Osud olympijských hier? Rozhodnú najbližšie mesiace

27.01.2021 11:19
Japonsko, Tokio, štadión
Japonský národný štadión, kde sa má uskutočniť otvárací ceremoniál a mnoho súťaží odložených olympijských hier v Tokiu. Autor: ,

Osud olympijských hier v Tokiu závisí od dostupnosti vakcín proti COVID-19 a rýchlosti ich distribúcie do jednotlivých krajín na celom svete.

Vyhlásil to americký miliardár a filantrop Bill Gates, ktorého nadácia dosiaľ podporila boj proti koronavírusu sumou 1,75 miliardy dolárov.

"Najbližšie mesiace rozhodnú o osude OH v Tokiu. Veľmi záleží na tom, ako bude prebiehať distribúcia vakcín a progres očkovania populácie.

Myslím si, že ak pôjdu veci ako po masle, bude sa môcť olympiáda uskutočniť v stanovenom termíne. Robíme všetko pre to, aby sa vakcíny dostali čo najskôr k ľuďom a tí sa čo najskôr mohli vrátiť k bežnému životu," poznamenal softvérový mág v rozhovore pre periodikum Kjódó News.

V japonskej metropole je momentálne situácia s pandémiou koronavírusu veľmi vážna. Správy o možnom presune olympiády z Tokia na Floridu však poprel Medzinárodný olympijský výbor (MOV), ktorého exekutíva sa zaoberá riešením situácie aj na stredajšom zasadnutí.

0 debata debata
Viac na túto tému: #bill gates #OH 2020