérka z Ria neuspela na arbitráži

Úradujúca olympijská šampiónka na 100 m prekážok Američanka Brianna Rollinsová-McNealová neuspela s odvolaním sa na Športový arbitrážny súd (CAS) voči dištancu na päť rokov, ktorý jej udelila Jednotka pre integritu atletiky (AIU) za neoprávnený zásah do procesu dopingovej kontroly.

03.07.2021 15:26
Brianna Rollinsová-McNealová Foto: ,
Brianna Rollinsová-McNealová so zlatou medailou z Ria.
debata

Zlatá z OH 2016 v Riu de Janeiro už v minulosti rok nútene pauzovala, keďže si odpykávala dištanc za absenciu pri troch antidopingových kontrolách.

Dvadsaťdeväťročná Rollinsová-McNealová dostala trest v úvode júna, no CAS až do vynesenia svojho verdiktu jej dištanc „zmrazil“, aby mohla súťažiť na júnovej americkej olympijskej kvalifikácii.

Tam skončila druhá a vybojovala si miestenku na OH, do Tokia však napokon neodcestuje a ak medzičasom nepríde k nejakej zmene, príde aj o OH 2024 v Paríži.

Svetová šampiónka z Moskvy 2013 na ostatných MS v katarskej Dauhe v jeseni 2019 nefigurovala medzi klasifikovanými, keďže v rozbehu ju diskvalifikovali za predčasný štart.

Sha'Carri Richardsonová Čítajte viac Dve atlétky prídu pre testosterón o štvorstovku. Jeden z vrcholov má trhlinu

Jej kariérnym maximom je výkon 12,26 s, v tejto disciplíne ide o štvrtý najlepší čas histórie.

Americká športovkyňa v januári 2020 vynechala dopingovú kontrolu, čo zdôvodnila zákrokom na prerušenie tehotenstva a priložila aj príslušné dokumenty.

Ich verifikácia však ukázala, že športovkyňa pozmenila termín spomenutého zákroku, čo prinieslo trest za ovplyvnenie či pokus o ovplyvnenie ktorejkoľvek časti dopingovej kontroly.

Od AIU dostala prísny dištanc, keďže nešlo o jej prvý prehrešok proti pravidlám.

debata chyba
Viac na túto tému: #Tokio 2020 #Brianna Rollinsová-McNealová
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy